Зміст статті:

  • Нові знайомства тривають.
  • На розвантаженні.
  • Напруга наростає. Зустріч з Алі-Бабою.
  • Наша зупинка, виходимо!

І знову здрастуйте! Я думаю, якщо б я сказав своїм друзям, що провів три тижні в Туреччині, то багато хто подумав, що я з нудьги здох на узбережжі країни. Тому я заявляю, що починаючи з цієї статті, ми вирушаємо в східну частину Туреччини, про яку не тільки я сам нічого не знав, але і багато турки не здогадуються і навіть побоюються. Чому?Давайте дізнаємося разом!

до змісту ↑

Нові знайомства тривають.

У спекотній Туреччини довго не поспиш, тому в 7 ранку ми вже були на ногах і стояли на тому самому місці, де вчора нас запросили на вечерю в Мерсін. На легковики ми не дуже сподівалися, так як до Вана було близько 1000 км, фура була б самий раз. Буквально через 10 хвилин перед нами зупинилася жовта кабіна, звідки дивився турків в чорних сонцезахисних окулярах.

Міла зареклася їздити на фурах вночі ще після поїздки в Анкару, тому ми сподівалися до сутінків подолати хоча б середину шляху. Водієві на вигляд було близько 50 років і звали його Рашид, який вже за замовчуванням не говорив англійською, натомість за перші півгодини встиг обдзвонити всіх своїх знайомих і оголосити їм, що везе двох російських туристів.

Проїхали ми може кілометрів 20, і тут Рашид повернув на контрольний пункт перевірки. Прочекавши його півгодини, Міла запропонувала вийти і пошукати щось більш швидко пересувається. “Який сенс втрачати час, якщо автостоп в Туреччині шикарний?” – сказала вона. Не посперечаєшся, я пішов шукати Рашида.

Виявилося, що він їхав в парі ще з одним турком, а коли я підійшов до них з оголошенням про наше звільнення, ті оголосили, що через 5 хвилин вони вже будуть сидіти в кабіні, а через 10 хвилин ми знову виїхали на трасу.

Перший час наш новий знайомий практично з нами не спілкувався, тому я навіть встиг подрімати від нудної дороги, а потім він раптом запитав (жестами звичайно) куди ми їдемо. Я відповів – Ван, після чого очі Рашида округлилися, і він почав красномовно щось розповідати, то питати, забувши, що ми іноземці. З усього переліку знайомих слів, я розпізнав лише два “проблем” і “Алі-баба”.

Я вже звик не реагувати на такого роду “страшилки”, а от Міла хоч і промовчала, але трохи напружилася, це було видно по очах. Про Алі-Бабу ми чули ще від вчорашніх фурщиков, які застерігали нас перед поїздкою в Мерсін. Як я зрозумів так називаються місцеві розбійники (якщо ви пам’ятаєте казку), злодії, шахраї і так далі. У випадку з Рашидом він мав на увазі під цим словом навіть вбивць, все більше нагнітаючи обстановку.

У Туреччині практично всі говорили тільки з Милою, навіть якщо зверталися до мене, то дивилися (хоча я б висловився “витріщалися”) тільки на неї, тому вона вивчила більше корисних турецьких слів і спілкуватися їй було легше. З іншого боку це був мінус, так як вона дуже сприйнятливий до всякого роду “страшилок”. Ось і зараз Рашид налякав мою супутницю настільки, що пізніше вона просто наполягла на тому, щоб ми не заїжджали в місто Ван.

Сам турок туди не доїжджав, збираючись зупинитися на розвантаження в невеликому містечку, а потім доїхати до Адияман, де б ми і вийшли. Проте, по дорозі він стільки разів пропонував повернутися з ним в Стамбул, де б він влаштував нас у своїх знайомих, нам би показали місто, ми б змогли залишитися там стільки, скільки захочемо, а потім нам куплять квиток на літак назад в Росію. Я тільки посміявся над турком, тому що розумів, що він напевно бреше. Але, чим ближче ми були до мети, тим серйозніше ставало обличчя у Рашида з виразом страху в очах. Чого він так боявся, я так і не міг зрозуміти.

до змісту ↑

На розвантаженні.

Десь після обіду фура в’їхала в Газіантеп на розвантаження. Рашид сказав, що це займе не більше двох годин, тому ми не сіпалися, до того ж пішки знову йти на вихід великого міста було лінь. Тут же водій та його напарник вирішили нас пригостити національної турецької піцою – лохмаджун. Дуже гостра штука, правда трохи пізніше я зрозумів, що надає гостроту м’ята, яка змішуючись з перцем підсилює смак. За час обіду ще вивчили кілька корисних і не дуже, турецьких слів.

Але обіцянкам Рашида не судилося збутися. Ми простояли на розвантаженні близько 4 годин до тих пір, поки зовсім не почало темніти. Сутінки нас застали вже на виїзді, але і тут довелося зупинитися, тому що на базі переплутали вантажі. Я сказав Рашида, що нам треба виходити і шукати місце для намету, поки зовсім не стемніло, хоча і розумів, що в межах міста це просто марно. Рашид сказав, щоб ми не турбувалися, він вирішить це питання, і ми чекали, коли приїде навантажувач на каре, виправить помилки, а потім ще чекали, коли втомлені і без того водії зашнуруют тентовий багаж.

