Зміст статті:

 • Реєстрація на сайті Держпослуг
 • Отримання закордонного паспорта через Держпослуги
 • Закордонні паспорти старого і нового покоління. Плюси і мінуси.
 • Список документів для отримання закордонного паспорта:
 • Термін виготовлення закордонного паспорта:

Сьогодні на просторах LiteTrip стаття про те, як оформити закордонний паспорт нового і старого зразка через інтернет (internet) без зайвих нервів, без черг і практично не виходячи з дому. Хто хоч раз у житті отримував закордонний паспорт в наших російських міграційних службах, той знає, яке це жорстоке випробування бюрократією і чергами. Я ж хочу розповісти про другий більш легкий спосіб.

до змісту ↑

Реєстрація на сайті Держпослуг

1. Заходимо на сайт держпослуг і натискаємо кнопку «Реєстрація».

2. У наступному вікні за замовчуванням ми опиняємося у вкладці для громадян РФ (думаю інші варіанти не має сенсу розглядати). Тут ми бачимо два типи облікових записів. Напроти пункту Отримання закордонного паспорта тільки в одному з стовпців стоїть зелена галочка, значить нам туди. Там же внизу видно документи, які потрібні при реєстрації. Якщо навести на них вказівник, можна отримати додаткову довідку. Натискаємо під стандартної облікового запису кнопку «Вибрати».

3. Далі читаємо угоду, внизу якого ставимо галочку навпроти слова Підтвердити і натискаємо на кнопку «Далі».

4. У наступному вікні ви повинні вибрати, яким способом ви будете підтверджувати свою особистість, щоб вільно користуватися послугами сайту. В принципі всі пункти там докладно описані, так що вибирайте той, який вам більше подобається. Особисто я раджу вибрати пункт «Отримати код активації в центрах продажу та обслуговування клієнтів ВАТ «Ростелеком», це швидше і надійніше. Але, поштою теж можна, в цьому випадку код вам доставлять прямо в домашню поштову скриньку (доставка від 7 до 14 днів, в залежності від швидкості листоноші).

5. Після натискання кнопки «Далі» заповнюємо стандартну форму реєстрації (теж все зрозуміло написано). І знову «Далі».

6. Результат реєстрації прийде на вашу електронну пошту (e-mail), яку ви вказали в анкеті вище, у вигляді коду підтвердження. Цей код необхідно буде ввести на сайті держпослуг в Особистому кабінеті. Те ж саме потрібно буде зробити з підтвердженням номера телефону. Sms-кою ви отримаєте код, який так само потрібно буде ввести в Особистому кабінеті.

7. Щоб ми могли користуватися послугами сайту, нам потрібно отримати код активації (який підтвердить нашу особистість). Так як ми обрали «Ростелеком», то йдемо в офіс продажів і обслуговування клієнтів з паспортом і СНІЛС (зелена пенсійна картка), і оператор на папері видає нам персональний код активації.

8. Будинки знову заходимо на сайт держпослуг і «клікаєм на кнопці» Вхід».

9. Відкриється вікно авторизації, праворуч знаходимо кнопку «Ввести код активації» і натискаємо її.

10. Тут теж все зрозуміло, ставимо «тычку» навпроти Громадянин РФ, заповнюємо всі поля і готово. Активація облікового запису завершена.

до змісту ↑

Отримання закордонного паспорта через Держпослуги

Тепер повертаємося на головну сторінку. Якщо ви не в Особистому кабінеті, то натискаємо «Вхід», вводимо номер СНІЛС в якості логіна і пароль. Далі вибираємо вкладку «Електронні послуги» і відразу ж випаде неймовірний список послуг. З допомогою фільтра вгорі можна відсортувати «непотрібні», або скористатися пошуком. Я вибрала з популярним запитам. Практично всі варіанти отримання закордонного паспорта опиняються вгорі. Вибираємо той, який нам потрібен.

Так як мені вже є 18, то я вибираю «Отримання паспорта нового покоління громадянином Російської Федерації, які досягли 18-річного віку».

До речі, тут я б хотіла дещо пояснити. Закордонний паспорт старого зразка – це звичайний паперовий паспорт, видатний на 5 років вартістю 1000 крб, а закордонний паспорт нового покоління – це паспорт з мікрочіпом, який видається на термін 10 років вартістю 2500 руб.

