Зміст статті:

  • Як дістатися до Шведагона
  • Таксі Сулі-Шведагон
  • Екскурсії
  • Автобус Сулі-Шведагон (особистий досвід)
  • Пагода Шведагон (Pagoda Shwedagon)
  • Вартість і час роботи
  • Пагода Шведагон днем
  • Пагода Шведагон ввечері

Про! Сьогодні мова піде про одну з візитних карток не лише Янгона, але і всі країни в цілому. Пагода Шведагон (Swedagon Pagoda) — приголомшливе місце, варте 100% відвідування. Завдяки багаторазовому квитку (поширена «фішка» Янгона) вдалося відвідати Шведагон при світлі дня і у вечірній час. Всі принади та корисна інформація з головної визначної пам’ятки міста чекають вас в цій статті.

до змісту ↑

Як дістатися до Шведагона

Зазвичай туристи розміщуються в центральній частині Янгона, недалеко від Пагоди Сулі. Ми теж так зробили, тому що вибір житла тут найбільший.

Янгон: житло, транспорт, ціни, пам’ятки
Пагода Сулі: як дістатися, ціни, інформація

до змісту ↑

Таксі Сулі-Шведагон

Якщо не охота морочитися з громадським транспортом, то можна взяти таксі (підійти до будь-кого на вулиці). Автобуси не страждають комфортабельністю, а якщо ви не розбираєтеся в місцевих цифрах, то зовсім важко. Таксі буде коштувати приблизно від 2000 чат/машина до Шведагона. Рекомендую (навіть наполягаю) торгуватися. Таким способом пересування Янгону ми теж користувалися, але не в цей раз.

до змісту ↑

Екскурсії

Сулі+Шведагон+ринок Bogyoke — тривалість 5 годин, місце початку — ваш готель у Янгоні, мова англійська
За Янгону на цілий день — тривалість 1 день, місце початку — ваш готель у Янгоні, мова англійська
Екскурсія по Янгону — тривалість 9 год, місце початку — ваш готель у Янгоні, мова англійська

Всі екскурсії по Янгону

до змісту ↑

Автобус Сулі-Шведагон (особистий досвід)

Практично всі автобуси жовтого кольору від Пагоди Сулі йдуть до Шведагону. На той момент ми цього ще не знали, тому вирішили провести опитування серед іноземців. Один з опитаних не сказав, що можна поїхати на автобусі тут же з перехрестя від Сулі. Номер теж назвав, але це було безглуздо, так як цифри в М’янмі використовуються зовсім не арабські.

На вказаній зупинці ми просто крикнули «Шведагон!». Нас тут же запхали в потрібний автобус з дерев’яними лавками і підлогою. Не знаю, для кого ці автобуси. На мій погляд, самому з’їв дохлий китайцеві тут було б тісно. Низькі сидіння шириною в півтора рази менше росіян розраховані на двох осіб. Я раділа, що наші з одним габарити дозволяли більш або менш сидіти на одній лаві. Залишилося обміркувати питання з зростанням.

Водій вирішив над нами пожартувати, а заразом і заробити, якби туристи потрапили без почуття гумору. На питання про ціну проїзду, назвав цифру 1000 чат. Я тут же обурилася і мужик засміявся, виправившись на 100 чат. Потім всю дорогу похихикивал і перемигивался з кондуктором.

до змісту ↑

Пагода Шведагон (Pagoda Shwedagon)

Висадили нас недалеко від пагоди. Ми ще встигли пройтися по вузьких вуличках міста, купити зелений кокос за 300 чат (напевно, найдешевший кокос за всю поїздку, далі нижче 500 ніхто не пропонував).

Так попиваючи кокосове молоко з трубочки, дісталися до західних воріт до знаменитої Пагоди Шведагон, де нас попросили «позбутися» від капців. Що ж, звикаємо ходити босоніж.

до змісту ↑

Вартість і час роботи

Вартість квитка в Шведагон: 10 000 чат. Видається у вигляді наклейки і діє весь день (можна спокійно виходити/заходити за бажанням).

Час роботи: з 04:00 до 22:00, щодня

Гід: на території пагоди можна замовити гіда, деякі самі підходять і пропонують послуги. Ціни різні, залежить від досвіду (або нахабства). Щоб знайти досвідченого гіда треба постаратися, багато хто просто переказують інформацію з інтернету (ми перевіряли). Вартість 7000-20000 чат (як домовитеся).

Умови входу: стандартні для всіх пагод в М’янмі — без майок, спідниці до щиколоток (жінки), в шортах/штанях нижче коліна (чоловіки), босоніж

до змісту ↑

Пагода Шведагон днем

Вся споруда Шведагона стоїть на широкій платформі і має 4 входи строго по сторонах світла, вони так і називаються — Північний, Західний, Східний та Південний. Просочитися непомітно не вийде, контроль стоїть на кожному з входів. Та й сенсу немає, на території чергує охорона, яка може в будь-який момент зажадати пред’явити квиток, особливо, якщо їм не подобається довжина або колір шорт і спідниці.

Почнемо з назви Шведагон (Shwedagon). Приставка Shwe – означає «золото» або «прекрасний», а Dagon – це стара назва Янгона. Тепер стало більш зрозуміло. До речі, приставку Shwe можна побачити в багатьох назвах країни: вивіски магазинів, готелів, храмів. Так проявляється у мьянмарцев тяга до прекрасного.

