Вітаємо всіх любителів самостійних бюджетних (і не дуже) подорожей. Любимо ж ми писати підсумкові статті з короткою інформацією по країні — це означає, що наступного разу ми відправимо Вас у нове незабутню подорож по незвіданих земель. Сьогодні вже я — Людмила (так як Андрій знаходиться в чергових покатушки по Азії) представлю вашій увазі звіт або путівник по Шрі-Ланці. У статті ви дізнаєтеся найважливішу інформацію за стандартним питань самостійного і дешевого подорожі, наприклад, як: віза, валюта, погода, транспорт, їжа. Так і наш особистий досвід пересування автостопом і на різних видах дешевого транспорту, про житло і вписках до місцевих, про те, де можна поставити намет і про людей.

Але, спочатку я коротко нагадаю, яким чином ми потрапили на Шрі-Ланку. Так як Шрі-Ланка є островом, то самим доступним способом є звичайно ж літак. Ще будучи в Росії ми купили авіаквитки з Оману (Маскат) до Шрі-Ланки (Коломбо) за 9020 руб. на двох.

Актуальні ціни на авіаквитки для польотів на Шрі-Ланку:

 • днів у країні – 17 днів
 • кілометраж – 2000 км
 • фінансові витрати на двох: авіаквитки Оман(Маскат)-Шрі-Ланка(Коломбо) — 9020 руб; віза Шрі-Ланка — 1960 руб; на інші видатки — 50$+10 євро (~8170р.). Підсумок — 19150 руб. на двох.
 • коротко про погоду – спека! Дощі були всього пару раз за два тижні.
 • Картка маршруту.

  • 09.02-10.02 — З аеропорту Коломбо прямо в Джафну
  • 11.02 — Як безкоштовно подивитися Анурадхапуру
  • 12.02 — Серцеві охоронці в монастирі Міхінтале
  • 12.02 — Місто плямистих оленів — Тринкомале
  • 13.02 — Стародавня столиця Полоннарува
  • 14.02 — Невдалий підйом на Левову гору — Сігірія
  • 14.02 — Золотий храм Дамбуллы
  • 15.02 — Чудовий Канді
  • 16.02 — Незабутнє сходження на вершину Піку Адамова
  • 17.02 — Гірська Нувара-Елія та мальовничі водоспади
  • 18.02 — В околицях села Елла
  • 19.02-20.02 — Два дні на пляжах Поттувиля
  • 21.02 — Тиха Катарагама
  • 22.02 — Повернення в історію міста-форту Галле
  • 23.02 — Через Хиккадуву в Коломбо
  • 24.02-25.02 — Досвід Couchsurfing в столиці Коломбо

  1. Віза для російських. Туристичну візу можна отримати по прильоту в Шрі-Ланку, а можна оформити ще будучи в Росії через інтернет.

  2. Мову. Офіційні мови Шрі-Ланки — сингальська, тамільська та англійська. Якщо на перших двох вони висловлюються напевно відмінно, так як використовують їх багато сотень років, то з останнім навіть не дивлячись на те, що від останніх колонізаторів пройшло достатню кількість часу, справа зовсім погано. Природно, ми не будемо згадувати туристичні райони, де англійською заробляють «хліб насущний». Але якщо вже ми заговорили про «офіційних» мови країни, то досить дивно, коли європеєць, питає що-небудь на буржуйському, а місцевий замість відповіді перепитує на кривому англійською, говорить той англійською взагалі? Непогано англійською мовою висловлюються ті, хто пройшов лаву університету.

  3. Релігія. Основні релігії — буддизм (в основному сингали — близько 70%), індуїзм (притаманний більше тамилам — близько 15%), християнство (змішане населення — не більше 8%), іслам (малайці і маври — 8%).

  4. Часовий пояс. GMT+ 5:30. Відсутній перехід на літній час.

  5. Валюта. Грошова одиниця Шрі-Ланки називається Ланкійська рупія (LKR або Rs). Одна рупія складається з 100 центів. В процесі купюри 10, 20, 50, 100, 500, 1000, 2000 та 5000 Rs.

  Монети використовують 1, 2, 5 і 10 рупій, є ще 25 і 50 центів, але вони рідкість.

  Російський рубль коштує приблизно 2.5 рупії, тому, для перерахунку ціни рупій в рублі можна:

  • ділити вартість в рупіях на 2,5. Наприклад: 100 рупій / 2.5 = 40 рублів.
  • помножити вартість в рупіях на 4 і прибрати 0. Приклад: 100 рупій * 4 = 400 (прибираємо 0) = 40 рублів.

  Ми брали з собою долари, так і євро, на Шрі-Ланці можна легко обміняти і ту і іншу валюту. Гроші можна обміняти по прильоту в аеропорту після митниці цілодобово, а також у будь-якому банку (працюють в будні з 9:00 до 15:00), готелі або ювелірному магазині. Можна зняти гроші в банкоматі, але лише у великих містах. Готелі і магазини приймають до оплати карти Visa і Mastercard, але поза курортних зон надійніше мати готівку.

