Зміст статті:

  • Як ми добралися до ботанічного саду Погоди.
  • Ботанічний сад Погоди.
  • Індонезійські дорожні випробування. Знову на байку.
  • Богор. В будинку у індонезійця.
  • Водоспади в заповіднику гори Салак.
  • Майстер-клас з місцевої кухні і «cut party».

Чим нас залучив малотуристический місто Богор? Невже тим, що є літньою резиденцією індонезійських президентів? Аж ніяк, немає. Насправді ніяких планів їхати туди спеціально у нас не було. Просто Богор розташувався на шляху нашого проходження в Сурабаю, та до того ж звідти надійшло запрошення від каучсерферів (що таке CouchSurfing?), що було б нерозумно не прийняти. А щоб провести час з інтересом, Андрій знайшов у путівнику найстаріший і найбільших у світі ботанічний сад, який з волі випадку теж знаходився в Богорі. Мало того, у цьому саду знаходиться два найбільш великих квіток світу, цвітіння хоча б одного з них ми сподівалися застати. Але про все по порядку.

до змісту ↑

Як ми добралися до ботанічного саду Погоди.

На поїзді, куди нас посадив гостинний молодий індонезієць в передмісті Джакарти, ми доїхали рівнесенько до кінцевої міста Богор (Bogor Station), заплативши 5000 інд. рупій за двох. Від станції до головних воріт найбільшого ботанічного саду було не більше 1,5 км. Статуя індонезійського вояки покаже, куди йти 🙂

За цей відрізок шляху ми встигли подивитися на протестантську церкву (Gereja Zebaoth), яку в народі прозвали «курячої церквою» із-за півня на даху.

до змісту ↑

Ботанічний сад Погоди.

А ось і вхід в Ботанічний сад.

У великому холі за стійкою ми заплатили за вхід 25 000 інд. рупій з людини і попросили залишити наші тяжеленые рюкзаки. Адміністратор дав згоду тільки до 15 годин, так як ішов потім. відмінно, нам більше і не треба. У нього ж Андрій поцікавився щодо великого квітки, на що не зміг отримати чіткої відповіді, і ми вирушили шукати його самостійно.

Територія саду, звичайно, величезна, адже тут знаходиться близько 14,5 тисячі рослин 5839 видів. Збоку, недалеко від входу, почулася місцева традиційна музика і людський гамір. Ми вирушили в ту сторону з цікавості, і не прогадали — в саду проходило весілля в кращих індонезійських традиціях. Затесавшись серед галасливого натовпу, ми протиснулись ближче до «сцені», де на кріслах сиділи наречений і наречена у весільному вбранні.

Раптом музика різко змінилася і праворуч з’явилися танцівниці. О, я як танцюрист, не могла пропустити це видовище. «Хореографія» була до нестями проста, якщо не вважати стояння на барабанах, але саме видовище заворожувало. У якийсь момент веселі гості стали помічати двох «білих» незнайомців, весело махати руками і говорити на своїй мові.

Ми ще постояли деякий час у натовпі, а потім вирушили на огляд саду. Раптом ззаду мене хтось поплескав по плечу. Я різко обернулася і побачила молоду дівчину в красивій сукні, напевно гостя з весілля. В руці у неї була упакована имягкая іграшка у вигляді плюшевого ведмедика у весільній сукні, яку вона наполегливо простягнула мені. Я в розгубленості взяла подарунок, а дівчина тут же випарувалася назад до гостей. Було дуже приємно, цей сувенір я вирішила довезти до будинку обов’язково.

Далі ми побачили безліч незвичайних рослин та місць.

Височенні дерева.

Озеро з прототипом датської русалочки на березі.

Неймовірна кількість оранжерей з наикрасивейшими квітами.

Мутнувато-зелені ставки з фонтанчиками.

Улюблене місце відпочинку для місцевих — величезна територія газону з зеленою травичкою. Я теж вирішила випробувати її м’якість.

Кам’яні доріжки і незвичайні рослини.

Найбільші латаття.

Але от самих великих квітів ми так і не знайшли. Щити з фотографіями цих рослин є, а самих квітів немає. Один раз ми зіткнулися з англомовним співробітником ботанічного саду, у якого з’ясували, що зараз ще не час для цвітіння Amorphophallus titanum — саме таку назву у самого великого квітки в світі. Можливо бутони з’являться ближче до квітня, і то не факт.

Шкода, звичайно. У будь-якому випадку навіть без цих гігантських квітів ботанічний сад заслуговує уваги і відвідування.

Вже закінчувалося обідній час, коли ми зайшли в останнє місце нашої прогулянки по саду — зоологічний музей з різними опудалами і макетами тварин. Так, тварини тут не справжні, але зустрічаються не менш цікаві види, як, наприклад, це лускате диво.

