Зміст статті:

  • Як доїхати з Ялти до Алушти.
  • Як можна недорого зняти житло в Алушті.
  • Що подивитися в місті Алушта.

Всім привіт! Коли довго нічого не пишеш, інформація має властивість стиратися. Ось і зараз треба трохи зосередитися, щоб згадати, як же ми добиралися з Ялти до Алушти. Пам’ятається, це було скоєно на тролейбусі.

Вам напевно відомо, що найдовша тролейбусна лінія знаходиться в Криму. Було б упущенням — не проїхатися по ній. Звичайно, все кільце навіть при великому бажанні нам було не подужати через обмеження по часу, тому ми вибрали невеликий відрізок.

до змісту ↑

Як доїхати з Ялти до Алушти.

Ми вийшли на основну трасу, протопав пару кілометрів від Нікітського ботанічного саду. Зліва якраз виднілася зупинка. Я вже знала, що ми тут будемо чекати тролейбус під номером 53. Насправді там ходить кілька номерів тролейбусів, не кажучи вже про звичайних маршрутках.

Читайте також:

  • Як дешевше дістатися до Криму
  • Як дістатися до Ялти.

Самий бюджетний варіант – це звичайно тролейбус, тому прямо з Ялти до Алушти ходять тролейбуси з номерами: 53 і 52. Від самої Ялти проїзд буде коштувати 60 рублів, а ми їхали від Ботанічного саду і заплатили по 40 руб. з людини.

до змісту ↑

Як можна недорого зняти житло в Алушті.

Коли ми висадилися на автовокзалі в обличчя вдарив вологе тепле повітря. Схоже, недавно пройшов дощ. Сподіваюся, в найближчі дні погода буде краще. Дивно, але всі охочі здати квартиру сиділи десь далеко в кутку, ніби не помічаючи знову прибулих туристів.

На всякий випадок ми заглянули в будівлю вокзалу, щоб ознайомитись з розкладом місцевих автобусів, які почнемо експлуатувати буквально з завтрашнього дня. Після чого на виході до нас несподівано підбігла жінка і почала пропонувати житло. Я як зазвичай відобразила на обличчі нудьгу, щоб “збити ціну”. Знехотя поцікавилася, яка найменша ціна. Вона повідомила – 700 руб. на двох за добу невелика кімната в приватному будинку.

Зізнатися, я думала що в Алушті будуть нижчі ціни, якщо у Ялті ми знімали квартирку за 800 руб. на добу. Побачивши моє замислене обличчя, жінка запитала, наскільки ми плануємо затриматися. До того моменту, наші переговори помітили інші приватні орендодавці. Другий підійшла приємна жінка і запропонувала ціну в 600 руб. за номер з тими ж умовами, посилаючись на те, що вона приватник і не посередник і ми просто зобов’язані їй довіритися.

Поки я “ламалася” друга жінка на аукціоні викрикнула цифру “500” і тут же додала: “якщо залишитеся більше, ніж на 2 дні”. По ідеї ми і планували провести кілька днів у невеличкому містечку, скупатися в морі (якщо буде можливість), так і в околицях було на що подивитися.

Після слів другої жінки, перша теж викрикнула ціну “500” на тих же умовах. Біля нас стали збиратися інші орендодавці, як на ринку і вигукувати свої ціни. Бачачи нашу нерішучість, перші дві вже стали сваритися між собою і з’ясовувати, хто з них приватник, а хто посередник. Перша тиснула на те, що вона перша підійшла і ми повинні піти з нею, друга парирувала тим, що перша посередник та умови за ту ж ціну у неї будуть гіршими, ніж у приватників. Тобто, припустимо, перед нами стоїть посередник і приватник, обидва пропонують однакову ціну на одних і тих же умовах. Однак, вся сіль у тому, що приватник зароблені гроші покладе в кишеню собі, а посереднику доведеться частку віддати тому, на кого він працює.

Тому найчастіше посередники брешуть про умови проживання. Як? Та дуже просто! Кажуть, наприклад, що є туалет і ванна у зданим житло, а за фактом і те й інше знаходиться десь у дворі або в такому непридатному стані, що і користуватися не будеш.

Загалом я прийняла позицію вичікування, поки обидві жінки з’ясовували між собою стосунки, і прийшла до висновку, що друга все ж справжній приватник, тому погодилася піти з нею. І ні краплі не пошкодувала. Кімната була невелика, але затишна. З душем і туалетом в номері. Газова плита і раковина, щоправда, були на вулиці в парі кроків від нашої двері, але нам вони знадобилися всього пару разів. Сам дворик теж виявився досить затишним і зеленим. З господинею, яку знову ж таки звали як і мене – Людмилою, ми домовилися таким чином. Я дала їй 2000 на 4 ночі, але якщо ми вирішимо поїхати раніше, то заплатимо не по 500, а по 600, тобто вона віддасть нам 200 рублів здачі. В результаті ми залишилися на всі 4 ночі.

Насправді не обов’язково шукати орендодавців на вокзалі. Якщо піти далі по головній вулиці (як ми і хотіли зробити спочатку), то можна побачити безліч оголошень про здачу різного роду житла, будь то кімната, квартира або приватний будиночок. Причому, ви можете як на ринку, вибрати місце і будинок за зовнішнім виглядом, а потім постукати і запитати про наявність кімнат і цін.

