Зміст статті:

  • За що я люблю Грузію
  • Знову на вечірніх вулицях Тбілісі, район Абанотубані
  • Грузинська гостинність у столиці

Приветик, триває подорож по Грузії на нашому рідному блозі подорожей. Завжди раділа зустрічі і спілкуванню з душевними людьми, такі моменти запам’ятовуються надовго. Так, вивчення пам’яток, підкорення вершин найвищих гір, туристичні розваги і ексклюзивна їжа – це все чудово, але, як ви знаєте, пам’ять вибіркова і пам’ятає тільки те, що принесло максимальні емоції. У нашому випадку такі емоції в більшості своїй дарують люди, які зустрічаються в дорозі. Може, звичайно, ми занадто багато подорожуємо.

до змісту ↑

За що я люблю Грузію

Ще одним з таких людей виявився чоловік, який сидів за кермом автомобіля і пропонував підвезти нас у бік Тбілісі. Звуть його Ніколоз, або “можна просто Коля”. Якщо ви пам’ятаєте, у попередній статті по Кутаїсі я пояснювала, що в Тбілісі ми не збиралися, так як були там минулого року, нам потрібно було проїхати далі в Телаві. Ось і зараз, сідаючи в машину, я не збиралася їхати в столицю, просто думала проїхати кілька кілометрів, поглядаючи по сторонах у пошуках зручного місця для ночівлі. Однак ситуація склалася інакше, коли Ніколоз дізнався, хто ми є і яка наша мета.

Грузин сидів за кермом вже 5 годин, від чого сильно втомився і йому просто необхідні були попутники, щоб не дати храпака” прямо на трасі. Я мимоволі згадала водіїв фур в Туреччині, хоча нам не звикати. Розговорившись з водієм, ми зрозуміли, що людина він цікавий, багато чого розповідав зі свого минулого, задаючи попутно питання нам. В молодості він теж любив всякого роду пригоди (у хорошому сенсі), і якби не родина, чи може поточний вік, то на 95% я впевнена, що Ніколоз вирушив би в подібне нашу подорож.

Я не знаю, з якої причини, то ми йому сподобалися, то викликали довіру своїми розповідями про мандрівки, то просто в солідарність до нашого способу життя, несподівано, грузин заявив: “А знаєте що, я мабуть присвячу цей вечір вам, покатаємось по нічному Тбілісі, а потім і з нічлігом питання вирішимо”. Звучало більш ніж заманливо, звичайно, ми погодилися.

Також корисно:

  • Як дістатися до Грузії
  • 15 пам’яток столиці Грузії з усією потрібною інформацією
  • Маршрут по Грузії

до змісту ↑

Знову на вечірніх вулицях Тбілісі, район Абанотубані

Ближче до столиці дорога стала краще, дві смуги в обидва боки, гарний рівний асфальт, але дуже багато автомобілів. Напевно нам не судилося побачити Тбілісі вдень, вже вдруге, і вночі, навіть смішно. Почали ми з “літаючої тарілки”, грузин розповідав, що зараз у Грузії все “ментовські” установи повинні бути прозорими, у сенсі будівлі. Тому в кожному місті їх роблять скляними і в незвичайному стилі архітектури. У столиці, приміром, літаюча тарілка, а в інших містах у вигляді квітки або м’ячі, ну це ми з вами ще помилуємося, далі.

Перше відвідування Тбілісі

Наступним був величезний велосипед, як вдало навіть на два сидіння. Шкода тільки не забратися, здує ще.

Ось ніби все ті ж самі місця проїхали на машині, а виявляється я не все бачила. Вийшли ми в старій частині міста, адже по цих вулицях теж гуляли: он канатка і фортеця на пагорбі, а несподівано повернувши трохи вбік, Ніколоз показав на квітчасте будівля, прикрашена в східному стилі – Тифлисские сірчані лазні.

Звідки вони тут, запитає допитливий читач, і тоді доведеться заглянути в історію Тбілісі, коли він ще носив назву Тифліс. Було це ще в 1795 році, коли пакт про співпрацю з Росією був вже підписаний, але росіяни ще не перейшли Кавказ, місто був захоплений турецьким ханом Ага-Мохамедом, який і наказав побудувати парові лазні на сірчаних джерелах. Район, де зараз знаходиться будівля з мозаїчним східним панно називають Абанотубані.

Дивіться, хто тут бував, сам Олександр Сергійович Пушкін. Кому не видно, я прочитаю: “Зроду не зустрічав я… нічого розкішніше Тіфліських лазень. – 27 травня 1829 рік.”

Лазні досі чинні, з миттям, масажем і номерами. Спеціально для наочності вийняла картинку з інтернету. Хто хоче спробувати?

Процедура миття в лазнях, як в самому звичайному турецькому хаммаме, відмінною рисою будуть тільки корисні властивості сірчаних джерел. До речі, а ось і вони самі, навіть несильний запашок є. Ніколоз каже, що раніше цей “струмок” знаходився під товстим шаром асфальту, поки міська влада не витягли його на світ божий. Уздовж нього навіть можна прогулятися, що ми і зробили, поки дорогу не перепинила закінчилася доріжка.

Ще трохи в тему: а ви знали, що даний столиця отримала свою назву саме завдяки гарячим джерелам, тому що корінь “тбілі” в перекладі означає “тепло”. Тепер знаєте.

Вартість і час роботи лазень

Лазні діють досі, тільки за умови різні. Загальна парилка (ділиться на чоловічу і жіночу) коштує від 3-х ларі, тільки за словами відвідувачів умови там не дуже. Масаж і скраб за окрему плату від 10 ларі за кожен. Можна орендувати окремий номер з сірчистим басейном коштує від 50 ларі/год. Чим менше в одному номері людей – тим вище ціна. Лазень кілька, вхід у всіх свій. Можна пройтися по всім, дізнатися ціни і умови, а потім вирішити, куди хочеться. Лазневі приналежності – рушники і тапочки можна взяти з собою з дому, щоб не орендувати багаторазові на місці.

Час роботи: з 08:00 до 22:00

А ми уже їдемо далі. На одній з площ знайшли пам’ятник трьом героям фільму “Міміно”, ще один ми побачимо у Вірменії, уявляєте жодного разу цей фільм не дивилася. Точніше, зараз вже подивилася, тому що багато грузини і вірмени постійно говорять фразами героїв. Я думала це комедія, виявився один з наигрустнейших фільмів. А ви дивилися?

до змісту ↑

Грузинська гостинність у столиці

Покатавшись ще півгодини, Ніколоз загорнув у магазин, а потім ми поїхали в передмістя, де жив його брат. Судячи з усього ночувати ми будемо в його будинку. Від столиці ми від’їхали буквально на 15 км, а потім згорнули в район низьких будиночків. Ніколоз пригальмував біля хвіртки одного з будинків, ми витягли речі пройшли всередину, де нас зустрів його брат. Будинок був одноповерховий, не зовсім добудований, але нам сподобався. Брати влаштували нам шикарна вечеря, дозволили вимитися і навіть виділили окрему кімнату з бібліотекою в стилі «лофт».

Брат у Ніколоза теж виявився цікавим співрозмовником, особливо в плані політики. Ми, напевно, з півночі ними гомоніли, а потім відправилися спати. Ніколоз поїхав у місто, обіцяючи вранці перед роботою заїхати за нами і відвезти на трасу в бік Телаві. І звичайно ж все вийшло саме так, як він і обіцяв.

Від себе я кажу велике спасибі Николозу і його братові за даний грузинська гостинність, дуже приємно, коли в нашому житті, нехай навіть на один вечір, з’являються такі люди, як вони.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!