Зміст статті:

  • Є автостоп в Румунії?
  • Гірське місто Сіная
  • Палац Пелеш

Минулого разу я трохи розповідала про румунів, про те, що це зовсім не цигани (мене цей факт шалено порадував) і про те, як ми приємно провели першу ніч в цій країні в гостях у румунській сім’ї. На сьогоднішній день була насичена програма з оглядом головної визначної пам’ятки Румунії (Трансільванії) – замку Дракули в Брані, але я змушена трохи засмутити читача тим, що хотіла б на цей Палац виділити окрему статтю, бо він дійсно того заслуговує, а сьогодні я розповім про те, що цікавого можна подивитися в Синаї – невеликому місті в горах, і який він – румунський автостоп.

до змісту ↑

Є автостоп в Румунії?

Цим питанням задаються багато форумчани-мандрівники на просторах інтернету, ми не були винятком. На превеликий жаль, про це мало хто пише, тому ми можна сказати відчували все на собі (втім як завжди).

Для початку дізналися, як на румунському звучать найважливіші слова автостопщика “без грошей” – fara bani (фара лазень). Поясню, навіщо це: в Румунії дуже погано з англійською мовою і з туристами, тому про те, що таке автостоп більшість може і здогадується, але думає, що безкоштовно “підкиньте до місця” не існує.

Я стало ясно вже вранці другого дня, коли ми стояли на шосе в бік Сіная. Перші дві машини зупинилися, але везти без грошей відмовилися геть, тому обов’язково рекомендую вивчити ці два простих слова, уникнете багатьох проблем. У цю ж тему помітила одну закономірність, що якщо в машині сидять двоє чоловіків, то з ймовірністю 99,9% вони без грошей не повезуть.

Одна з найбільших помилок – автостопу в Румунії немає або дуже поганий. Не дивлячись на те, що в Румунії (я повторюю) мало туристів, особливо “бекпекерів” і автостопників, все таки “стоп” там досить пристойний. Середній час, який ми проводили на дорозі в очікуванні склало від 10 до 30 хвилин, причому підвозять практично всі категорії транспорту, крім громадських та, напевно, фурщиков (щодо останніх ситуація схожа з Болгарією).

Ще в інтернеті є така інформація, ніби зупиняти машини потрібно вказівним пальцем вгору. Ну це взагалі повна маячня на мій погляд, особисто ми користувалися або “шлагбаумом” з витягнутою долонею або стандартний “великий палець вгору”.

Про узбіччя також існує думка, що в Румунії їх не існує, тому потрібно стояти там, де висадили. Складно уявляю, де стояли ті, хто висловив таке, але у нас з цим проблем не було. Може бути трохи в горах на серпантині з-за того, що там просто сама по собі дорога вузька, дійсно узбіч немає. У таких місцях ми б і “стопити” не стали, бо небезпечно для життя і ймовірність “улову” дуже мала із-за численних поворотів.

Ось, мабуть, всі прості правила і поради по румунському автостопу. На жаль, з-за прочитаних «румунських страхів» і відсутності досвіду ми не припускали, що пересуватися по Румунії автостопом буде просто. Інакше, обов’язково заскочили б у Сігіошару, де знаходиться будинок, в якому народився Влад Цепеш (Дракула). Якщо будете транзитом на 5 днів у Румунії, повірте, автостопом реально подивитися всі!

до змісту ↑

Гірське місто Сіная

Так от, в продовження попередньої теми, ми досить швидко дісталися до Синаю. Якщо поїдете “стопом” (як ми) раджу вийти за містом, там буде ближче до Палацу Пелеш, про який мова піде трохи нижче.

Взагалі Румунія поділяється на дві частини – це Трансільванія і Валхия. До чого я це? Я зрозуміла, що Трансільванія мені сподобалася більше, ніж інша частина Румунії. Архітектура, історія, територія – все це відрізняється від звичайної Валхии і за особистим враженням я б порадила їхати відразу в Трансільванію, впевнена вам сподобається.

Місто Сіная як-раз знаходиться на території Трансільванії. Це відразу видно по архітектурі будівель і розташування вулиць. Туристів тут більше (європейців), ніж в інших куточках Румунії.

Фотоапарат тільки встигав клацати: фонтани, житлові будинки, віддають якоюсь старовиною трансільванських часів, навіть сучасні готелі не псують враження від цих місць.

Поки ми добралися до кінцевої точки нашого призначення, встигли подивитися церкви, природу, і взагалі весь комплекс, що колись був у володіннях королівської сім’ї.

Я була в захваті, може бути справа в тому, що я вперше бачу таку Європу?

до змісту ↑

Палац Пелеш

Серед мальовничих краєвидів Карпатських гір, зовсім поруч з містом Синая, на старому шляху, що з’єднує дві історичні області Румунії – Трансільванію і Валахію, розташований чудовий Палац Пелеш.

Побудований в кінці 19ст., палац зовні більше схожий на замок, і в колишні часи був літньою резиденцією румунської королівської сім’ї.

Всередині безліч колекцій різних творів мистецтва, зброї та меблів, але ми на жаль, цього не змогли побачити, так як приїхали в Синаю в понеділок, який вважається вихідним днем для багатьох музеїв Румунії. Ось це була смуток так смуток.

То-то на вході з нас ніхто не вимагав заплатити 20 лей за вхід. Шкода, звичайно, але я думаю винагородою нам буде Замок Бран (Графа Дракули). Головне, щоб він теж не виявився закритий у понеділок. З цією думкою і надією ми вирушили в наступну точку.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!