Зміст статті:

  • Як дістатися до міста Канді.
  • У храм Зуба Будди безкоштовно.
  • Прогулянка по місту Канді.

На цьому гостинність Делеговано з Дамбуллы не закінчилося. Після чашечки міцної кави, він вирішив особисто відвезти нас в один з наймальовничіших міст Шрі-Ланки — Канді, так сказати «передати особисто в руки» своєму братові, щоб у нас з’явилася можливість погуляти по другому за величиною місту країни і подивитися відомий багатьом туристам храм Зуба Будди в Канді.

Ніколи не любила такі ситуації. Уявляю себе на місці сингальца: сиджу я так тихо-мирно будинку, попиваю чай або будую плани на вихідні, а тут завалюється до мене двоюрідний брат, та ще й двох невідомих іноземців просить прихистити. У більшості випадків багато відмовляють, але є й такі, яким не в тягар.

Правда, на цей раз вийшла трохи інша ситуація. Коли ми під’їхали до будинку брата Делеговано, того не виявилося на місці, що дуже стривожило нашого друга. У підсумку, він домовився з сусідами, щоб ми залишили у них речі, поки будемо гуляти по пам’ятках Канді. А після повернення, коли брат вже буде вдома, можемо переночувати як мінімум в нього на веранді, на вулиці.

Сам будинок розташовувався на пагорбі, і прилеглий невеликий шматок території теж ставився до приватних володінь. Тому для нас навіть ночівля «у дворі» була за щастя, майже як на дачі і не жарко. До речі, «горбисте» розташування житлових будинків абсолютно нормальне явище для Канді, адже сам місто в перекладі означає «гора» розташований в гірському масиві висотою 488м. над рівнем моря.

до змісту ↑

Як дістатися до міста Канді.

Найближчим аеропортом до Канді є найбільший міжнародний аеропорт Шрі-Ланки Коломбо, розташований в 110 км. від міста.

Як читач вже здогадався, ми добиралися до Канді автостопом з нашим новим хорошим другом Рованом. Для тих, хто ще не обзавівся друзями на Шрі-Ланці, ми розповімо кілька інших способів проїзду.

Автобусом.

Звичайно ж, автобуси ще ніхто не відміняв, тому будь-який бажаючий може дістатися до міста Канді з автовокзалів Коломбо, Негомбо, Галле, Джафны, Нувара-Елії та інших великих міст Шрі-Ланки. Кінцевою точкою яких буде автобусна станція, розташована по сусідству з Центральним залізничним вокзалом Канді.

Дорога зі столиці в Канді являє собою вузький звивистий серпантин з повільним стомлюючим трафіком. Автобуси, звичайно, ходять кожні 15-20 хвилин, але дуже вже нагадують переповнені вранці вагони московського метро. Та й вартість майже така ж — близько 150 рупій (40 руб.).

Поїздом.

Самий швидкий і порівняно недорогий спосіб дістатися до Канді з інших міст Шрі-Ланки. Від станції Коломбо-Форт до Центрального вокзалу Канді (Maha Nuwara) дорога займає близько трьох годин, а вартість поїздки становить 260-360 рупій (залежно від типу вагона).

Крім того, якщо їхати зі столиці поїздом, можна насолодитися захоплюючим дух видом горбистих районів Центральної Шрі-Ланки, покритими зеленню тропічних лісів і чайних плантацій.

до змісту ↑

У храм Зуба Будди безкоштовно.

Отже, ми здали речі в невеликий магазинчик гаражного типу поряд з будинком, і знову сіли в мікроавтобус Делеговано, який підкинув нас до центру міста. Наш турботливий друг навіть трохи прогулявся за компанію з нами, турбуючись, як би ми не заблукали в цьому великому місті. Смішний він, звичайно, але милий.

Я нітрохи не перебільшу, якщо назву міста Канді найкрасивішим містом Шрі-Ланки. Взяти хоча б архітектуру, яка збереглася до наших днів практично в тому вигляді, в якому з’явилася в дні правління короля Викрамбаху.

Але ще більш красиве і мальовниче місце – це, звичайно, викопане у центрі міста штучне озеро.

Навколо нього ми пройдемося, тільки трохи пізніше, тому що перед нашим поглядом почали показуватися башточки буддійського храму Зуба Будди – самої знаменитої пам’ятки Канді.

