Зміст статті:

  • Не ставте намет поряд з лісами, де водяться ведмеді
  • Перехід кордону Дробета-Турну-Северін (Румунія) — Кладово (Сербія)
  • Прикордонно-транзитний «хак» в Сербії
  • Сербія!

Майже закінчилися наші трансільванські, тобто румунські деньки. Пора рухати далі – в Сербію. Але, куди ж в нашому житті без пригод? Так що сьогодні і кордон Румунія-Сербія перейдемо і про зустрічі з мишком розповімо.

до змісту ↑

Не ставте намет поряд з лісами, де водяться ведмеді

Після виїзду з міста Сібіу, ми вирішили виїхати якомога ближче по дорозі до кордону з Сербією, щоб за весь наступний день встигнути її перетнути. Початковим пунктом нашого транзиту було місто Крайова.

Однак, час пізній, і ми після чергової спійманої машини вийшли на перехресті, де вирішили заночувати поруч з лісом. Тобто з одного боку була траса, з іншого залізничний шлях, а з третьої ліс і кущі. Цілком тихо.

Хоч і було сиро, ми вибрали підходяще місце і швидко поставили намет, встигнувши навіть повечеряти тим, що завалялося в рюкзаку. Коли майже стемніло, я тільки подумала лягати спати, як раптом ми з другом завмерли від моторошного рику зовсім поруч з наметом. Адреналін в крові піднявся до максимуму, я, здається, навіть забула, як дихати.

З початку подорожі Румунії нас скрізь і всюди попереджали про ведмедів, які водяться в лісах, а особливо серед гір. Я не надавала цьому особливого значення, так як в Росії теж є ведмеді, але це не заважає ставити намет у лісі зовсім ні про що не турбуючись. Сумніви почалися після подорожі у Брашов, коли один з водіїв розповів про те, що ведмеді настільки знахабніли, що приходять в передмістя і риються там в смітниках.

Тепер же, коли почувся рик поряд з наметом, я вже ні в чому не сумнівалася. По правді сказати, звук не був схожий на дорослу тварину, скоріше це був дитинча. Але це було ще небезпечніше, адже якщо це ведмежа, то поруч повинна бути мати. Ситуація ставала зовсім не жартівливе. Рик тривав кілька хвилин, весь цей час ми сиділи як статуї, боячись видати хоч найменший шум, тільки серце погрожувало вистрибнути з грудей.

Через деякий час рик тваринного став віддалятися і я зрозуміла, що ведмежа рухається у бік лісу. Почекавши кілька хвилин для проформи, ми з шаленою швидкістю зібрали речі, не складаючи намет (взявши її в руки, дали такого драла з лісу, тільки п’яти виблискували.

Через дорогу на перехресті стояв готель, ми попросили поставити намет на їх території за будинком, на здивування дівчина погодилася. Правда я ще довго не могла заснути, приходячи в себе. Після цього випадку ми стали більш ретельно вибирати місця для стоянок: не дуже близько до людей, але і не в лісі.

до змісту ↑

Перехід кордону Дробета-Турну-Северін (Румунія) — Кладово (Сербія)

Прокинувшись вранці, стояв страшний туман і сирість. Весь день обіцяв лити дощ, це хороший знак до того, що пора вибиратися звідси, у бік тепла.

Для того, щоб дістатися до кордону, ми дійсно витратили весь день. Частково тому причиною став той самий дощ, з-за якого 2 години довелося витратити на заправці. Хоч гарячого чаю випили. Взагалі сумую з гарячого чаю – цього трохи не вистачає в країні, де варять каву в турці і подають в маленькій чашечці на один ковток.

По дорозі було багато пересадочних пунктів: Римніку Вылчка, Дрэгэшани, а від Крайова до Дробета-Турну-Северин і до самої межі довезла нас пара, яким зовсім туди не треба було (від міста це ще близько 15 км). Ми віддали їм останні 13 лей, частково в подяку за довгу дорогу, частково, щоб не міняти на кордоні.

до змісту ↑

Прикордонно-транзитний «хак» в Сербії

Прикордонний пункт розташувався на величезній гідроелектростанції. Ех, шкода фотографувати тут не можна. Здорове спорудження і міст, по якому пройти пішки. Але навіть не це було проблемою. На російських форумах багато хто задається питанням: чи можна з Болгарії потрапити в Сербію транзитом по Румунії. Відповіді ми не знайшли, тому вирішили спробувати це на своїй шкурі. В чому власне проблема? А в тому, що за замовчуванням російські громадяни без румунської візи (але маючи діючу болгарську або шенгенську) можуть проїжджати транзитом по території Румунії протягом 5 днів для повернення на батьківщину. А Сербія нашою батьківщиною не є. Чи пустять нас в іншу країну? Однак тут ми теж заздалегідь підготувалися, купили з Белграда (Сербія) квиток до Туреччини, тим самим набуваючи виправдання, навіщо нам в Сербію.

Я була дуже рада, що на кордоні попалися класні хлопці, румуни, які погодилися перекинути нас через кордон і терпляче чекали, коли прикордонники виносили мозок з транзитом. Вони довго порпалися в комп’ютері і гортали наші паспорти, ми ж твердили про транзит. Після 5 хвилин вони знайшли потрібний пункт, але їдемо ми в Сербію, а не Росію?! Для виправдання ми показали їм квиток з Белграда, після на пальцях вони порахували дні в країні, а наші тверді запевнення дали нам зелене світло в Сербію. Штанці… штамп є!

Ура! Ми зробили це, пройшли кордон з діючою болгарської візою транзитом через Румунію в Сербію, хоч у правилах і написано, що це можливо тільки з поверненням на батьківщину. Привітайте, друзі! “Прикордонний хак” відбувся.

до змісту ↑

Сербія!

Хлопці висадили нас в невеликому містечку Кладово, де ми в першому ж полі з чагарником поставили намет. Містечко нагадав російську глибинку, де половина будинків покинута, а на вулицях не людей, не машин. Відпочиваємо після важкого дня. І знову прошу вибачення за малу кількість фотографій, але прикордонники дуже лаються, коли я дістаю з рюкзака фотоапарат. Про все обов’язково розповімо і покажемо в наступних статтях, до зустрічної!

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!