Зміст статті:

  • Апартаменти класу “люкс”.
  • Релаксуємо на озері.
  • Знайти дорогу до дому.
  • Все включено.

Отже, на даний момент ми в Сербії, в чудовій країні. Минулого разу я вас трохи заінтригував щодо Косово, поїдемо ми туди чи ні. Як ви пам’ятаєте, сумніватися щодо відвідування цього місця мене змусив серб на ім’я Мілош, коли підібрав нас ввечері на шосе і запропонував провести парочку релаксаційних днів у Брехні – місті, звідки він родом.

Через годину ми стояли по напряму в Пріштіну, ще через годину над нами змилувався якийсь серб з дитиною на задньому сидінні. Ось так, не побоявся. Поки закидали речі в багажник, з’ясувалося, що молодий серб добре говорить по-російськи, так як у нього дружина з Пітера. Як він зрадів, ви б бачили. До речі його звали Мілош.

Зазвичай серби неадекватно реагували на слово “Косово”, тому такої реакції я очікував і від Мілоша, однак він дуже стримано себе повів, коли почув, що ми плануємо їхати в Пріштіну. Сам він працює в МНС, напевно тому не сильно злякався підвозити російських туристів неподалік від Косова.

Поговоривши з ним, я зрозумів, що він приємний і гостинний співрозмовник, так як на питання, чи можна недалеко від його будинку поставити намет, він погодився, та ще й повіз нас ближче до кордону з Косово – Брехня, де на даний момент жили його батьки. Напевно, Мілош, вирішив взяти нас хитрістю, коли запропонував погостювати деньок у Брехні, розповівши про парочку цікавих місць, і якщо ми затримаємося ще навіть обіцяв провести міні екскурс по місту на другий день. Все це звучить заманливо і я почав замислюватися про те, чи їхати далі в Косово.

Але так як місто знаходиться недалеко від Косова, військові дії його трохи теж зачепили. Мілош розповідав про свого друга, який попередив своїх батьків про те, що приїде на поїзді в Белград у призначений день і час. Але за “щасливим” випадковості він в той день напився і не зміг сісти на свій поїзд, який вже через пару годин був підірваний на мосту недалеко від Брехні.

Приїхавши в Белград на наступний день автобусом, один Мілоша побачив батьків у чорному вбранні і дуже здивувався. Виявляється, його вже поховали. Ось така сумна історія.

до змісту ↑

Апартаменти класу “люкс”.

Тим же ввечері ми познайомилися з родиною Мілоша, нас нагодували смачною вечерею і замість намету у дворі запропонували цікавий варіант.

В кінці 2008 року батько Мілоша добудував новий сімейний дім в надії на те, що сини у майбутньому будуть жити там, але наш новий знайомий і його брат роз’їхалися по різних містах, так що будинок так і залишився не дороблений. Якийсь знайомий бізнесмен залишив три роки назад свої речі на зберігання в будинку, тому меблі в ньому була. До чого такі подробиці, думаю, ви вже зрозуміли, саме цей будинок нам дістався в якості квартир на найближчі дві ночі.

Ось так він виглядає зсередини, трохи не прибрано, ви вже вибачте :).

У сербів прийнято будувати багатоповерхові будинки. Перший поверх – батьки, другий – діти, а третій – онуки, це вже як засоби дозволяють. Нам дістався саме триповерховий будинок, тільки уявіть собі, удвох в такому будинку. На верхніх поверхах не було кількох вікон, але так як було жарко, то це анітрохи не псувало ситуацію.

Навколо будинку знайшлася пара дерев черешні і персиків, так що вітамінами ми теж були забезпечені.

Мілош залишив нам ключ і обіцяв повернутися завтра вранці.

до змісту ↑

Релаксуємо на озері.

Після такого подарунка я вже передумав їхати в місце, де російською могли бути не сильно ради. Ми з Милою вирішили кілька днів відпочити біля гостинного серба, а далі поїхати відразу в Македонію.

На наступний ранок Мілош заїхав в 10 ранку і відвіз нас на місцеве озеро, яке було в 6 кілометрах від міста. Мабуть, він сам тут давно не був, бо думав, що можна позасмагати і викупатися. Однак, озеро виявилося забруднена і в ньому тепер плескалися тільки корови :).

