Зміст статті:

  • Монастир Гелаті.
  • Монастир Моцамета.
  • Заповідник з печерами Сатаплі.
  • Печера Прометея.
  • Каньйон Окаце і водоспади Кинчха.
  • Каньйони і монастир в Мартвілі.
  • Визначні пам’ятки в околицях Кутаїсі на карті.

Виконую свою обіцянку – сьогодні ми пройдемося по визначним місцям міста Кутаїсі. Поки ми з подругою снідали на кухні хостелу в Кутаїсі, я помітила на стіні фотографії місць, які можна подивитися в околицях міста Кутаїсі. Дещо які мене дуже зацікавили. Я розповім, як до них дістатися, скільки коштують, і що там можна побачити. У деяких з них я побувала і в минулі поїздки.

Визначні пам’ятки міста Кутаїсі ми подивилися, тепер проїдемо по околицях.

до змісту ↑

Монастир Гелаті.

Відреставрований пам’ятник грузинської архітектури, центр духовної та наукової житті Середньовіччя, що розташувався в 3-х км від міста Кутаїсі. Заснований Гелатський монастир царем Давидом Будівником, чий пам’ятник видно практично в кожному місті Грузії, і сталося це в 1106 році. Він же наказав влаштувати в монастирі усипальницю для представників царської родини. Тут поховані майже всі царі об’єднаної Грузії, кажуть, навіть цариця Тамара була похована десь тут.

Вартість квитка – безкоштовно (діючий монастир).

Як дістатися до монастиря Гелаті.

Автобус. Від Калхидского фонтану в центрі Кутаїсі заходимо за Драматичний театр на вулицю Марі Броссе. Прямо біля Art Cafe Blues буде зупинка маршруток до Гелаті. Вони ходять щодня з 8:00 до 18:00 через кожні 2 години, вартість проїзду – 1 ларі.

Про наше відвідування читайте: Гелатський монастир

до змісту ↑

Монастир Моцамета.

Монастир розташувався поблизу монастиря Гелаті, буквально в 3 км, на красивій скелі, відгороджений від нього каньйоном і невеликий горою. Монастир був зведений в середині XI століття на місці страти грузинських князів Давида і Костянтина Мхеідзе, які були взяті в полон після поразки в битві проти численного мусульманського війська. Князів стратили за те, що ті відмовилися прийняти мусульманство. Моцамета невеликий, але дуже красивий з-за свого мальовничого розташування.

Вартість квитка – безкоштовно (діючий монастир)

Як дістатися до монастиря Моцамета.

Автобус. Маршрутка до монастиря Моцамета існує, але ходить тільки по вихідним. Тому простіше сісти на маршрутку до монастиря Гелаті (див. вище) і вийти на повороті на монастир Моцамета. Залишився відстань приблизно в 2,5 км можна пройти пішки або на попутці. Ходять маршрутки до Гелаті щодня з 8:00 до 18:00 через кожні 2 години, вартість проїзду – 1 ларі.

Пішки (автостоп). Для любителів пішого туризму можна відразу від Кутаїсі піти пішки. Для цього від центру міста рухаємося по вулиці Гелаті приблизно 3 км до повороту на монастир Моцамета, а потім ще проходимо 2,5 км.

до змісту ↑

Заповідник з печерами Сатаплі.

На захід від Кутаїсі в 6 кілометрах знаходиться заповідна зона під назвою Сатаплі. Майже вся територія покрита субтропічним лісом колхідського типу, тут же знайдені сліди динозаврів і останки людей періоду неоліту. Вздовж пішохідних стежок стоять моделі динозаврів, деякі з яких ворушаться і навіть видають страшні звуки.. Місцевість гірська, а тому тут відкрито 5 великих карстових печер, з яких для огляду доступна тільки одна.

Час роботи – з 10:00 до 17:00 (щодня), вівторок – вихідний.

Вартість квитка – 6 ларі (дорослі), 3 ларі (діти)

Як дістатися до заповідника Сатаплі.

Автобус. З Кутаїсі від центрального ринку, що розташований в центрі міста відразу за сквером від Калхидского фонтану, ходить маршрутка № 45.

Таксі. Знайти маршрутку не просто, кажуть ходять рідко, тому багато беруть таксі: 15-20 ларі (разом з очікуванням). Найвигідніше взяти таксі відразу на огляд Заповідника Сатаплі і Печер Прометея. Обійдеться приблизно в 20-25 ларі (як домовитеся) з усіма очікуваннями.

Автобус+таксі. якщо ви збираєтеся відвідати печери Прометея і Сатаплию, можна вчинити ще економніше. Спочатку від центрального ринку (у так званого Красного Мосту) на маршрутці доїхати до Цхалтубо – 1 ларі, а звідти взяти таксі 5-10 ларі (з усіма очікуваннями).

Пішки (автостоп). З Кутаїсі по Цхалтубской дорозі, за виїзної табличкою Кутаїсі бачимо поворот направо, в село Баноджа. Проходимо Баноджу 4 км до правого повороту, де буде вказівник на заповідник. Ще пара кілометрів і ви на місці.

до змісту ↑

Печера Прометея.

Печера Прометея (стара назва Кумистави) розташована в околицях міста Цхалтубо, в 8 км від р. Кутаїсі. Природна печера з підземною річкою виявлена в 1984 р. А в 2010 році упорядкована для відвідування туристами. Масивна печера Прометея має відкритих 6 залів, кожен зі своєю назвою і переливається підсвічуванням. Подорож по печері супроводжується тихою музикою і грою світла.

