Зміст статті:

  • Ще один день на дорогу.
  • Пошуки міста Аль-Айн.
  • Томбы Аль Аина (Archaeological Site Al-Ayn).
  • У каньйоні Ваді Дамм (Wadi Damm).
  • Останній пункт – Маскат.

Після вивчення археологічних розкопок забутого Богом містечка Шісра в пустелі, ми продовжили шлях в сторону Маската. Але, гуляти по столиці ми будемо в наступний раз, тому що я все ще горів бажанням знайти стародавні томбы – поховання. За інформацією з музею Салали, вони повинні були знаходитися поруч з населеним пунктом Аль-Аїн (Al-Ayn), де-то там я чув є красивий каньйон або місцеві його називають Ваді Дамм.

до змісту ↑

Ще один день на дорогу.

А попереду ще 300 км, на які ми могли дозволити собі витратити ще один день. Спочатку дісталися до Хайми, а потім я вирішив загорнути в Ібрі – невеликий населений пункт, де, як виявилося трохи пізніше, не було взагалі нічого цікавого, навіть форту. Цю інформацію я отримав від двох парнишек, яких вдалося зупинити на дорозі.

Тут же я і Міла вирішили провести експеримент. Ми сіли на узбіччі дороги в очікуванні, що може хто-небудь захоче дізнатися, як в таку глушину занесло двох білих. І що ви думаєте, як я згадував раніше, ні одна душа не зупинилася поруч з нами. Все тільки вивертали шиї від цікавості, не більше.

Темніє, вистачить експериментів, пора спати. Ми ще завидна пригледіли непогане місце на покинутому ділянці, обнесений парканом прямо серед будинків. Як з’ясувалося, будинки в цьому районі нові або будуються, тому ніхто нас навіть не побачив.

до змісту ↑

Пошуки міста Аль-Айн.

Ранок почалося з пошуку вищезазначеного Аль-Аина. Всі, у кого я питав про це місце, відразу згадували Аль-Айн, який знаходиться в Еміратах. Я почала теж заплутався, подумавши, невже томбы залишилися на боці ОАЕ. Але, після докладного вивчення карти, я зрозумів, де шукати містечко.

Ми довго чекали “свою” машину, і нам знову пощастило. Першим водієм виявився професор англійської мови в університеті родом з Іраку, який як раз вирушав на роботу. Але, у чоловіка була ще пара годин в запасі, тому він вирішив допомогти загубився туристам. Ми разом вирушили на пошуки “містичного” Аль-Аина, про яку він теж нічого не чув.

Ще один орієнтир – поселення Бат, де ми теж знайшли подібні поховання. Останні розташовуються в 30 кілометрах на північний схід від Бата. Треба було бачити розгублене обличчя професора, коли йому довелося їхати за абсолютно новим для нього дорогах. Він розривався між хвилюванням, що не встигне вчасно до пар і бажанням допомогти нам.

Мої навички орієнтування на місцевості і поганенька карта Оману не підвели, ми таки дісталися до місця, і у професора залишалося ще в запасі час. Місто розташувався в 250 км від столиці Маската і в 28км від Ібрі, де ми ночували. Треба визнати, що з покажчиками до цього місця досить складно, однак на самому повороті до Аль Аіну можна побачити блакитну табличку з цією назвою.

до змісту ↑

Томбы Аль Аина (Archaeological Site Al-Ayn).

Обмінявшись контактами, і закинувши важкі рюкзаки за спину, ми з Милою рушили по вузькій стежині через пересохле русло річки до томбам, які виднілися на вершині пагорба вже з дороги. Тут же прямо в руслі ми помітили кілька машин, я придивився до томбам і побачив бродять між ними туристів. О, як! Значить, не все так запущено.

У місцевих роботяг ми запитали стежинку і почали підйом. Нам пощастило, туристична група якраз закінчувала обхід і тепер томбы з приголомшливими видами були повністю в нашому розпорядженні. На підйомі я з цікавості зупинив похилого туриста і дізнався, звідки вони. Він сказав, з Німеччини, приїхали сюди з гідом, а далі спрямовуються у Ваді Дамм. Туди ми теж заїдемо, тільки пізніше.

