Зміст статті:

  • Храм Кандасвами в Наллуре (Nallur Kandaswamy Kovil).
  • Форт Джафна (Jaffna Fort).
  • Як дістатися до Джафны.

Здрастуйте, дорогі читачі! Сьогодні на блозі самостійних подорожей вас вітаю я – Міла. Було вирішено, що починаючи з цієї статті, поки Андрій знаходиться в подорожі по Ірану, писати буду я. Сподіваюся це нікого не засмутить, не засмутить. Хоча б тому, що починається серія статей з останнього нашого безстрокового подорожі автостопом. Якщо ви пам’ятаєте, Андрій писав перші дві країни з цієї поїздки – ОАЕ та Оман, після чого ми полетіли на Шрі-Ланку, звідки почалося велике пригода з Південно-Східної Азії).

Так що сьогодні зі Шрі-Ланки і почнемо. Крім того, випуск статей буде трохи видозмінений. Що це означає? Це означає, що ми коротко будемо описувати наші враження від побачених місць і пам’яток, а всі подробиці подорожі по країні можна буде прочитати трохи пізніше в спеціально підготовленому звіті. Про його появу буде оголошено трохи пізніше, тому підпишіться на новини сайту, і залишайтеся в курсі наших новин. Не турбуйтеся, корисні статейки теж будуть виходити, як раніше. Отже, почнемо.

Після прильоту в аеропорт Коломбо, ми з Андрієм, використовуючи автостоп і дешевий громадський транспорт, відразу рушили на північ країни – мало туристичну частину Шрі-Ланки. Місто Джафан був крайньою точкою, і до нього ми добиралися пару днів з пригодами через Путталам і Манар.

до змісту ↑

Храм Кандасвами в Наллуре (Nallur Kandaswamy Kovil).

Шлях, що залишився до міста ми подолали на вантажівці… Ну все, кінцева точка на сьогодні північний місто Шрі-Ланки — Джафна, колись колишнє держава на північному півострові країни.

Місто Джафна (Jaffna) розташувався на півострові, в 400 км. від столиці Коломбо, будучи одним з важливих торгово-транспортних і культурних центрів північної провінції Шрі-Ланки. Ця область по праву вважається найбільш культурним районом острова, який має безліч освітніх установ. Я сама переконалася в цьому, коли вставши вранці раніше (а пізніше на Шрі-Ланці встати фактично нереально) годині о 6, побачила безліч школярів різного віку, одягнених у форму, що поспішають на навчання. Нас здивувало настільки ранній початок навчального дня. Андрій припустив, можливо, це найбільш прохолодний час доби для роботи мозку. Адже Джафна також вважається найбільш спекотним і сухим місцем країни.

Першим ділом ми вирішили заглянути в індуїстський храм Кандасвами в Наллуре (Nallur Kandaswamy Kovil), присвячений богові війни Сканде, першу бронзову статую якого королева імперії Чола подарувала храму в 10 столітті.

Після цього храм аж чотири рази руйнували і відбудовували заново, постійно змінюючи місце розташування. Остання його версія, яку ми зараз бачимо перед собою була відбудована в 1749 році за підтримки голландської колоніальної адміністрації.

Храм Кандасвами є важливим центром тамільської культури, у свята до нього стікаються люди з усього півночі Шрі-Ланки.

На територію храму вже не дозволялося йти у взутті, довелося зняти. Але, коли ми побачили, що багато чоловіків окрім капців позбуваються навіть сорочок, проходячи всередину з голим торсом, Андрія це трохи збентежило. Він вирішив піти першим, так би мовити, дізнатися обстановку.

Дійсно, його змусили зняти футболку і кепку, навіть заборонили фотографувати всередині. Несподівано, ніде ще в храмах таких вимог ми не бачили. Через півгодини я сама змогла прогулятися по внутрішнім залах храму, слава Богу, з мене не зняли футболку.

Всередині досить просторо, величезний зал з колонами і картинами із зображенням релігійних сцен на стінах. У центрі кімната, де, по всій видимості, розташована статуя бога війни Сканды, але жінкам, та ще не тієї релігії прохід на територію заборонений. Ну і ладно, піду прогуляюся по саду, розташованому в північній частині храму.

Вперше помітила тут білих туристів – це була білява дівчина, схоже, прогуливающаяся в повній самоті. Не буду її турбувати, краще пройдуся в протилежну південну частину, де поряд зі святим ставком розташувалася ще одна статуя бога війни, але вже в іншому втіленні. Шкода фотографувати не можна, ех.

до змісту ↑

Форт Джафна (Jaffna Fort).

Вийшовши з храму, ми з Андрієм почали роздумувати, що робити далі. До того моменту час почало хилитися до вечора, це означало, що вибиратися з міста вже не було ніякого сенсу, краще подивитися ще одну пам’ятку — форт Джафна.

Форт Джафна (Jaffna Fort) – вважається найбільшим на Шрі-Ланці. Форт за час свого існування змінив не одних господарів: побудували його португальці в 17 столітті, в середині століття захоплений голландцями, а в кінці 17 століття був відбитий англійцями. Державі його віддали в руки тільки в 1995 році, тому внутрішні споруди знаходяться в жалюгідному стані і потребують реставрації, ніж зараз уряд країни і включена. Серед планів є навіть відкриття кімнат відпочинку для туристів, які будуть розташовуватися усередині тунелю форту.

Тут іноземців ще більше, хто парою, хто групою, а хто в компанії з місцевими. Одна я сиджу з рюкзаками біля входу в форт, поки Андрій відправився на огляд першим, щоб встигнути зафіксувати форт при світлі дня. Мені ж дісталися найкрасивіші західні видовища опосля, так що я не в образі.

Схоже, що вибратися сьогодні з Джафны ми не встигнемо, доведеться вирішувати питання ночівлі за місцем перебування. Питання вирішилося не відразу, а після невеликої прогулянки по кварталах міста. В одного з приватних будиночків, де на той момент йшов ремонт, ми зустріли місцевого, який гостинно погодився поставити нашу палатку на ганку будівлі.

Крім упомнутых нами пам’яток, у Джафні можна ще подивитися:

  • публічна Бібліотека Джафны (Jaffna Public Library), яку ми пройшли повз;

  • форт Хамменхел (Fort Hammenheil) перетворений в туристичний готель;
  • храм Нага Пушани Амбал Ковил (Naga Pooshani Ambal Kovil temple) зі статуєю богині, протегує дітям.

до змісту ↑

Як дістатися до Джафны.

Дістатися в Джафну можна на літаку або на автобусі, на жаль, залізнична станція знаходиться в жалюгідному стані. Можливо, в майбутньому її відремонтують.

Літак: в 15 кілометрах на північ від Джафны знаходиться Аеропорт Джафна (Jaffna Airport), також відомий як Palaly Airport. Звідси літають дві місцеві авіакомпаній в Коломбо (щодня) і Тринкомале, міжнародних авіаліній немає.

Автобус: на автобусі можна доїхати за 10 годин з Коломбо, вартість проїзду становить від 1000 рупій (261 руб.). Для економії енергії водії автобусів можуть вимикати кондиціонери. Якщо не хочете «паритися» 10 годині в духоті, зі столиці можна доїхати на поїзді до міста Вавунія (Vavuniya), а звідти через 3,5-4 години вже на автобусі до Джафны.

На сьогодні все, дорогі друзі. Наступного разу ми відправимося в Анурадапуру, не перемикайтеся!

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!