Природно в сезон відпочинку в Алушті забронювати житло буде набагато складніше, так як багато відпочиваючі бронюють житло заздалегідь. Якщо ви плануєте поїздку в Алушту саме у такий час, то раджу подбати про житло заздалегідь.

Можна скористатися картою готелів за різними ціновими категоріями в Алушті нижче:

до змісту ↑

Що подивитися в місті Алушта.

Житло в Алушті ми знайшли, тепер можна і місто подивитися. Якщо вийти на самий головний перехрестя з жвавим рухом (наскільки воно може бути жвавим в невеликому курортному містечку, то відразу на куті можна побачити ось такий надгробний камінь.

Досить гнітюча картина в пам’ять революціонера, чиїм ім’ям названа одна із головних вулиць. Мабуть табличка на стіні (як це зазвичай робиться) здається жителям Алушти занадто…. скромною.

Набережна Алушти. Ротонда. Так як прибули ми у другій половині дня, то нічого не залишалося, як пройтися в сторону моря і прогулятися по набережній Алушти.

Курортне містечко невелике і наявність радянських пережитків дає про себе знати мало не з перших кроків. Поблизу від моря стоїть ось такий кінотеатр з сильним назвою “Шторм”. Весело.

Далі все як звичайно: кам’янистий пляж…

пофарбовані радянські фонтани, знайшли навіть олімпійського ведмедика, очманіти!

А ось і візитна картка Алушти – Ротонда з очевидною написом “Алушта-курорт” і прапорцями, устанавливающимися в період курортного сезону. До речі, раніше тут була інша напис “Громадяни СРСР мають право на відпочинок”.

Всю набережну можна поділити на дві частини. Ми зараз пройшлися по Східній, Західна знаходиться в протилежній стороні. Проходимо до початку набережної, кілька кав’ярень, готелів і ми знову споглядаємо вид на море.

Професорський куточок. Так, по цій частині ми гуляли вже на наступний день, тому як зарядив дощ і їхати по околицях Алушти було безглуздо. Тому ми вирушили на пошуки дешевих їдалень та Професорського куточка.

Одна з недорогих столових знаходиться позаду даного фонтану (середній чек близько 200 руб.), не заблукаєте – фонтан видно з дороги.

А що ж таке Професорський куточок? У 80-х роках 19 століття на узбережжі курорту Алушти стали будувати дачі і будинки для відпочинку різні петербурзькі та московські вчені. Звідси і пішла назва. Досі можна бачити двоповерхові будиночки в архітектурному стилі того часу, якщо пройти далі по набережній.

Зараз це більш комфортабельна зона для відпочинку туристів у західній частині Алушти біля підніжжя гори Кастель. тут знаходяться одні з найкращих особняків, пансіонатів, готелів Алушти, пляжі чистіші, гірські ландшафти зеленішою і напевно вода в море тепліше 🙂

Якщо пошукати в Професорському містечку можна знайти Храм Святого великомученика Феодора Стратилата, дачу Голубка і Будинок-музей Бекетова.

Оглядові майданчики міста. У другій половині дня розпогодилося і ми вирушили на пошуки нових пам’яток міста. На моїй карті було відзначено кілька оглядових майданчиків, тому від нічого робити захотілося хоч одним оком поглянути на ці самі не розрекламовані майданчики. Раптом звідти дійсно чудові краєвиди відкриваються?

Треба визнати, що поплутали ми чимало.

Ні, на фото вище види з оглядового майданчика, а огляд з дороги по дорозі, поки ми йшли в гору. А ось власне і сама майданчик…

Нуу… без коментарів. Якби не карта, я б пройшла мимо і її не помітила зовсім. А це, як ви здогадуєтеся вид з цієї площадки.

Да-а, я думаю, що в радянські часи огляд був більш приємним.

Судячи з усього вид з інших майданчиків був би приблизно таким же, тому шукати їх вже не було ніякого бажання. Ми спустилися з іншого боку пагорба і попрямували у бік дому вечеряти. По дорозі попалася ось така картина, яку я б назвала “Зворотна сторона курорту”.

Фортеця Алустон. До фортеці ми пішли вранці, коли злива була в самому розпалі. У старих вузьких вуличках міста ми ледве знайшли напіврозвалену вежу і зарослі мури. Алустон — пам’ятка фортифікаційної архітектури, побудований у VI столітті за наказом візантійського імператора Юстиніана I, коли той мав такий вигляд.

Навколо фортеці виникло місто Алустон, який пізніше став носити назву Алушта. З часом фортеця була зруйнована і не відновлювалася до виникнення на кримському півострові генуезьких колоній. Якщо судити по фото, то відновленням її досі ніхто не займався.

Міські розваги. Крім пам’яток в місті можна себе розважити походом в дельфінарій “Акварель” або який-небудь історико-краєзнавчий музей.

Нещодавно в місті відкрили аквапарк в курортно-готельному комплексі Мигдальний Гай, який працює тільки в сезон з 01 червня кожного року. Погода нас не балувала і ми вирішили не ходити, адже аквапарк відкритий.

Безкоштовний прохід в аквапарк хоч кожен день для тих, хто забронює номери в готелях комплексу:

Однак, передбачений окремий вхід за квитками. Коли ми там були в 2015 квиток коштував близько 600 рублів на весь день з людини. Зараз ціни потрібно уточнювати.

Мабуть, вся інформація про місто. У наступній статті я розповім вам про те, яким незвичайним і досить симпатичним способом ми добиралися до Мармурової печери і про самій печері теж, звичайно. До нових зустрічей.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!