Тут же я дізнався, що Рашид без сну їде вже близько 24 годин прямо із Стамбула. Він, звичайно, запевнив, що на виїзді є стоянка, де вони з напарником збираються переночувати, але, коли ми туди приїхали, з місцем виникли проблеми. Я не знаю точно в чому саме вони полягали, адже перекладача з турецької у нас не було. Знаю тільки те, що Рашид вперто вирішив доїхати до Адыямана.

до змісту ↑

Напруга наростає. Зустріч з Алі-Бабою.

Коли про це почула Мила, вона впала в жахливу злість, яка стала помітна навіть Рашида. Він намагався її розважити і з’ясувати, у чому проблеми, але навіть куплене морозиво не виправило ситуацію :). Вона відповіла, що їй не подобається, що за кермом сидить чоловік, який не спав 24 години.

Йому самому це мало подобалося, і він тримався з останніх сил, поки ми не вмовили його зупинитися в придорожньому кафе, випити міцної кави, тоді як за часом було вже годину ночі. Рашид мені нагадував більше нашого п’яницю, такий втомлений вигляд у нього був.

В добавок до кави, добродушний турок, замовив для своїх гостей ще кебаб – це м’ясо, приготоване на вогні. Міла зрозуміла, що сенсу злитися немає, на Рашида може вплинути тільки сам Рашид. Поки я бігав в місця не настільки віддалені, Рашид намагався заспокоїти Мілу фразою “багаж проблем”. Тільки зараз я розумію, що турок дуже боявся так званих Алі-Баба, тому не міг встати з завантаженої фурою де-попало.

Після пізньої вечері водія вистачило ще на 1,5 години їзди. Ми теж розважали його, як могли, але сон взяв своє, Рашид зрозумів, що далі без відпочинку він вже не зможе. Ми згорнули на першу ж узбіччя і він заглушив мотор.

Тепер постало питання ночівлі. Ми вже спали удвох на другій полиці фури, але тут Рашид запевняв, ніби друга полиця зламана і зможе витримати тільки однієї людини, то є, звичайно ж Мілу. Сам він збирався спати на першій полиці, а мене відправляв в багаж. Не треба бути дурнем, щоб зрозуміти, до чого він хилить. Міла заявила, що без мене вона спати не буде. А Рашид відповів, що дівчину в багаж не відправить. Нам пощастило, що кабіна була старого типу, тобто посередині між сидіннями не було перегородки, так що я спокійно помістився на підлозі, частково опиняючись під кріслами.

Не дивлячись на незручності, мене вимкнуло відразу, а Міла ще дуже довго не могла заснути, налякана розповідями водія і взагалі його дивною поведінкою:

Я довго ворочалася, відкриваючи кожен раз очі від світла фар проїжджаючих повз автомобілів. І, раптом, одна з машин, дуже велика за габаритами зупинилася поруч з нашою фурою на протилежній стороні дороги. Я б нічого такого не подумала, якби через п’ять хвилин після її зупинки з нижньої полиці не скочив Рашид з дикими криками “Алі-Баба! Алі-Баба!”. Моє серце пішло в п’яти навіть не знаю від чого більше, від дивного об’єкта через дорогу, який не подавав ніяких ознак руху в нашу сторону, або від диких криків і паніки Рашида.

Він завів фуру і рвонув з місця, як ошпарена кобила, Андрій теж піднявся на ноги, не розуміючи спросоння, що відбувається. Проїхали ми від сили 20 кілометрів, але погоні в дзеркало заднього бачення я не помітила. Водій, мабуть, теж, тому заспокоївся і знову встав на узбіччя неподалік від покинутого кафе. Потім він завалився на нижню полицю, і більше не прокидався до ранку. Ми ж з Андрієм після таких пригод залишок ночі проворочались від поганого сну. Найбільше мене здивувало те, що Рашид почув крізь сон, як якась машина встала поруч з нами, хоча не спав більше доби.

до змісту ↑

Наша зупинка, виходимо!

Вранці ми ледве-ледве розштовхали Рашида. Він одразу ж сів за кермо і до самої зупинки біля придорожньої локанташи (кафе) ніхто не зронив ні слова. Тут ми знову спробували нову страву – турецький суп шурпа. У турків прийнято на сніданок їсти супи, трохи дивно, але смачно.

Після сніданку водій, здається, прийшов в себе і став більш говіркий. Тільки тема не сильно смнилась, Рашид все повторював, що в бік Вана нам небезпечно їхати. Однак, зрозумівши, що ми відступати не збираємося, він перестав розповідати байки.

А ось і Адияман. Фура згорнула на базу спочатку міста, так що ми знову йдемо пішки по центральній вулиці.

Залишилося зовсім небагато до самого чудового місця Немрут Даг, але про це я розповім обов’язково в наступний раз. Дякую всім читачам за підтримку і увагу! 🙂

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!