Довжина маршруту – 1420 м.
Час екскурсія (тільки групою) – 50 хв.
Час роботи – з 10:00 до 17:00 (щодня), понеділок – вихідний
Вартість квитка – 7 ларі (дорослі), 3 ларі (діти).
Прогулянка на човні по підземній річці (500 м.) за умови достатнього рівня води – 7 ларі

Як дістатися до печери Прометея.

Автобус з пересадкою. Спочатку від центрального ринку (у так званого Красного Мосту) на маршрутці доїхати до ринкової площі в Цхалтубо – 1 ларі. Далі обійти навколо ринку в Цхалтубо, щоб вийти до автовокзалу. Звідси прямо до печери Прометея відходять маршрутки — 1,5 ларі. Правда їх всього 4 рейси на день: 07:00, 11:00, 14:00 і 15:30.

Таксі. Можна взяти таксі відразу на огляд Заповідника Сатаплі і печери Прометея. Обійдеться приблизно в 20-25 ларі (як домовитеся) з усіма очікуваннями.

Автобус+таксі. якщо ви збираєтеся відвідати печеру Прометея і Сатаплию, можна вчинити ще економніше. Спочатку від центрального ринку Кутаїсі (у так званого Красного Мосту) на маршрутці доїхати до Цхалтубо – 1 ларі, а звідти взяти таксі 5-10 ларі (з усіма очікуваннями).

до змісту ↑

Каньйон Окаце і водоспади Кинчха.

Це мальовниче місце знаходиться ще західніше від печер і заповідника. Каньйон відмінний тим, що по верху протягнуті підвісні дороги і мости, з яких відкриваються чудові види. До того ж, всього в 8 км від Окаце знаходиться 100 метровий водоспад Кинчха, який теж заслуговує уваги.

Про нашу поїздку туди читайте: Каньйон Окаце і водоспади Кинчха

Час роботи: з 10:00 до 18:00, понеділок – вихідний
Вартість квитка на каньйон: 7 ларі (дорослі), 4 ларі (діти, студенти)
Вартість огляду водоспадів: — безкоштовно

Як дістатися до каньйону Окаце.

Автобус Кутаїсі-Зеда Горді: з автовокзалу ця маршрутка відходить в 16:00, вартість проїзду 5 ларі. Годинка досить поздноватое, враховуючи той факт, що ще з території каньйону треба пройти не менше 5-6 км., та водоспади в околицях подивитися. Виходить повертатися доведеться затемна або на таксі, або автостопом, або залишатися на ночівлю в найближчому селищі, що не дуже зручно.

Автобус Кутаїсі-Хоні-Зеда Горді: там же на автовокзалі Кутаїсі можна знайти проходять маршрутки Кутаїсі-Мартвілі, які зупиняються в Хоні. Ходять вони часто, мало не кожні півгодини, а вартість проїзду обійдеться в 2 ларі до Хоні. Далі від Хоні їздять маршрутки до 11:00 та о 15:00 до Зеда Горді, вартість – 3 ларі. Зворотний автобус Зеда Горді – Хоні відправляється о 17:00, не спізніться. Отримуємо ті ж 5 ларі в одну сторону, але вже більш зручний час і з двома пересадками.

Таксі Кутаїсі-Окаце: для кого гроші не принципові, можна виїхати відразу з Кутаїсі до каньйону Окаце на таксі за 50 ларі.

Автобус Кутаїсі-Хоні + таксі Хоні-Окаце: можна трохи заощадити на таксі і взяти його з Хоні, це буде коштувати 20 ларі, а до Хоні з Кутаїсі добираємося вищеописаним способом, тобто маршруткою за 2 ларі.

Автобус Кутаїсі-Мартвілі + автостоп: на маршрутці Кутаїсі-Мартвілі доїхати до розвилки після села Мтходжи (Mtkhodji), а далі на попутках. Дорога там одна, асфальтована, не той, так інший підбере. Вартість приблизно 2-3 ларі в одну сторону.

Автостоп: найкращий варіант їхати стопом через Хоні (назад ми так і рухалися). Дорога асфальтована, хороша і попутного транспорту більше.

до змісту ↑

Каньйони і монастир в Мартвілі.

Мартвильские каньйони знаходяться в 5 км від міста Мартвілі і є однією з недавніх пам’яток Грузії (2011), проте вже заслужили славу мальовничого місця Самегрело. Каньйон можна розділити на дві частини: Верхній (за нього катають на гумових човнах) і Нижній (просто гуляють і купаються).

Вартість за човен (на 4,5,6 чол.) – 60 ларі (сезон), 40-50 ларі (не сезон).

Також всього в кілометрі від центру міста Мартвілі знаходиться симпатичний монастир Мартвілі (Чкондіді).

Як дістатися до каньйонів Мартвілі.

Автобус. З Кутаїсі з автовокзалу їздять маршрутки до Мартвілі – 6 ларі. Рейси з 8 ранку і через кожні півгодини. Можливо, деякі маршрутки ідуть до самих каньйонів. Якщо ні, то з Мартвілі залишилися 5 км можна проїхати на таксі (5-10 ларі) або пішки (автостоп).

Таксі. Якщо спланувати свій маршрут з відвідуванням одноразово і каньйону Окаце і Мартвильские, то можна відразу взяти таксі з Кутаїсі за 50-60 ларі (з очікуванням).

до змісту ↑

Визначні пам’ятки в околицях Кутаїсі на карті.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!