Зміст статті:

  • Шекинская фортеця.
  • З чого роблять знамениту шекинську халву.
  • Шекі. Хан-Сарай в перському стилі.

Єдине, за що я не люблю зиму – це відсутність (або дуже мала кількість сонця. Є припущення, що в Росії люди в більшості своїй похмурі і закриті саме з цієї причини. Як вважаєте?

Тому я повертаюся до сонячного Азербайджану, а точніше до міста Шекі – другого зеленому населеного пункту, після Кахи. Відміну від останнього полягає в тому, що бродити ми будемо не по околицях, а, навпаки, заглянемо в самий центр, щоб спробувати знамениту шекинську халву з медом і відвідати красивий палац ханів.

Якщо чесно, я вже не пам’ятаю, як ми дісталися до міста Шекі в Азербайджані, спливають у пам’яті тільки два останніх молодих азербайджанця, тому що вони виявилися дуже інтелігентними людьми, з якими приємно було поспілкуватися. Від них я почув припущення, чому азербайджанців не люблять у Росії. Хочете почути думку представників самої нації? Хлопці вважають, що в Росію їдуть ті, хто не зміг реалізуватися в Азербайджані, хоча при наявності мізків це цілком можливо. Багато хто вважає, що в Росії заробити легше, і їдуть туди в основному з сіл і маленьких містечок, як правило люди не дуже освічені. Природно, поки людина в якості гостя, до нього ставляться, як до гостя, а коли людина приїжджає на нове місце жити, то до нього вже абсолютно інше ставлення. Підсумовуючи все вищесказане, маємо явне нерозуміння між місцевими росіянами і тими, хто “понаїхав”. Цікава думка, варто обміркувати на дозвіллі.

до змісту ↑

Шекинская фортеця.

Машина зупинилася біля самої стіни Шекинской фортеці. Хіба Я не сказав, що Хан Сарай або так званий шекинский палац ханів знаходиться на її території? Тепер сказав :). Практично всі визначні пам’ятки міста Шекі знаходяться за стінами фортеці довжиною близько 1,3 км або в безпосередній близькості від неї, але давайте по порядку.

В кінці xx ст. Нова Шекинская фортеця (як її називають місцеві) була чи не повністю зруйнована, тому зараз ми бачимо її зовсім новенькі стіни товщиною в 2,2 м. Однак, фортець нам вистачило ще в подорожі по Східній Європі, подивимося, що ж там всередині.

Всередині безліч різних за своїм призначенням будівель, починаючи від палаців-музеїв, і закінчуючи мечетями. У будь-якому випадку, щоб дістатися до Хан Сараю, треба пройти не менше 500 м, зробити кілька поворотів, і спробувати місцевої медової халви…

до змісту ↑

З чого роблять знамениту шекинську халву.

До речі, про халву, ви ще пам’ятаєте смак нашої російської? Так от, азербайджанська шекинская халва абсолютно не схожа на ту халву, до якої ми всі звикли, до всього іншого саме таку можна спробувати тільки в цьому місці, тому що виробництво солодощі вважається місцевим сімейним бізнесом.

А спробувати нам вдалося в одній з арок численних будівель, де тулився невеликий стіл торговця з кількома пачками вручну упакованої халви. Те ж саме можна придбати в спеціалізованих крамничках на вулицях міста Шекі, але ціна, як я зрозумів, буде вже вище. В магазині халва буде виглядати ось так.

Це не Росія, тут завжди дають спробувати товар, перш ніж ви його купите, так що і нам перепав невеликий шматочок азербайджанкою солодощі. Потім “пиріг з халви” нарізається і продається по вазі. Ціна одного кілограма — не менше 4 манат (160 руб.).

Склад шекинской халви:

  • горіхи,
  • мед або сироп (для більш бюджетного варіанту)
  • сітка з рисового борошна в кілька шарів (ришта).

Виглядає незвично, на смак теж, а на мій погляд занадто нудотно. Якщо ви відносите себе до ласунам, раджу спробувати :). Побалували свій шлунок, тепер можна порадувати очі, до Хан Сараю залишилося зовсім трохи.

до змісту ↑

Шекі. Хан-Сарай в перському стилі.

Не дивлячись на білу будку з охороною прямо перед входом на територію, пройти туди можна безкоштовно, а от сама будівля музею вже доведеться заплатити 2 маната (80 руб.), там же в дверях видадуть бахіли, щоб не бруднити барвисті ханські килими.

Вже візуально колишня резиденція шекінських ханів, а нині музей, нас вразила зовнішніми прикрасами стін і різьбленими балконами.

Насправді палац невеликий, всього 6 кімнат, в одну з яких я зміг проникнути безкоштовно з “чорного входу” :). Але, не дивлячись на свої маленькі габарити, будівля Хан Сараю, вибудуване в перському стилі запам’ятався мені надовго.

Перед входом симетрично стоять два дуже старих дерева. Ми з Милою поцікавилися у місцевого азербайджанця, який їхній вік. Виявилося, що цим деревам не менше 700 років, і вони вважаються найдавнішими у всьому Азербайджані. Правда, ми вже бачили давнє, якщо пам’ятаєте 900-літнє дерево у Телаві (Грузія).

Проходи до міні-саду поруч з Хан Сараєм, звідки був ідеальний огляд на палац, були преграждены лавками, але для нас це не було проблемою, і ми протиснулись через вузький отвір між бордюром і важкої лавою. Так, звідси Хан Сарай виглядає набагато краще.

Ще кілька фото Хан Сараю і вирушаємо гуляти по місту.

Точніше, ми вирушаємо на вихід з міста, мимохідь оглядаючи все, що трапляється на очі. Приміром, у кадр потрапила ось такий старенький (але відреставрований) караван-сарай., який і зараз використовується за своїм прямим призначенням, тобто це місце для торгівлі.

У старій частині міста Шекі досить симпатичні вулиці, по яких приємно прогулятися, чого я вам і раджу, якщо будете проїздом.

А нам пора їхати далі, куди? Щось давно ми не бували на водоймах, може пора освіжитися? Думаю, Мінгечаурське водосховище (або море, як називають його місцеві) підійде. Подивимося, як і у чому купаються азербайджанці. Адже вони ж мусульмани, які мали радянське минуле, чи дало це відбиток у культурі?

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!