Зміст статті:

  • Трохи про дешевої китайської техніки.
  • Сутичка з китайськими прикордонниками.

Здрастуйте, дорогі читачі. Блог подорожей LiteTrip радий вітати вас тут знову. Сьогодні буде завершальна стаття Гонконгом і завершальна по всьому подорожі в Новорічні свята. Сьогодні я б коротенько хотів торкнутися теми дешевої китайської техніки, так сказати, поділитися особистим досвідом. А потім ми підемо в міжнародний аеропорт Гонконгу щоб дізнатися, які сюрпризи нас там чекають. Відразу прошу вибачення за відсутність фотографій, як завжди було не до них, постараюся замістити це цікавим і корисним текстом.

до змісту ↑

Трохи про дешевої китайської техніки.

Повернувшись в готель, перед тим, як з номера забрати речі, ми з Милою вирішили пройтися по ятках з технікою внизу. Мене цікавив смартфон Samsung Galaxy Note. В основному всі торгували китайськими підробками, навіть питати не доводилося, це було видно по зовнішньому вигляду. І лише у одного індуса я знайшов непогану модель у повній комплектації за всім видимим параметрами ніяк не скидалася на “made in China”. Продавець сказав, що це корейська підпільна складання і просив 400$. Я перевірив всі наклейки, зняв задню кришку, оглянув батарею, і, зізнатися, майже йому повірив. Але мені потрібні були докази краще. Тому я попросив дозволу вставити свою флешку під виглядом “перевірити, як воно разом з нею працювати”. А насправді на носії у мене була завантажена програма, яка перевіряє реальні параметри телефону.

Як довго видавалися мені дані, і продавець вже почав хвилюватися, коли я на екрані побачив, що у процесора, оперативки і дозволу екрану параметри в 1,5-2 рази менше від заявлених. Тобто переді мною була дууже якісна китайська підробка, за яку я б і 100$ не дав. Індус всі насідав, буду я брати телефон чи ні, вже вважаючи мене шахраєм і збираючи навколо себе роззяв. Я сказав, що мені потрібно доміняти грошей, щоб купити телефон, і ми швидко ретирувалися.

Вже пізніше, коли я бував у самому Китаї, я пробував купити флешку для фотоапарата. Найцікавіше, що я бачив такі обсяги пам’яті, якими на той момент навіть офіційні закордонні компанії похвалитися не могли. Зате у китайців сміливо можна було знайти і 64 Гб і навіть 128Гб. Купивши таку задешево, я сильно розчарувався, бо вони на флешку ставлять тільки образ 64Гб, а за фактом пам’яті і гігабайти немає. Довелося на наступний день повертатися і давати товаришам торгашам “втик”.

Взагалі я давно зробив висновок, що техніка у всіх магазинах світу коштує приблизно однаково. А якщо ви хочете придбати більш або менш якісну дешеву китайську підробку, то краще це робити з перевірених інтернет-магазинів. Тому що в самому Китаї для цього потрібно знати місця, а в інших випадках тільки втратиш час і гроші даремно.

до змісту ↑

Сутичка з китайськими прикордонниками.

Міжнародний аеропорт Гонконгу або його ще називають Чхеклапкок (за назвою штучного острова, на якому він знаходиться) — вважається одним з найбільш красивих і зручних аеровузли світу, має два термінали Т1 і Т2. В Терміналі 2 знаходиться лише зона реєстрації, а виходи на посадку, трансфери і прибуття здійснюються через Термінал 1. Між терміналами можна їздити на безкоштовному поїзді або платному електромобілі.

В аеропорт ми поїхали на автобусі A21, довго шукаючи потрібну нам табличку на зупинках міста. Дороги в той день були вільні, тому не дивлячись на дальність відстані, за годину автобус довіз нас до будівлі аеропорту.

Ніщо не віщувало біди, ми спокійно здали багаж, і пішли в зону Duty Free, куди була додаткова стрічка зі сканером речей в ручній поклажі. І тут, після перевірки мого маленького рюкзака, один з прикордонників відвів мене в сторону і попросив відкрити рюкзак.

Я виклав всі предмети, серед яких він виявив складану ложку. Ця стара ложка дісталася мені від діда і була зручна тим, що вона складалася навпіл. Але в неї був маленький нюанс, крім самої ложки всередині ще був заіржавілий консервний ніж, який в принципі неможливо було вже витягнути з-за своєї старості. Так я їм і не користувався ніколи. Але саме цього прикордоннику він здався підозрілим, і китаєць попросив мене здати підозрілий предмет в багаж.

Не знаю, що на мене найшло в той день, але чомусь відчувши несправедливість, я затіяв суперечку з погранцом. Не можу пригадати, щоб я ще хоч коли-небудь приходив настільки в лють. Може бути справа в тому, що в минулому мені вже довелося з волі прикордонників розлучитися з улюбленим ножем, а тепер вони хочуть у мене і ложку забрати.

Я продемонстрував йому фізично, ніж витягти неможливо, і навіть дав йому спробувати зробити це самостійно. В купі предметів на столі лежали ще й чайні ложки, я дістав одну з них і суто російською сказав, що при бажанні я можу і цією ложкою кому-нить в око заїхати, що буде куди небезпечніше, ніж заіржавілий складаний ніж. Мабуть, китайця в формі це не переконало.

Підійшов другий прикордонник теж все це спостерігав, і було видно, на своїй мові, намагався умовити першого пропустити нас в салон. Але, у того на обличчі було написано “з принципу не пущу”. Мене це розлютило ще більше. Я сказав йому, що витягну зараз цей ніж і при ньому позбудуся від нього. Той запротестував, коли побачив, як я почав діставати проржавіла наскрізь консервний ніж. І треба визнати, це було не так легко зробити. Коли ж я через 5 хвилин титанічних зусиль, дивом витягнув його на світ божий, то в обох прикордонників взагалі очі на лоб полізли, але найшкідливіший з них здаватися не збирався, адже явно тепер на обличчя “знаряддя вбивства пасажирів літака”.

Тут же, “не відходячи від каси”, я став ламати ніж об поверхню столу. Тепер по всьому було видно, що той злякався, і просив мене робити це де-небудь в іншому місці. Навколо нас стали збиратися інші китайці. Я був в люті настільки, що не слухаючи його репліки, за хвилину зламав ніж руками і кинув недогризок в його бік. Треба було бачити, як він відскочив убік. Я ж зі спокійною душею, що тепер жоден ……. товариш в формі до моєї улюбленої ложці не причепиться, пішов далі. Думаю, після цього випадку гонконгські прикордонники не надто возлюбят російських туристів, але побоюються стануть точно :).

На цьому все, дорогі друзі. Кому цікавий повний маршрут нашої подорожі, дивіться підсумки поїздки в М’янмі, Малайзії та Китаю. А я прощаюся з вами, до таких цікавих статей, анонси яких ви можете отримувати собі на поштову скриньку.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!