  Розплачуватися за покупки можна доларами, але в цьому випадку здачу видадуть в рупіях і розрахують за невигідним курсом.

  6. Житло, вписки та місця для наметів. Ви вже знаєте, що ми подорожуємо з наметом, але інколи можемо зняти недороге житло, готель або бунгало, а також охоче приймаємо запрошення від місцевих жителів.

  Почнемо з першого пункту – намет. Намет можна поставити практично в будь-якому місці, правда напроситися до місцевих на територію складно, швидше за все вони пошлють у найближчий храм, де на їх думку в подібних ситуаціях мають допомагати ченці. Також ми побоювалися ставити намет поблизу джунглів, особливо якщо поруч є національні парки, де водяться слони і інші тварини.

  Можна отримати вписку в церквах і буддійських храмах, правда доведеться довести “папі” та головному ченцеві, що ви не верблюд. За результатами “співбесіди” може автоматично реалізуватися вечерю, вентилятор і м’яка постіль. Як завжди, головне знайти батька, без нього такі питання не вирішуються.

  Один раз на узбережжі ми зняли бунгало за 500 рупій на двох на добу. Нам пощастило тому, що був не сезон і господар був згоден на будь-яких постояльців. Все одно таку суму довелося виторгувати, тому як в інших місцях менше 700 не пропонували.

  А в столиці Коломбо ми намагалися скористатися Couchsurfing і наш досвід можна прочитати в однойменній останньої статті.

  Якщо ви хочете самостійно відвідати Шрі-Ланку, то тут не складе праці самостійно прямо на ходу знайти дешевий готель чи хостел.

  Якщо ви їдете в сезон або просто хочете бути впевненими заздалегідь, що у вас буде дах над головою, то раджу скористатися сервісом Roomguru.ru , який порівнює ціни у всіх головних системах бронювання (Booking, Agoda та ін) і знаходить кращу!

  Або скористатися дуже вигідним на мій погляд сервісом оренди приватного житла Airbnb.ru. Найчастіше можна знайти реально дуже доступні за ціною варіанти.. До того ж, зареєструвавшись на сайті за цим посиланням, ви отримаєте відмінний бонус у розмірі 20$ на свою подорож!

  7. Люди. Люди на Шрі-Ланці різні. Зізнатися, мені вони не дуже по душі були, напевно тому, що я люблю спілкуватися з тими, у кого в діях більше переважає щось душевне, відкрите, так скажемо йде від серця. Ланкійці мені здалися зовсім своєрідними в цьому сенсі. Хіба не дивно, коли нас запрошують в гості за своєю ініціативою, а потім намагаються влаштувати допит, хто ми і що ми, в такій манері, ніби ми таємні шпигуни чи грабіжники. Або коли пригощають обідом, а потім натякають на те, щоб ми що-небудь пожертвували або заплатили. Або намагаються допомогти, але намагаються тримати в радіусі свого спостереження, контролюючи кожен наш крок. Це все створює невелике смутно розуміють напруга, чого немає на душі легкості. Хоча самі ланкійці досить доброзичливі і готові прийти на допомогу в будь-якій ситуації.

  8. Транспорт і автостоп. Чим хороша Азія, так це відсутністю будь-якої логіки або системи як у Європі. Тобто, ми могли сісти в практично будь-який громадський транспорт, не маючи в кишені ні монетки місцевих грошей і вже по дорозі думати як викручуватися з ситуації, що склалася. Пару раз в автобусі ми розплачувалися подарунками з Оману, а в північній частині острова на поїздах взагалі можна їздити безкоштовно, так як на виході на перон відсутні турнікети і контроль квитків.

  Насправді Шрі-Ланка отже недорога країна, щоб намагатися схитрувати з оплатою за квиток, тому ми просто експериментували. Приміром, брали квиток на поїзд до найближчої станції, а самі їхали далі, куди нам треба безкоштовно і ніхто нас не перевіряв. Однак, не раджу так робити в туристичних районах, там все набагато суворіше.

  Якість самого громадського транспорту залишає бажати кращого. У дешевих автобусах замість кондиціонерів часто просто відсутні шибки у вікнах. А в більш комфортабельних якщо і є кондиціонер, то він за звичаєм шпарить так, що з собою обов’язково треба брати в салон теплі речі, бо регулятора температури немає, а водія постійно смикати, щоб він вимкнув кондиціонер, марно.

  Вагони поїздів економ класу теж гарні: їх складно назвати навіть загальними або сидячими в нашому російському розумінні. По дорозі на північ, просто на станціях іржавіли цілі склади, розтрощені, без вікон, зарослі плющем. Поспати в поїзді теж досить важке завдання, адже поїзд йде хоч з маленькою швидкістю, на старих рейках хитає його так, що підстрибуєш на місці.

