Зміст статті:

  • Нове знайомство.
  • Рівень життя в Омані.
  • Як пити оманську чай.
  • Шлюбний питання.
  • Місцевий Ваді (Wadi) і руїни старого міста.
  • До печери Аль Хута (Al Hoota Cave).

Всіх вітаю на сторінках блогу самостійних мандрівників. Наші дні на Шрі Ланці підходять до кінця, а я продовжую історію про подорож по Оману. Сьогодні ми абсолютно випадковим чином потрапимо в гості до оманцу, і, користуючись нагодою, мені б хотілося трохи розповісти про місцеву життя і людей (включаючи наступний досвід).

Як ви пам’ятаєте, ми закінчили розгулювати по форту-фортеці Нізва і прямували в невелике місто Бахла, що знаходиться в 25 км. Однак доля розпорядилася трохи інакше, коли під час просування до призначеної мети, нас підібрав на дорозі місцевий чоловік з маленьким хлопчиком на пасажирському сидінні.

до змісту ↑

Нове знайомство.

Оманца звали Джаміль, місцевого він непогано володів англійською, і їхав трохи ближче, ніж нам було потрібно. Точна назва села в горах я не скажу, але коли ми стали до неї наближатися, то він раптом запросив нас на чай до себе додому. Ми з Милою навіть трохи здивувалися, і з задоволенням прийняли запрошення.

Село була новою, це стало помітно за щойно збудованим будівель. Всі будинки практично схожі один на одного, відрізняючись трохи кольором і поверховістю. Житло Джаміля вразило вже на в’їзді в ворота. Величезний за російськими мірками котедж на два поверхи з таким же величезним простором кімнат і коридорів всередині.

Господар сказав, що ми можемо сміливо проходити і влаштував цілу екскурсію, показавши кімнати тільки для жінок і лише для чоловіків, їх спальню з дружиною, дитячу та кухню. У кожній з кімнат був свій санвузол, як в європейських приватних будинках.

до змісту ↑

Рівень життя в Омані.

Перший час ми з Милою просто відкривши рот ходили по будинку, думаючи яких незліченних грошей може коштувати таке житло. Трохи пізніше з’ясувалося, що такий будинок можна придбати за 3-4 млн в рублях. Тобто ціна приблизно, як в нашому регіоні (якщо враховувати розміри). Зате зарплати, як у Москві.

Джаміль працює десь у військовій частині. Як я зрозумів в день його служба займає 2-3 години, решту часу він вільний. І за роботу такого роду платять приблизно близько 60 тис. в місяць. Ця середня цифра по зарплаті в Омані. Наприклад в Маскаті – столиці можна отримувати в 2-3 рази більше, відповідно і рівень буде вищим. Приміром, забігаючи вперед, скажу, що зарплата вчителя математики початкових класів у школі становить 1200 реалів в місяць, множте на 80 і отримайте в рублях :). Так, багато хто з вас вже захотіли поїхати працювати в Оман.

Звідси отримуємо, що в селах місцеві живуть, як у нас в столиці, а в столиці, напевно, як в Лондоні :). Не дивно, що багато пакистанців, бангладешці, індуси і так далі прагнуть потрапити в Оман на роботу. Такі зарплати тільки у місцевих, тому що місцевий уряд дуже піклується про своє населення (по мені так дуже вже). Місцевий отримує безкоштовне медичне обслуговування хорошої якості (а не як у нас), має право вчитися так само безкоштовно в хороших вузах країни, а то і зарубіжних університетах і академіях, деяким навіть житло перепадає безкоштовно, якщо місцевий працює в державній організації. От і думайте, куди при таких умовах можна витратити свою велику зарплату. Напевно, тому в Омані немає автобусів :). Правда, приїжджим платять у два рази менше, але і цього дуже багато, як ви розумієте.

до змісту ↑

Як пити оманську чай.

Джаміль напоїв нас чаєм по-омански з дуже дивним смаком. Чай тут прийнято вживати з молоком з маленьких чашок, постійно підливаючи з термоса. В прикуску йдуть солодкі фініки, це не дивлячись на те, що чай і так дуже солодкий.

Якщо допити чай, то на дні можна побачити дуже дрібні чорні крупинки, які більше схожі на каву. Але, не варто сумніватися, це дрібно мелений місцевий чай. Щоб отримати чергову порцію потрібно просто протягнути чашку господареві, а якщо чаю достатньо, то простягаючи чашку, потрібно її потрясти, як дзвіночок (тільки догори ногами).

Трохи пізніше ми зрозуміли, чому так легко потрапили до Джамілю в гості. Справа в тому, що на даний момент вся його сім’я з дітьми і дружиною були в столиці. Дружина була на останньому терміні вагітності і в найближчі дні господареві належало кілька днів жити одному будинку.

до змісту ↑

Шлюбний питання.

До речі щодо весільного питання. Оманец не має права навіть гуляти з дівчиною до весілля. А ось якщо він хоче одружуватися, то йому необхідно заплатити батькові нареченої не менше 4000 реал (320000 руб.). Друзі, це мінімальна сума, тому що в різних регіонах вона відрізняється. Приміром, у районі Маската наречений вже повинен володіти “приданим” не менше 15-20 тис. реал. Сума космічна, згоден.