Куди не приїдеш, скрізь ці храми з зубами Будди, що в Бірмі, що на Шрі-Ланці. Мимоволі думається, що ці буддисти зовсім божевільні. Насправді в давнину «священний зуб» завжди слідував за королями, а королі, як відомо, обґрунтовувалися в столицях держав. Адже аж до 19 століття, коли в Канді прийшли британці, це місто вважався столицею. Зараз це все історія, залишимо її для місцевих школярів, перед нами ж черговий храм, куди непогано б знайти «чорний хід». Але, спочатку пройдемо на головний і дізнаємося, скільки коштує квиток. А коштує він 1000 рупій, непогано для чергового зуба…

Як відомо в кожному паркані, навіть такому високому, який виявився навколо храму Зуба Будди, є дірка або незапертая двері. Тому, не поспішаючи прогулюючись і хрумкаючи зеленим шоколадом з яблучним смаком, який випадковим чином знайшовся в одному з місцевих магазинів, ми попрямували в обхід ліворуч від головного входу.

Несподівано паркан закінчився великими воротами, за якими стояла пара місцевих у формі. Трохи потоптатися в нерішучості, ми вже думали рухатися у зворотному напрямку, як один з охоронців посміхнувся і жестом запросив пройти на територію храму. Ось ті раз!

Рано зраділи, територія територією, та тільки, щоб дійти до самого храму, потрібно ще якось проскочити вузькі двері більш давнього огорожі, де до нас обличчям сиділа жінка у формі.

Повільно ми підійшли ближче. Проженуть, так проженуть, втрачати все одно нічого. Але, жінка то нас не помітила, то вирішила, що ми звідси і вийшли. Коротше кажучи, ми з легкістю подолали другий вхід і виявилися практично відразу перед храмом.

Знову заковика, щоб прогулятися в 10 метрах від будівлі храму, потрібно дотримати дрес-код», тобто йти в спідниці і без тапок. Цього разу, на розвідку першою пішла я, на всяк випадок, прихопивши фотоапарат. Я причепилася до групи місцевих паломників, ледве терплячи біль від нагрітих полуденним сонцем плит. Місцеві ж йшли так, ніби й не почували цього.

Я спокійно пройшлася в одну сторону, потім в іншу. Пофотографувала будівля з різних ракурсів, прогулялася по парку. Як з’ясувалося, хоч на головному вході і платять за квиток, але на самій території не надто його перевіряють, а от щоб потрапити всередину храму, необхідно пройти по вузькій (для однієї людини) доріжці, в кінці якого стоїть людина, перевіряючий наявність квитка. Ну ось, знову облом, всередину храму безбілетникам не потрапити.

Я повернулася до Андрія і описала йому всю ситуацію. Той теж вирішив прогулятися, правда короткі шорти заважали йому здійснити цю задачу. Довелося дарувати зі свого плеча хустку, який він пов’язав, як порео. Виглядало смішно, проте його пропустили.

Він теж походив навколо храму у парку, а коли повернувся, ми разом нахабно вийшли через головний вхід. Тепер можна було зі спокійною душею вивчити місцевість навколо мальовничого озера на наявність інших пам’яток Канді і подивитися на місцевих смішних качок.

до змісту ↑

Прогулянка по місту Канді.

Кажуть, що на Канді потрібно витратити не менше двох днів. Не дивлячись на те, що місто дійсно мальовничий, я б дала йому максимум добу. Крім храму Зуба Будди, озера і Королівського Ботанічного саду, розташованого в декількох кілометрах від Канді, навряд чи що-небудь ще варто уваги.

До саду ми не дісталися по причині того, що потрібно було повертатися за рюкзаками, а потім шукати нічліг невідомо де, тому час, який залишився до вечора ми просто прогулювалися вулицями міста, заглядали в невеликі парки і магазинчики.

Так, Канді вважається другим за величиною після столиці, проте тут немає тієї метушні, яка притаманна багатьом великим гучним містам, особливо якщо вони туристичні. Тому навіть від простої прогулянки отримуєш якесь душевне задоволення.

В одному з «маркетів» ми купили щось молочне в горщику (щось середнє між йогуртом і сметаною) з лавашем, і влаштувалися в сквері на лавці, щоб перекусити.

Тільки коли сонце почало опускатися до горизонту, ми опинилися перед знайомим магазином, де стояли наші речі. Подякувавши господаря, ми накинули рюкзаки на плечі і рушили до будинку брата Делеговано. Господар вже був удома, і зустрів нас біля воріт.

Цю ніч спалось тихо і спокійно. Воно й на краще, ми ще не знали, яким неймовірно важким видасться наступний, коли ми будемо добиратися до вершини самої знаменитої гори Шрі-Ланки — піку Адама.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!