  Тук-туки і таксі найдорожчий, повільний і на короткі відстані вид транспорту, тому на них ми їздили пару раз по волі випадку і безкоштовно, про що можна почитати в наших статтях про подорожі по Шрі-Ланці.

  Основним нашим видом переміщення по країні звичайно ж був автостоп. На Шрі-Ланці особистий транспорт дуже дороге задоволення. Звичайний мото-байк за ціною можна порівняти з покупкою хорошого будинку з ділянкою. А про автомобілі я взагалі мовчу. Тому на дорогах країни практично немає легковиків і на наше щастя – байкерів, як у тому ж В’єтнамі. І дороги на Шрі-Ланці неширокі, дві смуги, одна в одну сторону, друга в іншу.

  Це не означає, що легковиків немає зовсім, пару раз нас підвозили на маленьких машинках. Проте, зазвичай, це або автомобілі від фірми, або водій був хорошим бізнесменом за мірками країни.

  Тому основним транспортом для пересування автостопом у нас були вантажівки з тісними кабінами, іноді вже по три людини в салоні. Але це зовсім не заважало їм підвезти по дорозі ще двох туристів з рюкзаками. По англійськи ланкійські далекобійники практично не говорять, так вони взагалі в більшості випадків навіть не питають, куди ми їдемо. Мовчки садять по шляху і все, а там якщо треба, то ми самі скажімо, де зупинити. Рідше возять в різних кузовах вантажівок, в основному мало в туристичних районах.

  У будь-якому випадку в населених пунктах зупинити транспорт було складно, доводилося вибиратися пішки до виїзду навіть у невеликих сіл. А середній час на дорозі – не більше години, далі все одно хто-небудь підбирав.

  Зізнатися, ми думали, що будемо дуже повільно переміщатися по країні. На ділі виявилося, що в добу ми проїжджали близько 150-200 км – це з урахуванням того, що між запланованими точками приблизно стільки і було, а то і менше.

  9. Їжа і ціни. Шрі-Ланка дешева країна, якщо мова йде про харчування. У будь вуличної кафешці можна придбати порцію рису з яким-небудь неймовірно пекучим соусом, далом, м’ясом або овочами в межах 200 рупій за порцію. Може бути саме тому, що на Шрі-Ланці все пекельно гостре, нам і не довелося особливо витрачатися, так як було шкода псувати шлунки початку тривалої подорожі. Навіть спроби місцевих пригощати нас домашньої стравами не увінчалися успіхом. Рідко, коли господар розумів, що значить не гостро. Не гостро шрі-ланкийски – це на смак майже як голий чилі. Цікаво, що ж тоді гостро?

  Тому ми харчувалися в основному, фруктами, рисом з фруктами, іноді овочами та молочною продукцією. Рідко коли брали рис з чайною ложкою дала.

  До речі так, дуже здивувало, що на Шрі-Ланці можна було знайти молоко, правда тільки в якій-небудь селі. І продавали його тільки в кип’яченому стані.

  Самим незвичайним блюдом були макаронні пиріжки з солодким кокосом всередині. Шкода фото немає, спробую так розказати. Уявіть собі тонкий диск холодної слипшейся локшини, тепер згинаємо його навпіл, всередину солодкий кокос і вуаля, макаронний пиріжок готовий.

  Ось деякі приклади усереднених цін на продукти:

  • випічка: хліб – 30 рупій, кекс – 35 рупій, булочки – 20 рупій, тортик – 80 рупій;
  • фрукти: ананас – 100 рупій, банани – 30 рупій, манго – 20 рупій, кокос – 40 рупій;
  • молочне: морозиво – 30 рупій, молоко 2 л. – 70 рупій, йогурт – 30 рупій;
  • кафе – середня ціна за порцію рису з овочами – 150 рупій, лапша без усього – 50 рупій;
  • столичні ціни на овочі

  10. Коротко про ціни на мобільний зв’язок.

  11. Пам’ятки і ціни. Не розумію, чому в цій країні така дивна політика на вартість вхідного квитка до визначних місць, адже, якщо по чесному пам’ятки Шрі-Ланки не можуть похвалитися ні грандіозністю, ні якої б то не було унікальністю, за винятком може бути пари місць. Все інше можна подивитися в будь-азіатській країні і майже задарма. Ось деякі приклади усереднених цін:

  • монастир в Міхінтале – 500 рупій;
  • Сігірія – 35$;
  • золотий храм Дамбулла – 1500 рупій;
  • Анурадхапура – 25$;
  • стародавнє місто Полоннарува – 25$.

  ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

  Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

  ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

  Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

  ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

  Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

  ВИГІДНА СТРАХОВКА

  Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!