Зміст статті:

 • Літак Балі-Ява.
 • Прямий автобус Балі-Ява.
 • Автобус + пором Балі-Ява.
 • Автостоп Балі-Ява. Особистий досвід.

Настав час покинути невеликий туристичний острів Балі і відправитися замість Суматри (бо туди ми за всіма параметрами не встигали) на острів Ява, оглядати красиві місця типу вулканів Іджен або Бромо. Це все буде далі, а поки я розповім,яким чином можна добратися з Балі на Яву, і як це вийшло у нас.

до змісту ↑

Літак Балі-Ява.

Ні для кого не буде дивним, що самий швидкий, комфортний і не такий витратний спосіб – це, звичайно ж, літак. Щодня безліч рейсів вилітає з аеропорту Денпасар (Балі) на острів Ява (Сурабая, Джокьякарта, Семаранг, Джакарта). Завдяки наявним в Індонезії лоукостам (AirAsia, LionAirи тощо) можна купити квиток за низькою ціною. І це буде дешевше, ніж добиратися по землі громадським транспортом. Так як плани у нас у подорожі змінюються майже з тією ж швидкістю, з якою ми пересуваємося, то на жаль дешевих квитків за кілька днів ми так і не знайшли. Тільки подумайте, будучи “на ходу” треба знайти інтернет, засісти за ноут як мінімум на годину, купити і тд. Самі розумієте при нашому способі подорожі часу на це не було.

Якщо ви володієте великим часом, чи плануєте маршрут заздалегідь, раптом вам пощастить більше в пошуках дешевого квитка з Балі на Яву.

до змісту ↑

Прямий автобус Балі-Ява.

Інший варіант потрапляння з острова Балі на Яву – прямий автобус, який включає в себе поромну переправу. Тобто вартість квитка на такий автобус входить переправа на поромі, а потім далі на автобусі до тієї точки, куди був куплений квиток. Щоденні рейси, кілька компаній. Для цього потрібно спочатку дістатися до автостанції в Денпасарі, з якої відправляються автобуси в східному напрямку – Batubulan Terminal.

І тут все залежить від того, куди ви хочете відправитися на Яві. Особисто ми збиралися відвідати Іджен, а потім Бромо. Для тих, хто хоче на вулкан Іджен краще брати квиток до селища Баньюванги (Banyuwangi). Якщо ж ви плануєте відвідати відразу вулкан Бромо – до селища Проболлинго (Probolinggo). А можна їхати прямо в Джок’якарта або Сурабайю.

Поради, щоб уникнути проблем:

 • краще купувати квитки в касі
 • квиток завжди тримати при собі при будь-яких обставин
 • уважно стежити за водієм, які люблять кимарнуть в дорозі прямо по ходу руху автобуса
 • сідати на свої місця

Однією з найбільш комфортних автобусних компаній є Lorena-Karina.

до змісту ↑

Автобус + пором Балі-Ява.

Можна розбити маршрут на кілька етапів. Наприклад:

 • маршрутка (бемо) до Гилиманука (Gilimanuk)
 • пором до порту Кетапанга (Ketapang) на о. Ява – в дорозі 1 год, рейси кожні 20 хв, 6500 рупій
 • поїзд з Кетапанга (Ketapang), наприклад, до Сурабайі – сайт ИЖД
 • якщо хочеться потрапити на вулкан Іджен, то з Кетапанга маршрутка (або таксі) до Бануванги (Banyuwangi), а звідти вже поїзд.
 • до змісту ↑

  Автостоп Балі-Ява. Особистий досвід.

  Ми їхали майже за останнім планом, виключаючи громадський транспорт типу маршрутки (бемо) і таксі. Наш метод пересування по балійскім дорогах – автостоп. Ось тільки не виїжджали з Денпасара, а з останнього пункту нашого перебування – храм Бесакіх.

  Не близький світ, згодна, але для нас при хорошому балійском автостоп немає нічого неможливого. Від Бесакіх на всіляких вантажівці ми доїхали до Денпасара. Тут нам пощастило потрапити в легковик до балийцу-інженеру, який не просто підкинув нас по дорозі, але ще й показав традиційний балійский будинок з усіма будівлями і двором. Тут я знову змушена поскиглити про те, що у зв’язку з втратою мого маленького фотоапарата, на який я знімала всілякі цікавості в дорозі, не зможу поділитися візуальною інформацією даного гостинності. Можу тільки сказати, що будинок розбитий на декілька окремо розташованих будівель. У кожному такому дворі є свій особистий маленький храм для молитов. Всередину приміщень ми не заходили, гуляли чисто по двору, а потім інженер дав дорогу цілий пакет фруктів.

  Відрізок до Гилиманука ми проїхали на фурі з двома індонезійцями. Мало того, що в дорозі вони нас пригостили їжею, так ще й запропонували перейти прямо в їх машині на острів Ява. Відмовитися від такої пропозиції було складно. Тому вийшло так, що за паром ми не заплатили ні копійки. А якщо б пливли самостійно, як пасажири, то віддали б 6500 рупій за людину. Згодна, не велика сума.

  Прибувши в Бануванги, ми всілися на вокзалі, щоб скласти план подальших переміщень. За отриманим маршруту виходило, що першим у списку буде вулкан Іджен. До нього ми відправимося в наступній статті, а зараз необхідно вирішити питання з нічлігом.

  Власне,це питання сам зважився, коли до нас підійшов якийсь індонезійська торговець і почав пропонувати свої послуги. Від останніх ми відмахнулися, сказавши, що нагальна проблема у нас в житло. Торговець тут же відреагував, запропонувавши ночівля в якомусь приміщенні, більше схожий на підвал. Пригостив рамбутанами і чаєм, і все також наполегливо намагався нав’язати свої послуги супроводжуючого (гіда), поки ми не вляглися спати.

  ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

  Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

  ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

  Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

  ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

  Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

  ВИГІДНА СТРАХОВКА

  Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!