Зміст статті:

  • Вписок в південнокорейській церкви.
  • Парк DaeRuengWon з обсерваторією Чхомсондэ.
  • Ставок Анапчи (Anapsi).
  • Храм Пунванса (Bunhwang-sa).
  • Буддійський храм Пульгукса (Bulguk-sa).
  • Грот Соккурам (Seokguram G-rotto).
  • Королівські томбы в лісі.

Весь другий день ми провели в дорозі, добираючись автостопом до основного туристичного центру Південної Кореї – міста Кенджу (Gyeongju). У столиці давньо корейської держави Сілла ми виявилися тільки до вечора, тому замість огляду визначних пам’яток, що залишили на завтрашній день, вирушили на пошуки ночівлі.

до змісту ↑

Вписок в південнокорейській церкви.

Я чув, що в Південній Кореї можна легко знайти вписку в церквах, що ми і вирішили перевірити в місті Кенджу. Християнські церкви досить легко знайти за хрестами, які красуються поряд з піками звичайних будинків, а іноді навіть підсвічуються червоним або білим кольором.

Корейське християнство має безліч відгалужень: протестанти, боптисты, католики і так далі. Для нас же ніякої різниці немає, головне, щоб на місці був пастор, без якого важливі питання не вирішуються.

На одній з вулиць ми знайшли потрібне нам будівля з червоної цегли, але двері сама будівля була закрита. Тоді серед численних дахів я помітив ще один маленький хрест. Цю церкву відшукати в закутках міста було більш проблематично, але ми це зробили. Двері були відчинені, але всередині ми не знайшли жодної живої душі.

Логічно припустити, що хто-небудь все одно прийде закривати на ніч вхід, тому ми вирішили почекати. А поки на стендах по фотографіях я приблизно прикинув, як повинен виглядати святий отець.

Чекати довелося близько години, поки якась бабуся не вилізла з темного залу. Вона вказала на сусідній житловий будинок і дала зрозуміти, що начальство слід шукати там. На всякий випадок я пройшовся у вказаному напрямку, але стукати в двері не став, все одно по-корейськи не кажу.

Хлопчина кивнув і втік назад в офіс. Трохи пізніше на вулицю вийшов сам батько, щоб забрати подарунки від прихожан. Про нас він вже, схоже знав, але підходити особисто не вважав за потрібне. Замість нього до нас повернувся хлопчик і сказав слідувати за ним.

Привели нас ось в таке приміщення для дітей, така собі міні-церква для маленьких корейців.

Туалет теж показали де він опинився на протилежному боці двору, в кутку. Тепер можна було спокійно розгортати килимки і готуватися до сну. Але в самий останній момент до приміщення зайшов якийсь незнайомий кореєць. Англійською він, звичайно ж, не говорив, зате вів себе так, ніби тут господар.

Спочатку він запитав чи не хочемо ми є, ми сказали, що хочемо, але наша відповідь мабуть йому був не цікавий, тому що далі питання справа не пішла. Єдине, що він запропонував, так це включити обігрівач, так як в ту ніч обіцяла бути дуже холодно. Ми відмовилися, пославшись на спальники. До речі, так, корейці опалюють свої будинки не батареями, як у нас в Росії, а спеціальними утепленими електричними підлогами, тобто всі опалення знаходиться під підлогою.

На наступний ранок, поснідавши особистими запасами з рюкзака, ми чекали, коли ж прийде той самий кореєць, тому що ми йому сказали, що йдемо в 8 ранку. Він підійшов тільки до 9, розраховуючи, мабуть, що нас вже не застане. Однак ми залишалися на своєму місці, і коли він заглянув всередину, відразу запитали можливо залишити наші рюкзаки тут, поки ми оглядаємо пам’ятки Кенджу. По його обличчю було видно, що ворушитися він не хотів, але все таки дещо як я умовив його поставити рюкзаки в одному із залів.

Після цього ясно було одне, провести другу ніч у цій церкві нам уже не дадуть, тому треба було повернутися ближче до вечора за рюкзаками і непогано спробувати виїхати за межі міста.

до змісту ↑

Парк DaeRuengWon з обсерваторією Чхомсондэ.

Як я вже сказав Кенджу володіє багатою історико-культурною спадщиною епохи династії Сілла. Наше вивчення міста почалося з центру, де знаходиться комплекс королівських гробниць. По факту це великі зелені пагорби-поховання різного розміру, обгородивши які адміністрація міста зробила навколо парки відпочинку, причому не безкоштовні. Уявляєте, років через 200 з наших кладовищ зроблять місце для розваги туристів за гроші.

Враховуючи зарплати і рівень життя корейців, для них вартість квитка символічна від 3000 до 5000 вон. Проте, для нас, якщо платити по 150 крб. за кожен такий парк, вийде дуже кругленька сума. Тому ми вирішили з Милою замість обгородженого кладовища пройти через паркан в парк DaeRuengWon з обсерваторією Чхомсондэ, тим більше, що цей паркан був з чагарника по коліно заввишки. Так, і зелених пагорбів-гробниць тут не менше.

