Крокуючи по безлюдній дорозі після відвідин канатної дороги Хацвалі, ми роздумували, повернутися нам додому або ризикнути і пройтися пішки по місцевих селах. Погода на подив радувала, хоч і обіцяли післяобідній дощ. Тому вибір припав на другий варіант, так, ми вирушаємо на дослідження довколишніх сіл, подивимося нові гірські пейзажі. Подруга тицьнула пальцем навмання в карту, таким чином цільової точкою стало село Лахірі (Lakhiri).

Лахірі – це одне з 11 сіл, які складають громаду під назвою Мулахи. Свою назву громада отримала з-за розташування вздовж річки Мулахура, розтягнувшись аж на 6 кілометрів. Радувало тільки те, що Лахірі знаходиться всього в 10 км від Помсті, так що труднощів дістатися до туди навіть пішки у нас не складе. До того ж саме Лахірі вважається найкрасивішим селом громади з-за численних сванські вежі. На карті ми вибрали декілька оглядових точок і цілеспрямовано рушили до них.

    • Дешеві варіанти транспорту до Грузії.
    • Як дістатися до Местії.

Шлях наш пролягав по дорозі на той випадок, якщо попадеться попутка.

По цій же дорозі їдуть в Ушгулі, але як я вже пояснювала раніше туди ми вирішили не їхати через досить прохолодної погоди і не дуже гарної дороги (принаймні так казали місцеві, а ось правда це чи ні – вирішувати тим, хто по цій дорозі проїхав).

Попутка дійсно трапилася буквально через пару кілометрів. За цей проміжок часу ми встигли помилуватися ялинками, як на підбір, починаються гірськими села ліворуч і самою річкою Мулахурой.

Молодий грузин висадив нас рівнесенько на повороті до села Лахірі, де буквально метрів через 10 на дорозі утворився гарний водяній струмок, через який ми без зняття черевик не пройшли б точно. Та це й неважливо, нам все одно в іншу сторону. До оглядової площадки довелося також підніматися в гору через розтоптані коровами сільські дороги. Село виглядало пустельним, тільки зрідка траплявся на очі якийсь сван в традиційній шапочці-тюбетейці, з цікавістю поглядаючи в наш бік.

Обзорка була так собі. Вид, який відкривався з неї, не сильно відрізнявся від того, що можна побачити піднімаючись по дорозі.

Зате нагорі була лавочка, де можна перевести дух після підйому і насолодитися гірської тишею. З погодою було ще все в порядку, і ми вирішили пройтися далі по грунтовці до наступного селу по напрямку до Местії. А якщо попре, то й взагалі може бути повернутися до Местії через невеликий перевальчик. Сказано – зроблено.

По дорозі справді дуже часто зустрічалися сванські вежі. Ось вже де-де, а тут їх можна нафотографировать вдосталь. Одного разу нам назустріч попалися навіть парочка туристів з супроводом, значить іноземні гості тут не в новинку.

Чим далі ми йшли по дорозі, тим красивіше ставали види за спиною і темніше небо над головою.

Горезвісний дощ хоч і запозднился по часу, але таки мав звалитися на голову. Мені не дуже хотілося йти під дощем, тим більше ще 11 км попереду до Местії. Я знала, що в разі сильної зливи дороги розвезе і нам доведеться йти в легенях кросівках по чачу. До того ж в Местії в гест-хаусі у нас була лише одна електрична пічка, на якій навіть шкарпетки сохли два дні. За час подорожей по світу я виробила для себе принцип, що позбавити себе комфорту можна тільки заради дійсно вартого місця. Горбок попереду і досвід походів під дощами підказували, що це явно того не варте. Однак, подруга дотримувалася іншої думки. І я її розумію: коли выбираешься в подорож пару раз в рік хочеться залізти в кожну дірку при будь-яких обставин, треба брати все за той крихітний шматочок відпустки, відміряний нам державою. Тому я вирішила піддатися, будь що буде, хоч мені ця затія і не подобалася.

Кермо правління були передані моєї супутниці, і ми попрямували назустріч грізною хмарі. Початкову мряка довелося перечікувати ось в такому незвичайному місці.

Бо ближче до вершини пагорба житлові будинки зовсім зникли і навколо нас були тільки якісь руїни.

Далі на підйомі нам ще вдалося проскочити по суху до наступної оглядової точки. На вершині пагорба виявилося невелике болотисте озерці, а гарний вигляд відкривався тільки в бік, звідки ми прийшли.

Попереду була рівнина і кущі, хоча я сподівалася побачити Местії в долині, так би мовити, подивитися на неї з іншого боку. Я натягнула на себе дощовик, так як дощ відновився, і ми вирушили далі.

Дорогу тут дійсно розвезло, причому ще до дощу, копита корів постаралися на славу. І наступні пару кілометрів видів практично немає за що розрісся чагарнику по обидва боки дороги.

Коли ми вийшли на схил з зеленою травичкою і мирно пасеться худобою, дощ посилився.

Однак, вже звідси можна було щось розгледіти в долині, де розташувалася Місце. Треба визнати, що види є тільки в цій точці, далі по мірі спуску вони зникають за пагорбами і рослинністю. Весь шлях ми пройшли в дощовиках, особливо не озираючись по сторонах, бо дивитися було нічого.

В місті ми були ближче до сутінків. Заскочивши на ринок за продуктами харчування, ми вирушили у свій гест-хаус. А ввечері я сподівалася обов’язково спробувати місцеву коржик з м’ясом – кубдари. Її ми знайшли в одній з порожніх кав’ярень на головній площі, і обійшлася вона нам всього в 5 ларі. Зізнатися, ми навіть удвох її не подужали, то через добротного кількості м’яса, тому що перекусили до цього.

Це був останній вечір у Сванетії, ставало ясно, що в таку погоду, при нашої “екіпіровці” сенсу вивчати грузинські гори не було, тому завтра вирушаємо в зворотний шлях, а саме – їдемо в Батумі. Погоду там обіцяли теж “не айс”, але хоч по місту погуляємо. І потім, завжди можна змінити плани – у цьому всі плюси вільного самостійного подорожі.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!