Зміст статті:

  • Свята Сулайман-тоо (Сулейман-гора).
  • Як з 10$ отримати 100$.

Ми раді, що ви знову завітали на сторінки нашого блогу про самостійні подорожі по світу. Ще вчора ми героїчно перетинали кордон з Таджикистану, а сьогодні я сам не помітив, як ми опинилися в Киргизії (Киргизстан), точніше в південній його частині. Звичайно ж ми хочемо подивитися другий за величиною місто цієї чудової країни (після Бішкека) – Ош, званий південною столицею. Цим сьогодні й займемося.

Правда до Оша нам ще 40 км, адже вчора нас висадили в Ноокате, і тепер ранкові промені сонця пробиваються крізь фіранки підлозі заскленого вікна нашої “спальні”. Господар будинку Азан і його дружина вже щосили поралися з приводу сніданку, навіть мішок яблук нам в дорогу нарвали зі свого саду. Ну як не ту серцево не віддячити гостинного киргиза?

Я думаю, в Киргизії автостоп не гірше, ніж в інших країнах Середньої Азії. І, напевно, мав рацію, коли через кілька хвилин поруч з нами зупинилася легковик з двома єгерями. Єгері?.. У Киргизії?.. Що тут ловити в цій мало рослинної зоні? Я не мисливець, звичайно, тому хлопці просто показали прайс-лист, в якому були вказані в основному найменування степових і гірських птахів. А за проявлений інтерес нас ще пачкою соку дарували, правда, я тільки потім помітив, що натомість залишив їх багажнику цілий пакет яблук :(.

Мужики висадили нас саме там, де ми і хотіли, біля знаменитої Ошської гори – Сулайман-тоо.

до змісту ↑

Свята Сулайман-тоо (Сулейман-гора).

Сулайман-тоо в перекладі означає гора (трон) Сулеймана (Соломона) і з незапам’ятних часів вважається місцем паломництва багатьох мусульман.

Кому цікаво, ось карта місцевості. Знаю, що виглядає не дуже зручно, але зате вона є! 🙂

Ми вирішили не йти по головній дорозі, а пройти навпростець через суху траву, раптом пощастить “обійти касу”. Однак, з касами справа йде інакше. Платний вхід тільки в музей і на одну із стежок гори, все інше можна дивитися абсолютно безоплатно. Та й плата така смішна, що до квитка ще чайових додати хочеться. Наприклад, квиток до музею коштує 20 сом (14 руб.), а на одну із стежок ціна 5 сом (3 руб.). Ще ні в одній країні світу, в яких побував не бачив такі дешеві ціни на пам’ятки.

Довжина святої гори близько кілометра, ширина 560 м., а висота всього 150м. Ми вирішили почати огляд з прогулянки по першому з схилів. Адже звідси відкривається чудовий вид на сусідній “пік” та на частину міста, що лежить внизу. Краса!

Крім цього на горі безліч лазів і стежок, куди можна заглянути. Я б взагалі назвав її місцем, виліковує всі болячки.

Умовно Сулейман-тоо можна розділити на 6 культових місць:

1. Міст Сірат (південно-західна сторона першої вершини) – за повір’ям міст являє собою дорогу в потойбічний світ, за яким може пройти тільки безгрішна людина.

2. Ене-Бешик (південний схил першої вершини) – карстове отвір шириною 2 м. забезпечує жінок плодючістю. Я ж як чоловік-дослідник зобов’язаний був подивитися “що всередині” :). Ну так, викликає певні асоціації, тільки я так і не зрозумів, навіщо тут купа грошей. Купити люди хочуть дитину чи що?

3. Тамчы-Тамар (південний схил першої вершини) – глибина до 8м. виліковує від безпліддя і очних захворювань.

4. К-Таш (південний схил першої вершини) – карстові отвори, які виліковують від хвороб у суглобах.

5. Бель-Таш (південний схил першої вершини) – монолітна 3-х метрова плита з жолобом посередині.

За повір’ям, якщо проїхати по цій плиті три рази, то можна вилікувати спину. У зв’язку з її кривим розташуванням часто користується попитом у дітей (в якості гірки) і старих (які вірують в лікування радикуліту). Он, дідусь поїхав!

Чого ви посміхаєтеся, я теж покатався :).

6. Баш-Таш (північний схід першої вершини) – зліва від стежки лунка правильної округлої форми, излечивающая від головних болів. Для проходження процедури, напевно, треба в неї голову сунути. Особисто я посоромився.

Раніше на горі не було ні зручних стежок, ні сходів, і вважалося, що якщо молода жінка зможе самостійно дістатися до вершини гори, то вона має право просити дітей у чоловіка. В даний час до вершини не зможе дійти хіба що каліка.

Тут на вершині знаходиться молитовня 15 століття – так званий Будинок Бабура. Це реконструкція однокамерної мечеті, яка була відновлена за ініціативою місцевих жителів у 1989 році. До речі цих самих місцевих жителів тут товчеться завжди так багато, що довелося вистояти чергу заради одного погляду всередину мечеті. Ще трохи вище ми спостерігаємо пошарпаний прапор Киргизії.

У музей ми завернули на зворотному шляху. Найоригінальніше, що в ньому є – це його розташування в горі.

А всередині досить нудно: глиняні печі, горшки,

опудала тварин і далі за списком…

З іншого боку гори можна спостерігати випалене кладовище, через що періодично ходять люди. Виглядає гнітюче.

А так само біля самого підніжжя я помітив симпатичну мечеть «Рават-Абдуллахана».

до змісту ↑

Як з 10$ отримати 100$.

Гуляти по Ошу здорово, але ми досі без копійки в кишені, а їсти хочеться. Діставшись до одного з місцевих базарів, з’ясувалося, що саме там є можливість обміняти валюту. Як завжди я вирішив розвідати обстановку” маленької купюрою в 10$.

В одному з кіосків хлопчина швидко розрахував мене з непоганим курсом. Однак, замість 480 сом він видав 4800 сом. Я перерахувавши, спочатку подумав, що так і повинно бути. Вийшов на вулицю, пройшов метрів 500, а потім дійшло, що він мені не 10$ поміняв, а 100$. В моєму випадку радіти, але адже сума не маленька, проблеми можуть бути у хлопчини. Ми повернулися в знайомий кіоск і я намагаюся пояснити молодому киргизу, що він помилився. Показую йому курс, показую, що дав 10 доларів, а не 100. Але, ви не повірите, той навіть слухати не захотів. Замахав на мене руками, ніби він правий, а я дурень. Нічого робити, довелося вийти з кіоску, поки він зовсім не розійшовся.

Ось таким чином нам з неба впали 90$, гуляємо! Природно, ми відразу пішли на ринок, з їжі купили те, що ще могли перенести наші шлунки, а бонусом взяли кавун, який “оприбуткували” трохи пізніше в одному з провулків. Спека, однак.

Був ще опівдні, коли ми на маршрутці виїхали за місто. Наступна зупинка Узген, а там і перевал до Бішкека. Але про це я розповім наступного разу, друзі. Так що якщо не хочете пропустити цікаві новини, розповіді, підписуйтесь на новини блогу та читайте в своє задоволення :). Удачки!

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!