Взагалі наш гостинний один весь час, що ми були у нього відчував себе ніяково, що не може дати нам чогось кращого, абсолютно не розуміючи, що вже дав безмірно багато. Кожен судить по своїм потребам, звичайно, він же не міг припустити, що у нас вони невисокі :).

Ми все одно попросили нас висадити біля озера. Сам Мілош поїхав по своїх справах, а ми кілька годин просиділи в тіні старих сосен, вперше відпочиваючи за довгий час активного переміщення по Балканам.

Коли набридло сидіти, ми вирішили пройтися по околицях. По дорозі попався маленький магазинчик, де ми купили морозиво. Почувши дивно схожу на сербська мова, продавець запитав, звідки ми. Почувши про те, що ми росіяни, він так зрадів, що почав простягати руку, щоб потиснути її нам обом. Потім запросив присісти тут же на лаві, щоб поспілкуватися.

Я вже зрозумів, що в Сербії росіян люблять майже так само, як і в Грузії :). Поговоривши про те, про се, наскільки вистачало розуміння між нашими мовами, чоловік у подарунок простягнув нам дволітрову пляшку лимонаду, і сказав, щоб на зворотному шляху ще заглядали. Ех, знову вода! Краще б морожку :).

Далі нас чекали нескінченні красиві сербські поля з квітами і житом, особливо на тлі зелених пагорбів. Тут варто було затриматися мінімум на півгодини, що ми і зробили.

Повз проходить пастух-дідок, почувши російську мову, теж похвалився знанням кількох “радянських” виразів. Раніше в Сербії російську мову вчили в школах, але як і в Росії із-за відсутності практики, на нього практично ніхто не говорить. Хоча дивно, я б сказав, що обидві мови дуже схожі. Точніше сербський більш наближений до слов’янського і має більше споконвічно слов’янських слів, ніж наш. Наприклад : “гарно=красиво” (знаєте вислів “виглядає безглуздо”? виявляється це означає “виглядає негарно”), “оглядало=дзеркало”, “хвала=дякую”, “будьте ласкаві=будь ласка”, “ласкаво=добре” і так далі.

Ну вистачить лекцій, пора повертатися. Як справжні “стопери” природно їдемо назад на попутній машині, яких тут не так багато.

до змісту ↑

Знайти дорогу до дому.

Так як планувалося відпочивати і провести ще одну ніч у шикарному триповерховому будинку, то ми вирішили закупитися продуктами по нормальному і зробити собі хороший обід.

Купивши все необхідне в місті, ми вирушили до “нашого” будинку. Ще вранці, коли Мілош вивозив нас звідти, він сказав про основний орієнтир – це школа. Її-то ми швидко знайшли, але от сам будинок з численних схожих виявилося знайти дуже складно. Навернувши пару кіл по району, ми таки сіли на узбіччі, не знаючи що робити.

Міла залишилася з сумками, а я пройшовся ще раз окрузі, сподіваючись пригадати або зачепити поглядом хоч який-небудь орієнтир. Марно!

Повернувшись через годину ми таки вирішили у місцевих попросити зателефонувати за номером, який на всяк випадок Мілош написав нам на папері. Ми завернули в перший-ліпший двір, де сиділи люди і на кривому російсько-сербському пояснили, що нам треба. Хлопці швидко зметикували і зателефонували за вказаним номером, повідомивши нам, що Мілош приїде і буде чекати нас на кутку школи.

Сказати по правді було трохи незручно так смикати нашого гостинного одного, адже він міг просто назвати адресу.

до змісту ↑

Все включено.

Мілош під’їхав до призначеного перехрестя, залишив машину і пішки провів нас до дому, виявляється ми шукали взагалі не в тому місці.

Обід вдався! Я думав після нього відправитися на дослідження міста, або подивитися його взагалі ввечері, але раптово в будинку знайшовся безкоштовний інтернет і розетка :D. Так що ми просто не могли упустити таку можливість зайнятися своїми справами, залишивши огляд на завтра (адже Мілош обіцяв показати нам місто разом зі своєю родиною).

Вранці, коли господар знову повернувся за ключем, наші речі вже були зібрані, щоб після повернення не мучитися з ними. Однак Мілош повідомив, що не зможе піти з нами, так як йому терміново треба їхати назад в Ніш, де він і живе.

Було дуже шкода, звичайно, але що поробиш. Ми гаряче подякували нашого нового друга, і він нас вивіз на трасу в бік кордону з Македонією. Значить так має бути, їдемо!

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!