Частина грошей йде на весільні витрати, а частина в кишеню сім’ї нареченої. Причому під час одруження складається шлюбний контракт, де описуються всі умови, в тому числі і розлучення. Примітно, що якщо на розлучення подав чоловік, то жінка забирає у нього майже все майно, а от якщо розійтися побажала дружина, то вона не отримує нічого.

Мусульмани одружуються один раз і назавжди (ще б при таких-то умовах). Однак, якщо під час спільного життя сталася втрата когось із пари (всі ми смертні), то другий має право одружитися повторно. Причому для жінки це не буде ганьбою, а чоловік може вже не платити за нову наречену.

І знову нюанс, адже мусульмани можуть мати кілька дружин, оманци тому не виключення. У такому випадку чоловік платить за обох, якщо бажає одружуватися. Такі от справи, друзі. Тепер ви розумієте, чому багато хто так ласі на європейок ;).

до змісту ↑

Місцевий Ваді (Wadi) і руїни старого міста.

Після чаю Джаміль запропонував, що якщо ми хочемо, то він нас звозить до місцевого Ваді (Wadi – пересохле русло річки, яке під час сезонних дощів заповнюється водою) і до печер, а потім ми можемо сміливо залишатися в його будинку, скільки захочемо.

Це було шикарне пропозиція і ми погодилися.

Після чаю, ми знову сіли в машину і поїхали дивитися природні місця в горах і Вади. Після сезонних дощів Ваді наповнюються водою і місцеві жителі натовпами спрямовуються на сімейні пікніки до таких місць. Воно і зрозуміло, поживи-ка в пустелі.

Спочатку ми доїхали до водосховища, в якому практично вже не залишилося води, а потім спустилися на саме русло і по камінню трохи проїхалися в оточенні гірських пейзажів.

Зараз людей тут не було, так і не вихідний все ж, тому крім кіз і пари пастухів жодної живої душі навколо, тільки тиша.

По дорозі я помітив руїни якогось старого міста, де на зворотному шляху з Ваді попросив зупинитися Джаміля, щоб зробити кілька фото.

Цікаве місце, ми навіть туристів тут знайшли.

Шкода, що часу поповзати по руїнах довше не було, не хотілося змушувати Джаміля чекати.

Зізнатися я і назви не знаю, тому що натрапили на місце по ходу дороги.

до змісту ↑

До печери Аль Хута (Al Hoota Cave).

Насправді в планах було відвідати одну з найглибших у світі печер – Аль Хута (Al Hoota Cave). Після руїн саме до неї нас Джаміль і повіз. Сам він був там пару років тому, тому не знав, що за останніх сезонних дощів в печері стався завал, який розгрібають ось вже 5 місяців. Досі роботи не закінчені і невідомо, коли завершаться. Природно для відвідування печера закрита, але на табличці перед входом можна побачити перелік послуг та ціни.

Для іноземного туриста вхідний квиток коштуватиме 6 реал (480 руб.), а для місцевих – всього 2, якось навіть образливо трохи, враховуючи їх рівень життя і наш.

Все одно шкода, що не потрапили. І на жаль, я не можу сказати, коли печеру відкриють для відвідування, так як вони самі не знають (Джаміль розмовляв з охоронцем). Зате звідси можна помилуватися вечірнім пейзажем довколишнього села в горах, дуже красиво.

План мінімум на сьогодні виконано, тому повертаємося додому до Джамілю. По дорозі він пригостив нас пляшкою чогось зовні нагадує пиво, насправді це всього лише газована вода. З випивкою в Омані великі проблеми, по ідеї навіть у готелях і на ганку свого будинку розпивати спиртні напої заборонено, але це вже справа совісті.

Господар збирався трохи пізніше ще поїхати в столицю до своєї сім’ї і пропонував нам поїхати з ним. Я не бачив у цьому сенсу, тому що для Маската ми спеціально запланували час.

Дивно, але Джаміль навіть не побоявся залишити нас самих удома, поки їздив до родини. Шкода тільки, що з інтернетом в Омані проблеми. Точніше у місцевих проблем немає, тому що у кожного оманца є великий смартфон (буває, і не один) з 3G зв’язком. А мобільне покриття в країні настільки шикарне, що ловить мережу в будь-якій точці, хоч в пустелі, хоч в горах. Так що в Омані в ходу мобільний інтернет, Wi-Fi – це проблема. Сподіваюся в Маскаті справи йдуть інакше.

Поки ми були на самоті, встигли вимитися, а до пізнього вечора Джаміль привіз нам вечерю зі столиці – рис з м’ясом і спеціями.

Для сну нам виділили окрему кімнату з антимоскітною сіткою над ліжком, так що солодкий сон був забезпечений.

Вранці Джаміль влаштував нам шикарний сніданок з омлету з салатом, потім зібрався на роботу і разом з ним ми доїхали до траси на Бахлу – одного з старовинних міст Оману.

P. S. Сьогодні останній день на Шрі Ланці, ми збираємо речі і готуємося до поїздки в аеропорт. Малайзія чекає нас. В останні дні у нас були невеликі пригоди, які як завжди закінчилися благополучно (інакше б я не написав цю фразу :)). Спасибі однієї “шріланкійського” сім’ї.

Спасибі, що читаєте нас. Не забувайте ділитися своїми роздумами на тему в коментарях, або задавати питання. Побачимося в наступній статті ;).

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!