Поки ми вивчали зоомузей, на вулиці зненацька почалася злива в буквальному сенсі цього слова. А з собою ні парасольки, ні рюкзаків. І час майже до 15 підходило. Довелося сидіти на веранді перечікувати, поки до нас не приєднався один із співробітників музею. Він люб’язно позичив парасольку, який потім довелося повертати.

Коли ми дісталися до холу на вході в Ботанічний сад, там всередині калюж було більше, ніж на вулиці. Деякий час ми тулилися з компанією індонезійців в одному з сухих кутів, перечікуючи дощ.

Через годину знову виглянуло сонце і ми вирушили на зупинку, щоб доїхати до запросив нас коучсерфера. З двома пересадками на маленьких пошарпаних автобусах (буханка), які місцеві називають «ангкот», ми дісталися до потрібного населеного пункту в області Богора. За обидві маршрутки ми віддали 12 000 інд. рупій на двох.

Однак, нам належало серед заплутаних і брудних після зливи вулиць, знайти потрібну адресу. В цьому сенсі у нас був хороший досвід, хоч і довелося трохи покрутитися на місцевості.

до змісту ↑

Індонезійські дорожні випробування. Знову на байку.

Коли ж ми підійшли до потрібної точки, перед нашими очима постала будка з охоронцем і шлагбаум. Буквально вчора ми виїхали з досить багатого будинку, тому ми вирішили, що це стандартний пропускний пункт для автомобілів мешканців будинку.

Охоронець поцікавився, що ми тут робимо. Я повідомила, що ми шукаємо індонезійця по імені Інду. Той набрав номер телефону і попросив почекати нас 5 хвилин.

Через деякий час з будинку вийшло знайоме мені по фотографії особа — це був Інду. По мірі його наближення, його очі ставали все більше і більше від подиву. Ми привіталися і Інду з щирим подивом запитав, як ми його знайшли. Адже він зовсім не припускав, що ми зможемо зорієнтуватися, тому дав нам адресу не домашній, а робочий. Він думав, що перед приїздом ми зателефонуємо і він нас просто зустріне.

Мабуть, ми його сильно здивували своїми навичками орієнтування на місцевості. Він ще довго приходив у себе в холі, де ми сиділи, чекаючи кінець його робочого дня. І тут, він раптом сказав, що зовсім не знає, як нас доставити додому. У нього тільки один байк, де б помістилися ми втрьох, але без великих рюкзаків. Тут же додав, що може запозичити другий байк, але хто нас повезе?!

І тут Андрій, згадавши, свій досвід водіння тайського байка, заявив, що сам зможе сісти за кермо, якщо Інду візьме мене другим пасажиром. У Інди брови знову поповзли вгору від подиву, він кілька разів уточнив, чи Андрій сидів за кермом цього транспорту. Той впевнено кивнув головою.

Поки ми вирішували питання транспортування, на вулиці знову почало капати. Ми вирішили прискорити процес переміщення, щоб не промокнути наскрізь на байках.

Я і Андрій одягнули свої рюкзаки на плечі. Я сіла за індонезійцем, а Андрій на самоті поїхав за нами слідом. Інду спеціально намагався не прискорюватися, щоб Андрій не втратив нас з очей. Досвід водіння у нього хоч і був, але це було давненько і без 12-кілограмовий рюкзак за спиною.

Але найскладніші випробування були ще попереду. По-перше, було близько 18 вечора, якраз, коли в Індонезії починає темніти. Крім того був кінець робочого дня, ми абсолютно не врахували, що в Індонезії може бути годину-пік на дорозі. А на о. Ява він є майже завжди. Як тільки ми виїхали на основну трасу, я серйозно стурбована з приводу Андрія, потік був божевільний. Це не в Таїланді роз’їжджати на пустельних гірських дорогах. Особливо мене турбувало велика кількість таких же «байкерів», які їхали майже впритул один до одного, часто з обгоном і різким гальмуванням в несподіваних моментах.

Після дощу дорогу розмило так, що я думала приїду на місце і доведеться митися разом з одягом і рюкзаком. Як на зло знову зарядив дощ. Хороша картина: темно, безліч давить зі всіх сторін транспорту, підрізають лихачів байкерів, нікчемна дорога і злива. Андрій потім сказав, що запам’ятає цю поїздку до кінця життя.

Пару разів ми дійсно втрачали його з виду, тоді Інду просто зупинявся і чекав, а нас з шумом об’їжджали поспішають додому індонезійці.

До кінця поїздки у мене затекло все так, що я майже поріднилася з сидінням. У Андрія від стресу справи явно були куди гірше. Зараз ми, звичайно, все це згадуємо зі сміхом.

Знайти житло в Індонезії можна і по-іншому.

до змісту ↑

Богор. В будинку у індонезійця.