до змісту ↑

Закордонні паспорти старого і нового покоління. Плюси і мінуси.

Паспорт старого зразка вийде дешевше, але його доведеться змінити вже через 4,5 року (в багато країн з терміном дії закордонного паспорта менше 6 місяців, вже не пускають!). У підсумку отримуємо 9 років на два п’ятирічних паспорта. На паспорт нового покоління з чіпом ви отримаєте 9,5 років, плюс економія часу на зміну паспорта.

Важливо: Якщо ви занадто часто подорожуєте за кордон, чисті аркуші закордонного паспорта закінчуються раніше терміну, тоді вигідніше зробити на 5 років. Якщо ж ви не частий гість за кордоном, то я б рекомендувала обрати паспорт на 10 років. Нехай ви заплатите на 500 руб. дорожче, ніж вартість двох 5-річних, але заощадите купу нервів і часу, так і по надійності закордонний паспорт нового покоління буде краще, головне його не втратити (що робити, якщо закордонний паспорт загублений?).

Тут, кому цікаво можна переглянути всі положення і документацію по даній послузі. Ми ж натискаємо на велику синю кнопку «Отримати послугу» внизу або праворуч угорі.

 • 1 крок: Ставимо галочку на згоду з обробки особистих даних, у графі розташування вибираємо місце, де ми зараз знаходимося географічно (регіон, місто, район, тощо)
 • 2 крок: Вибираємо підрозділ, де будемо отримувати наш закордонний паспорт. При виборі вам на карті з’явиться, де вона розташовується. Не забудьте внизу сторінки відзначити галочкою інформацію за прізвищем.

 • 3 крок: Заповнюємо дані за місцем проживання. Червоними зірочками відзначені обов’язкові поля.

 • 4 крок: Знову заповнюємо дані по паспорту та інша особиста інформація.
 • 5 крок: Відправляємо заявку на розгляд.

Стежимо за обробкою поданої заяви в електронній пошті або на сайті в Особистому кабінеті, вкладка «Мої заявки».

Незабаром прийде запрошення (мені прийшло через 8 днів), куди і в скільки підійти особисто для цифрового фотографування і надання необхідних документів.

до змісту ↑

Список документів для отримання закордонного паспорта:

 • основний документ, що посвідчує особу заявника (внутрішній паспорт громадянина РФ), і його ксерокопія (сторінки з особистими даними, реєстрація та сторінка 19);
 • квитанція про оплату державного мита за видачу паспорта — 2500 руб. (оплатити можна через термінал «Ощадбанку», або якщо виникнуть труднощі, можна звернутися до операторів банку);
 • відомості про трудову діяльність — це виписка з трудової книжки, завірена за основним місцем роботи;
 • военник (для осіб чоловічої статі);
 • виданий раніше (якщо є) закордонний паспорт.

Якщо зазначене точний час прийому незручно, можна перенести прийом, заздалегідь зателефонувавши по телефону.

Після надання документів особисто, чекаємо повідомлення електронною поштою про готовність паспорта.

до змісту ↑

Термін виготовлення закордонного паспорта:

Якщо ви отримуєте паспорт за місцем вашої постійної реєстрації, то максимальний термін отримання закордонного паспорта становить 1 місяць (як правило, він буває готовий раніше);

Якщо ж ви отримуєте паспорт за місцем, не маючи тут постійної прописки (навчаєтесь або працюєте в іншому місті або регіоні), то максимальний термін отримання закордонного паспорта збільшується до 4х місяців (я повторюся, тут вказано максимальний термін, за фактом він може бути і менше).

Далі йдемо за вказаною адресою і в зазначений час (або знову ж таки в зручний для вас час) за новим готовим паспортом. При собі мати внутрішній паспорт громадянина РФ і раніше виданий закордонний паспорт (якщо він є).

***

Інші варіанти отримання закордонного робляться за аналогією. До речі сайт держпослуг дуже корисний і для інших побутових потреб, типу перевірки наявності штрафів ГИБДД, або оплати ЖКП, раджу витратити на нього півгодини, щоб заощадити згодом собі купу часу і нервів.

От і все! Хотіла описати докладніше кожен крок, тому що пам’ятаю ці блукаючі і нерозуміючі очі відвідувачів в підрозділі видачі паспортів, хоча зазвичай на основному сайті Ввіру вся інформація є. Сподіваюся, стаття була корисною.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!