Archaeological Site Al-Ayn – це вежі-гробниці в кількості 21 штуки, які вишикувалися на скелястих пагорбах вгору майже в одну лінію. Виглядають вони як великі вулика в поперечнику близько 5 метрів з трикутним входом, що виходять на схід. Датуються вони третім тисячоліттям до н. е.., хоча збудовані із звичайних вапнякових блоків.

Ми кинули рюкзаки у першій же гробниці, і пішли вивчати томбы.

Досить цікава споруда, що має округлі форми. Хтось із сучасників намагався, мабуть, повторити цю конструкцію, але вийшло дуже криво.

Ніякого матеріалу, що склеює, я не помітив, але, і то. що ці гробниці тут в первісному вигляді стоять вже 6000 років, вірилося насилу.

Найшикарніший, звичайно ж гори навколо, змішані з зеленими пальмами.

Тут навіть просто посидіти півгодини в тиші і порадувати око ландшафтом в кайф.

до змісту ↑

У каньйоні Ваді Дамм (Wadi Damm).

На головну дорогу ми повернулися трохи іншим шляхом, яким їхали джипи, так вийшло ближче. І тут же на дорозі майже відразу “зловили” наступний транспорт – двомісний пікап з кузовом. Так як обидва місця усередині кабіни були зайняті, ми попросилися в кузов. Дивно, але несподівано водій дав згоду.

Поки було шосе, ми їхали сидячи, коли ж почалося бездоріжжя, нам довелося стати на ноги. Виявилося, так їхати куди цікавіше і легше.

Спочатку я вирішив, що хлопці теж їдуть в Ваді Дамм (Wadi Damm) на відпочинок або пікнік. Але, коли ми зупинилися в кінцевій точці, я зрозумів, що хлопці зовсім сюди не збиралися, а зараз думали повертати назад.

Ми роздивились, так, цілком симпатичне місце, але мені б тут просто вистачило півгодини прогулятися, а от як потім вибиратися – це ще під питанням.

Тому я запитав у арабів, чи можуть вони почекати нас 5-10 хвилин, поки ми сфотографуємо неглибокий каньйон, і потім повернемось з ними в Аль-Айн. Ті дали згоду і я з фотоапаратом напереваги швидким кроком попрямував углиб Ваді Дамм.

Ваді Дамм (Wadi Damm) залежить від сезону дощів, як і більшість русел в Омані. Він відрізняється тим, що навіть у сухий сезон, коли дощів не багато, в каньйоні є безліч мальовничих скельних утворень, в яких зберігається вода.

Саме біля таких водойм збираються оманську сім’ї з десяток людей, щоб відпочити на природі та потішити око мальовничими картинами.

Місце дійсно заслуговує уваги, але я не хотів витрачати час даремно. Через 15 хвилин ми знову стояли в кузові з Милою вирушаючи назад на перехрестя до міста Аль-Айн.

до змісту ↑

Останній пункт – Маскат.

Будучи на місці, водій раптом запитав, чи не хочемо ми завітати до нього додому на чашку кави. Від такої пропозиції було складно відмовитися і ми ще 50 метрів в кузові проїхали до гостинного дому.

Оманську будинок знову зустрів нас великими просторами і підносом з гарячою кавою і фініками. Трохи пізніше спеціально для нас навіть приготували національну коржик з медом. Схоже на наші пісні млинці, тільки сухуваті.

За чашкою кави ми розговорилися з господарем і дізналися ще трохи про оманської життя. Час летить непомітно, коли компанія приємна, але пора рухатися далі, адже в Маскаті нас вже чекав Бонні – індус, з яким ми познайомилися через Couchsurfing.

Ми розпрощалися з молодим оманцем і його сім’єю, відправившись знов на дорогу. До Маската вдалося долетіти дивно швидко. Так що в 6 вечора ми вже змогли зустрітися з Бонні в призначеному місці.

Індус надав нам одну з кімнат квартири, де він жив не один, а з такими ж роботягами з Індії. Нарешті за довгий період часу, я відчув своїм тілом м’яке ліжко. Після сухих пісків пустелі — це чарівне відчуття, повірте мені :). Так що сьогодні ми будемо розслаблятися, відмивати з себе пил доріг і відсипатися. Відкладемо прогулянку по столиці Оману – Маскату на завтра. Щасливо, друзі.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!