У Інди невеликий будиночок, де живе він з дружиною і двома доньками. Ввечері, коли ми трохи прийшли в себе від лихої поїздки, старша дочка запросила своїх шкільних подружок в будинок, щоб поспілкуватися з нами. Це було дуже весело, вчити їх одночасно англійською та російською словами. А Інду розповів нам, що знає такого російського автостопщика, як А. Кротів, і він сам мріє так подорожувати.

Зізнатися ми думали заїхати до Інде тільки на один день, але коучсерфер виявився настільки цікавим співрозмовником і душевним людиною , що було вирішено затриматися ще на день. Адже завтра нас вже чекав план розваг.

до змісту ↑

Водоспади в заповіднику гори Салак.

Переконавшись у тому, що Андрій непогано справляється з управлінням байка, Інду запропонував нам з’їздити на них до водоспадів гори Салак. Ми були тільки ЗА.

Якусь частину шляху ми проїхали по шосе, потім по дорозі, все ще не висохлої після вчорашньої зливи. А під кінець, довелося залишити двоколісний транспорт і підніматися до водоспадів пішки по вузьких стежках, поїдаючи рамбутани, куплені Индой по дорозі.

По суті це був заповідник, куди навіть для місцевих вхід був платним. Так як нас вів Інду, то ми пройшли по категорії «місцеві», заплативши за вхід всього за 3000 з носа. Якби ми прийшли сюди самостійно, то довелося б викласти вже за 20 000 рупій.

Погодка видалася зовсім не сонячної, а по мірі нашого підйому на гору незабаром і зовсім все заволокло містичним туманом.

Йдучи слідом за Индой, ми ледь розгледіли водоспади в цій імлі. Однак, є тут щось незвичайне навіть у таку туманну погоду.

Хлопці звичайно відразу пішли купатися в прохолодних водах водоспаду, а я залишилася за фотографа. Індонезія все таки мусульманська країна, тому оголятися тут зайве.

Після водоспадів ми знову спустилися вниз і пройшли трохи лівіше до якихось клітин. Всередині сиділи місцеві види яструбів.

Дуже незвичайні пташки.

На зворотному шляху, повільно котячись по розпливлася дорозі, Інду раптом зупинився і сказав йти за ним. Ми слухняно рушили вперед, думаючи, що ж індонезієць хоче нам показати.

А він хотів показати ось це

Так, це рисові поля біля гори Салак.

Дуже красиво. Тут же розташовані приватні «городи», де не рідкість зустріти роботяг.

Біля одного з дерев лежав залишений інвентар і солом’яний капелюх. Гріх було не скористатися таким моментом :).

до змісту ↑

Майстер-клас з місцевої кухні і «cut party».

Після повернення ми пообідали, і сидячи на ганку будинку, Андрій помітив цікаве рослина, обвивающее огорожа двору. З чистої цікавості до всіх нових видів рослин, він поцікавився про нього, на що Інду відповів, що це рослина можна їсти. І якщо ми хочемо, то індонезієць покаже, яким чином.

Майстер-клас з нового страві я вирішила освоїти сама. Для цього Інду нарвав кілька листочків, приніс миску, а потім показав, як ці листи потрібно тиснути руками. Скажу тільки, що робота нелегка й довга. Розтирати листя руками потрібно до такої міри, поки сік з листя не стане густіти.

Андрій вирішив «поліпшити» страва зірваними на зворотному шляху манго. Тому трохи кислуватий фрукт ми додали під час готування. Потім залишки листя викидаються, а рідина відправляється на деякий час застигати. Через кілька годин виходить отаке желейное блюдо, куди особисто я б додала побільше цукру. Інду сказав, що це не стільки смачно, скільки корисно.

Потім ми вирішили втрьох трохи прогулятися по околицях. В основному дійшли до озера Лідо (Lido Lake), де стоїть однойменний готель і сифонит безкоштовним Wi-Fi аж до іншого берега. Саме цим Андрій і скористався, поки ми розмовляли з Индой.

Проходячи вузькими дворами, ми почули гучну музику, Андрій поцікавився у Інди, що там за свято. На що останній відповів, що це так звана дитяча весілля у мусульман. Для тих, хто не в курсі – це коли святкують обрізання хлопчиків. Щоб уточнити, Андрій перепитав у жартівливій формі по англійськи: “cut party?” Ми всі засміялися, а Інду кивнув головою.

Після вечері Андрій захотів сходити на цю вечірку. Я відмовилася, мене подібного роду заходи не захоплювали.

Після повернення його я дізналася, що вечірка проходить у стилі сільських гулянок, де на маленькій сцені співають і танцюють дівчатка. Що його здивувало, гості, які хочуть потанцювати разом із запрошеною зіркою, повинні заплатити їм за це. Загалом, було весело.

Наступного дня вранці в 9 приїхав друг Інди на машині, і разом з ним ми дісталися до Богора. Звідти далі по наміченому шляху до Джокьякарті ми поїхали самостійно, про що буде наступна наша індонезійська стаття, яку ви ні за що не пропустіть, якщо підписатися на новини блогу.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!