Зміст статті:

 • Загальний бюджет поїздки в Калінінград
 • Про поїздку в цифрах
 • Карта маршруту по Калінінграда і області
 • Часовий пояс
 • Транспорт і автостоп в Калінінграді
 • Житло в Калінінграді
 • Їжа в Калінінграді
 • Ціни в Калінінграді
 • Пам’ятки
 • Транспорт
 • Їжа
 • Житло
 • Особисті враження

Наша самостійна поїздка в Калінінград вийшла більше спонтанної, ніж запланованої. І то, тільки тому, що російський лоукост Перемога влаштував нереальну розпродаж. І сьогодні в статті я детально розповім не тільки про це. У планах викласти весь наш маршрут з картою, який був спланований особисто мною, розповісти трошки про людей, про ціни (на 2016 рік), про транспорт і автостоп, так як я дуже люблю цей метод пересування і багато інших корисностей. Не проходьте мимо!

до змісту ↑

Загальний бюджет поїздки в Калінінград

Повторюся, що в Калінінград ми прилетіли на літаку авіакомпанією Перемога. Завдяки гіпер-дешевими цінами багатьом щасливчикам вдалося урвати дешеві авіаквитки аж по 99 руб. В Калінінград я на такі ціни вже не встигла, але сума в 4500 руб. за двох (туди-назад з Москви мене більш ніж влаштувала. Логічно, що такі низькі ціни частіше зустрінеш поза сезону, так що наша поїздка на цей російський острів у Європі випала на березень місяць. Зараз, на жаль, Перемога скасувала рейси по даному напрямку. Однак, іноді можна зустріти непогані альтернативні варіанти для власників шенген або тим же літаком.

Я вже писала про те, яким способом дешевше і швидше дістатися до Калінінграда.

до змісту ↑

Про поїздку в цифрах

 • Днів у регіоні – 7 днів
 • Відвіданих міст – 5 (включаючи Калінінград)
 • Фінансові витрати на двох:
  — транспорт Кіров – Москва і назад – 5023 руб.
  — авіаквитки Москва – Калінінград і назад – 4500 руб.
  — витрати в Москві – 2430 руб.
  — витрати в Калінінграді на всі – 15 364,2 руб.
 • Погода у березні – переважно похмура вітряна, всього 1 сонячний день. Не дивлячись на температуру до 18-20 градусів, погоду робить холодний вітер, тому ми були в куртках і шапках.
 • до змісту ↑

  Карта маршруту по Калінінграда і області

  У кожній з перелічених статей є своя детальна карта маршруту на день. Зараз я викладаю лише наші спільні переміщення.

  04.03 — Калінінград. Південна частина міста.
  05.03 – Калінінград. Північна частина міста і Зоопарк.
  06.03 — Центр Калінінграда: острів Канта, Рибна село, Музей Світового океану і Будинок Рад.
  07.03 — Самостійно за маршрутами національного парку ” Куршская коса.
  08.03 — Калінінградська область. Масова рибалка в Балтійську.
  08.03 — Калінінградська область. Світлогорськ.
  09.03 — Форти Калінінграда і замок Нессельбек.
  10.03 — Калінінградська область. Радянських і замок Рагнит в Німані.

  до змісту ↑

  Часовий пояс

  Місцевий час цілорічно UTC+2, тобто мінус одну годину від московського часу.

  до змісту ↑

  Транспорт і автостоп в Калінінграді

  Транспортне сполучення в Калінінграді таке ж як і у всій Росії. Є і автобуси, і приміські поїзди, і таксі, і можна орендувати автомобіль при бажанні. Ми жили в самому місті, а по області робили радіальні виїзди. За 7 днів вдалося випробувати всі бюджетні варіанти, починаючи від автостопу, закінчуючи автобусами з приміськими поїздами.

  Автобуси. По місту ходять міські автобуси, так і приватники. Крім того, є тролейбуси. Тільки ціна на муніципальний транспорт (автобуси та тролейбуси) трохи нижче – 18 рублів, а от приватники вже візьмуть від 22 руб. В області ціни на міський транспорт, відповідно, нижче. Про вартість приміських автобусів я писала в статтях, коли ми вибиралися за місто.

  Приміські поїзди. По Калінінградській області також активно курсують приміські поїзди, вартість квитків на які буде трохи нижче на кілька рублів, ніж на ті ж напрямку на автобусах. Однак, чим менш популярне напрямок, як наприклад – Радянських, тим складніше туди потрапити на приміському поїзді. Так, на жаль, розклад буває дуже незручне і потяги можуть ходити від 1 разу на добу.

  Автостоп. Завдяки цьому способу пересування, нам вдалося значно скоротити витрати на транспорт, плюсом дізнатися багато цікавого про Калінінград і область. Почасти, саме з останньої причини я обожнюю їздити автостопом і знайомитися з новими людьми. А в Калінінграді, треба визнати, люди дуже і дуже душевні, чому я сильно здивувалася. Автостоп в Калінінградській області дуже простий, машини зупиняються протягом 15 хвилин, іноді навіть перша-ліпша. Причому людям зовсім не влом підвезти буквально кілька кілометрів. І це мене дуже порадувало.