Пагода з 98 метрової ступою в центрі дійсно виглядає багато і шикарно. Хоча б тому, що її прикрашають сотні діамантів та інших дорогоцінних каменів, а так само близько 500 кг золота, якою вона покрита. Легенд, яким чином відбулося зародження цієї пагоди дуже багато, але всі зводяться до того, що в основі ступи лежать золоті волосся, подаровані Буддою.

Поки чекали Андрюху (ми познайомилися з ним в перший день і вирішили разом колесити), швиденько встигли прогулятися по колу. Постукали у дзвін.

Зазирнули в усі мислимі і не мислимі храми.

Помилувалися орнаментом і оформленням архітектурних будов.

Пограли в гру “знайди ченця”.

Я від спеки трохи втомилася і залишилася в тіні одного з храмів. А мій супутник пішов дивитися, не підійшов Андрій.

Поки його не було, мене окупували місцеві з проханнями сфотографуватися. Варто було дати згоду одному, як вже зібралася ціла черга на сімейні фотосесії. Ні, знімали не на мій фотік, був спеціальний фотограф. Ось і мій друг здався, чому-то один. Побачивши його, «черга» зраділа і теж потягла в кадр. Хитрий фотограф, недовго думаючи, поки туристи в хорошому настрої, став закликати ще народ, що б заробити. Я теж зробила кілька знімків для себе. Місцеві відстали тільки після того, як ми жартома заявили, що за фото «тен долар».

Взагалі прийнято навколо ступи ходити за годинниковою стрілкою. Ми вирішили зробити виняток, пішли в протилежний бік і на тобі, Андрюха на зустріч йде. Він вже був тут учора ввечері, так що тепер милувався денним Шведагоном. По дорозі виловив місцевого гіда, який непогано говорив англійською мовою. Хлопчина пропонував пройтися і все розповісти, але Андрюха не збирався платити йому невідомо за що. Для початку поставив кілька каверзних запитань про історію Шведагона, уточнив деякі деталі про архітектуру. Гід попався справді добре підготовленим, але, на жаль, ледачим. Ми запропонували йому 7$ за годину, він відмовився за такі «копійки» працювати.

Погулявши ще трохи, вирішили повернутися сюди ввечері. Коли стемніє, можна помилуватися підсвічуванням і поглянути в оглядові біноклі на саму вершину ступи з блискучими каменями.

до змісту ↑

Пагода Шведагон ввечері

В Шведагон ми пройшли безперешкодно за ранковим наклеечкам.

Зробили коло, помилувалися підсвічуванням позолочених дахів.

Присіли ненадовго на сходинки одного з храмів, щоб прийти до тями після денних пригод. Потім вирушили на пошуки оглядового бінокля.

На території їх було два. Ми знайшли тільки один, біля нього вишикувалася невеличка черга. Коли, нарешті, бінокль звільнився, раптом вся пагода занурилася в темряву. В Янгоні періодично трапляються перебої з електрикою, так що без світла на кілька хвилин залишаються цілі райони. А щоб знову купол ступи засяяло світлом і діамантами, (заради них і прийшли ввечері), довелося чекати досить довго. Терпіння не вистачило, ми пішли прогулятися ще за Шведагону, раптом пощастить знайти другий бінокль.

Несподівано нас зупинили охоронці з проханням пред’явити квиток, так як я була без довгої спідниці. З собою у мене її не було, а на вході мені ніхто вже не видав. Довго порпалися в рюкзаку в пошуку квитків. Коли витягли, охоронці заявили, що все одно в такому вигляді по Шведагону гуляти не можна. Ми сказали, що нам вже йти, лише б вони відчепилися.

Насправді нікуди ми не збиралися. Прийти в Шведагон спеціально вночі не подивившись блиск дорогоцінного каміння, якими прикрашена ступа, було нерозумно. Поки шукали другий бінокль, натрапили на картинну галерею. Дивно, вранці я її навіть не помітила. Раджу, якщо будете в Шведагоне, зайдіть сюди. Дуже багато картин, що зображують святі місця і пам’ятки в їх первозданному або старому вигляді.

Все ж Андрюха не витримав, попросив якогось чоловіка показати, де другий бінокль. Останній опинився в якомусь закутку, не запитай ми дорогу, так і не знайшли б. Звичайно всієї краси і багатства не побачити в якусь там скло, але око радіє навіть віддаленим переливам.

Верхня частина Пагоди Шведагон є найдорожчою її частиною. Цю частину ще називають «хпі» (hti), прикрашає її кілька тисяч дорогоцінних каменів і дзвіночків. Навіть на фото видно, що стоять перед вершиною антивандальні решітки, не знаю, хто міг би без спеціального спорядження забратися на таку висоту.

Було ближче до півночі, коли ми добралися на таксі (3000 чат/машина) до готелю. Завтра вранці рано вставати, щоб їхати на автовокзал, а звідти в Кінпун до Золотого каменю. Андрюха виловив таксиста на дорозі, з яким домовився на 5 ранку, що той довезе нас до «басстейшен».

Обміняти по хорошому грошей нам не вдалося, тому вирішили домовитися з господарем готелю.

Вуличні міняйли Янгона. Будьте обережні!

Ми обмінюємо побільше грошей в готелі, бо нас троє, а він робить курс трохи вище. Ледве вмовили. Ще забронювали номер на останній день в Янгоні по поверненню, в якому зараз жив Андрюха за 10$ на 2-х.

На цьому подорож по Янгону не закінчується, далі розповім, де ми були і що бачили вдень у місті між відвідуваннями Шведагона.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!