Спочатку ми завітали у село, вибудувану за всіма правилами південнокорейських традицій.

Тут колись знаходилася конфуціанська школа. Звичайно, це все відреставровано, але виглядає симпатично.

Потім ми прогулялися по саду з струмком до одного з розкопаних королівських поховань.

Всередині навіть якщо щось і було, то зараз вже порожньо і більше нагадує погріб.

Тому йдемо відразу до астрономічної обсерваторії Чхомсондэ (Cheomseongdae), що в перекладі означає “вежа для спостереження за зірками”.

Обсерваторія однієї з найстаріших, збережених в Східній Азії. Возедена вона була в 7 столітті 362 гранітних каменів, що означає 362 дні місячного року. А площа верхівки вежі дорівнює половині площі її основи. Висота всього 9,4 метра.

Біля обсерваторії штовхається дуже багато туристів і все, абсолютно все, роблять не менше 10 фотографій на її тлі, виглядає досить смішно.

Поруч з вежею є відео-кімната, де на проекторі можна подивитися всю історію правління династії Сілла. Озвучка йде на корейському з англійськими субтитрами.

Щоб дійти до ставка Анапчи – наступної точки нашого пересування по Кенджу, ми з Милою перетнули симпатичні лотосові поля і прогулялися уздовж квіткових клумб.

Зараз в Кореї тільки початок літнього сезону і не всі квіти ще розпустилися, я думаю трохи пізніше тут буде справжній квітковий рай.

По території парку курсує ось такий “жукобус”, за який теж доведеться викласти кілька тисяч вон.

до змісту ↑

Ставок Анапчи (Anapsi).

Штучний ставок Анапчи (Anapsi) розташований в 10 хвилинах ходьби від обсерваторії і через дорогу від палацу Вольсон. До квиткової каси ми не дійшли, тому що, йдучи вздовж огорожі території, знайшлася незапертая хвіртка. Завдяки їй ми змогли прогулятися навколо ставка абсолютно безкоштовно (вартість квитка – 2000 он).

За наказом правителя Мунму в 674 року на території королівського палацу був викопаний ставок протяжністю 200 м з заходу на схід і 180 метрів з півночі на південь. Вся викопана земля була викладена пагорбами, на яких пізніше розташувалися сади з дивовижними птахами і тваринами, привезеними для цих цілей з різних куточків країни.

Зараз навколо ставка викладена кругова стежка, по якій прогулюються туристи. Причому ставок Анапчи зроблений таким чином, що в якій би точці ні була людина, він не зможе побачити ставок цілком.

В самому початку шляху можна побачити збереглися дві альтанки, найбільшою з яких розташований план території, а по периметру під склом можна побачити деякі зі знахідок часів династії Сілла, які били виявлені на дні ставка в 1974 році, коли його на деякий час осушили.

В цілому, прогулянка займе не більш 20-30 хвилин, чого нам з лишком вистачило і ми поспішили до наступної пам’ятки.

до змісту ↑

Храм Пунванса (Bunhwang-sa).

Останнім місцем в межах міста, яке ми відвідали, став храм Пунванса. Не дивлячись на те, що він діючий, це аніскільки не заважає збирати з “парафіян” гроші за вхід у розмірі 3000 вон (105 руб.).

Обійти охоронця, який перевіряє квитки, зі спини мені не вдалося. Напевно, у нього є ще пара очей на потилиці ;). Тому я скористався старим “дідівським” методом, і заліз через паркан з тильного боку храму прямо на очах здивованих негрів, що сиділи тут же в машині.

Що я можу сказати, ну храм і храм, ми з Милою подібних надивилися в Азії по саме не хочу. Зачепило погляд тільки ось таке стареньке будова з фігурами левів по кутах.

Непогані фотографії вийшли з розвішеними на вході кольоровими ліхтариками, які в той день можна було побачити в будь-якому храмі. Адже 06 червня у Кореї вважається днем пам’яті після війни 50-х років, щось на зразок нашого 9 травня. Решта ж все по стандарту – статуя Будди і пахощі :).

Так як перед охоронцем я вже засвітився, то на всякий випадок “виходив” з храму тим же шляхом, яким зайшов.

до змісту ↑

Буддійський храм Пульгукса (Bulguk-sa).

Цей храм знаходиться в 14 км. від Кенджу в провінції Кенсан-Намдо. Щоб туди дістатися, нам потрібен громадський транспорт. Але ми ж автостопщики, тому вирішили дізнатися, чи існує корейський “сіті-стоп”. Пройшовши близько кілометра на південно-східний виїзд з міста, ми почали “голосувати”.

У свята всі корейці відпочивають, і це час витрачають на поїздки за місто, або туристичні вилазки по визначних пам’ятках. Тому не дивно, що в той день по всій Кореї в містах, так і за їх межами були величезні пробки. Можливо, це було нам на користь, тому що після довгих спроб зупинити автомобіль, поруч нарешті пригальмувала молода корейська сім’я з Сеула. Хлопці теж приїхали в Кенджу, як туристи, і по англійськи непогано висловлювалися.