  З вибором місця я теж не сильно переймається. Не дивлячись на досить вузькі траси у деяких частинах області, все одно знаходився який-небудь привітний водій. Одного разу нас навіть таксист підвіз безкоштовно. Думаю, це вже про щось говорить.

  Ми навіть вибирали транспорт. Наприклад, великі фури навіть не намагалися зупинити: сенсу не було, вже дуже невеликі відстані в Калінінграді.

  до змісту ↑

  Житло в Калінінграді

  Я вже давно зрозуміла, що в Росії знайти житло не проблема, а з теперішнім рівнем інтернету і всіляких додатків для цієї мети – так взагалі дурниця. Наприклад, нам вдалося знайти квартиру в центрі міста у свята за 900 руб. на добу.

  Хочете дізнатися, ЯК? Читайте мою статтю “Недороге житло в Калінінграді: хостел, квартира подобово чи готель?”. Досить цікавий досвід вийшов.

  до змісту ↑

  Їжа в Калінінграді

  Так як це Росія, то тут все стандартно. Для любителів кафе і ресторанів ціни такі ж як у центральній частині нашої неосяжної країни. Дешеві варіанти – столові або в обідній час недорогі бізнес-ланчі в кафе. Середній чек на поїсти приблизно 300 руб. на двох. Все залежить від ваших уподобань. Для мене достатньо одного страви (перше або друге) і не завжди при наявності м’яса, тому мій бюджет на харчування значно скорочується.

  Однак, ми рідко заглядали в заклади громадського харчування, в основному закуповувалися в магазині і готували вдома. У зв’язку з холодною погодою, частенько брали з собою рятівний термос з гарячим чаєм і булочками.

  до змісту ↑

  Ціни в Калінінграді

  Зізнаюся, ми не сильно економили в цій подорожі. Напевно тому, що ціни в Калінінграді не настільки великі, щоб морочитися на цей рахунок. В кінці кожної статті (дивіться розділ “Наш маршрут” вище) я спеціально писала наші витрати на день. Єдине, чого там немає, це цін на сувеніри. Але тут у кожного своя категорія: хтось обмежиться простеньким магнітиком для рідних, а у кого-то бюджет не дозволить купити бурштинове намисто в ювелірному.

  Також порадували прийнятні ціни на пам’ятки і в Зоопарк. Гаразд, не буду багато говорити, просто наведу приклади цін різних категорій витрат:

  до змісту ↑

  Пам’ятки

  • Зоопарк: 150 руб.
  • Куршская коса: 150 руб.
  • Всілякі музеї: 150-200 руб.
  • Послухати орган у Кафедральному Соборі або в Філармонії: 200 – 300 руб.

  до змісту ↑

  Транспорт

  • муніципальний транспорт в Калінінграді – 18 крб.
  • приватний транспорт в Калінінграді – від 22 руб.
  • приміські автобуси – близько 100 руб. за 50 км.
  • приміські поїзди – близько 80 руб. за 50 км.
  • таксі до аеропорту – 150 руб.
  • оренда автомобіля – від 1200 руб.

  до змісту ↑

  Їжа

  • обід в кафе – 300-400 руб. на двох
  • хліб – 30 руб.
  • молоко – 38 крб.
  • яйця – 60 руб.
  • яблука – від 70 руб.
  • макарони, крупа – від 20 руб.

  до змісту ↑

  Житло

  • квартири – від 800 руб. (від 1100 руб. у свята)
  • хостели – від 400 руб. за ліжко

  до змісту ↑

  Особисті враження

  В цілому поїздка мені сподобалася. Для тих, хто ще жодного разу не був в Європі або не має можливості туди поїхати – це непоганий варіант “заміни”. Звичайно, найкращий час для подорожі в Калінінград – це літо, коли все зелене, є можливість провести кілька днів на морі. Багато пишуть, що на Калінінград достатньо 3-х днів на вже розпіарені пам’ятки. Я спочатку теж боялася, що ми цілий тиждень будемо там робити, та ще й у березні?! Однак, вже під час поїздки я зрозуміла, що навіть тижня замало, щоб подивитися всі. Є ще кілька місць в області, куди б я з задоволенням з’їздила. Правда для цього краще мати в розпорядженні особистий транспорт.

  Що мені найбільше запам’яталося в Калінінграді? Це добрі, чуйні люди і залишки німецької архітектури. Мені ще не довелося побувати в Західній Європі, тому для мене Калінінград став найбільшим відкриттям і був дуже цікавий. Чого я бажаю всім тим, хто тільки збирається на цей маленький “російсько-європейський острів”. Всі виниклі питання самостійної поїздці в Калінінград ви можете задати у коментарях до статті або розповісти про свій досвід подорожі. Ми завжди раді будь-якої нової інформації. А я з вами прощаюся, друзі. До нових подорожей та статей!!!

  ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

  Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

  ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

  Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

  ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

  Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

  ВИГІДНА СТРАХОВКА

  Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!