Не дивлячись на те, що вони відвідали храмовий комплекс Пульгукса (Bulguk-sa) ще вчора, корейці люб’язно погодилися підвезти нас до призначеного пункту. Щоправда, з-за страшних заторів до головного входу нам довелося вилізти з машини і йти пішки.

Храм-шедевр епохи династії Сілла включає в себе сім об’єктів з переліку Національних скарбів Кореї: кам’яні пагоди і Таботхап Соккатхап, міст Чхонгунге і дві позолочені статуї Будди.

Не дивно, що вхід на територію з цим пишністю коштує 5000 вон. І знову навіщо платити за вхід, якщо можна його обійти. Для цього довелося відійти уздовж огорожі трохи подалі і знову “подолати” перешкоду стрибком. Так що по сходах входу Соккемун, що складається з 33 ступенів, що символізує 33 кроку до просвітління, нам вдалося пройти не відразу.

Опинившись у дворі храму, ми бачимо дві пагоди, що саме по собі не по буддійським стандартам. Найвища з них – 10,4 метра називається Таботхап, що в перекладі означає “Пагода скарбів”. Цю пагоду можна побачити на корейських монетах номіналом 10 вон (якщо знайдете таку дрібницю :)).

Друга ж кам’яна пагода побудована в традиційному корейському стилі і трохи нижче своєї “подруги” – 8,2 метра. Ім’я їй Соккатхап, що в перекладі означає “Пагода Сак’ямуні”.

Обидві пагоди знаходяться прямо перед головним залом buddhist – Тэунджон або “Залом великого прозріння”, який є святинею Будди. За ним одразу ж іде менший зал – Мусольджон або “Зал мовчання”. Останній вважається найстарішою спорудою храму Пульгукса, датирующейся 670 роком.

до змісту ↑

Грот Соккурам (Seokguram G-rotto).

Недалеко від храму Пульгукса… ну як недалеко, майже у 4-х кілометрах на горі Тохамсан, знаходиться найвідоміша пам’ятка Кенджу – грот Соккурам (Seokguram G-rotto).

Мало того, що до нього довелося йти пішки в гору, та там ще й окрема каса, де знову треба віддати 5000 вон за огляд буддійського спадщини династії Сілла.

Як ви розумієте, в черговий раз ми зайнялися пошуком обхідного шляху. Такий знайшовся в обхід через гору.

Раніше грот називався “Грот кам’яного Будди”. До речі, останній сидить в самому центрі печерного залу. Тільки одна деталь все псує – дурні скла, з-за яких до статуї ніяк не підступитися з фотоапаратом. До речі, навіть цю фотографію я зробив “нишком”, бо заборонено.

Крім того тут ще знаходиться найбільший буддійський дзвін. Ні, ви тільки подумайте, щоб у нього “дзенькнути”, потрібно знову заплатити – 1000 геть. Просто грошове божевілля якесь. Гаразд, залишимо це, у дзвони я назвонился в Бірмі.

Повертатися назад пішки 4 км не було ніяких сил, тому я махнув першій же ліпшій по шляху машині і на ній ми знову опинилися внизу.

до змісту ↑

Королівські томбы в лісі.

До міста було вирішено добиратися тим же шляхом, яким потрапили сюди, тобто автостопом. Вибравши краще місце, ми почали наш “дорожній ритуал”. Дуже довго ніхто не реагував, однак, вибору не було. І все ж міні-вен в черговий раз з корейської сім’єю з Сеула пригальмував поруч. Вони теж займалися оглядом визначних пам’яток в Кенджу, тому перед в’їздом у місто запитали, чи не хочемо ми відвідати з ними королівські поховання. Ми не були проти.

Якщо чесно, то пагорбів ми і в місті надивилися. Однак, я вирішив, що можливо тут зможу побачити більше, ніж зарослу травою велику купину.

Шкода, але надіям не судилося здійснитися. Судячи з вигляду наших нових друзів, вони теж трохи розчарувалися. Тому ми майже відразу ж розгорнулися в зворотний шлях стежкою до машини.

І тут, серед гілок чагарнику я помітив якісь фігури. Ми з Милою згорнули по ледве помітною стежкою і натрапили на ще одне кладовище, яке охороняли 12 статуй, що відповідають кожному з 12 тварин китайського календаря. Крім того, тут же я знайшов вже знайомі ягоди, але водій поквапив нас.

Сім’я мала намір ще заїхати в один з храмів, де ми були вранці. Але ми сказали, що нас там можна висадити, ми самі дійдемо до нужнго місця.

Замість цього, водій все-таки довіз спочатку нас до центру міста, а потім машина попрямувала далі по туристичному маршруту.

Ми ж з Милою, забравши, наші рюкзаки з церкви, подумали, що у нас є в запасі ще трохи часу, щоб вибратися з міста хоча б до Ульсана, а там і до пісочного фестивалю в Пусані недалеко ;).

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!