Зміст статті:

 • Як дістатися
 • Бухарест-Брашов
 • Брашов-Ришнов-замок Бран
 • Екскурсії
 • Будинок графа Дракули – замок Бран
 • Вартість і час роботи (2018)
 • Ришнов
 • Фортеця Ришнов

Неправда Румунія прекрасне? Впевнена, ви вже встигли в цьому переконатися, прочитавши попередню статтю про Палац Пелеш в Синаї. Але, повірте, це тільки початок, найцікавіше попереду. Як і обіцяла, розповідаю про приголомшливому замку Бран, який за замовчуванням вважається замком Дракули – головного персонажа всім відомого роману Брема Стокера. Щодо того, чи був Цепеш вампіром насправді, я на жаль не зможу нічого вам розповісти, а от замок у Брані дійсно має відношення до особистості Влада Цепеша. Крім того заглянемо по дорозі в Ришнов, помилуємося на місто зі стін Рышновской фортеці.

до змісту ↑

Як дістатися

Щоб подивитися обидві пам’ятки і замок Бран і Рышновскую фортеця. З Бухареста потрібно доїхати до Брашова і рекомендую заночувати в Брашові, щоб відвідати і інші визначні пам’ятки в окрузі. Від Брашова Ришнов (20 км) і Бран (28 км) знаходяться по одній дорозі.

до змісту ↑

Бухарест-Брашов

На автобусі. Добираєтеся до автостанції Філарет (Gara Filaret), звідки відправляються автобуси в Брашов, відстань 170 км, у дорозі 3 години. Якщо вірити розкладу на офіційному сайті автовокзалу, то автобусів 3 в день: 02:00, 03:00, 15:00 (різні перевізники). Але при переході вказується тільки один автобус в 02:00. Якщо дивитися окремо сайти перевізників, там інший розклад. Якщо ви збираєтеся брати квитки на місці, то рекомендую все ж орієнтуватися на 2 години ночі, тому що це час зазначено на багатьох сайтах з даного напрямку. Можна також купити квиток онлайн на сайті одного з перевізників 45 лей (9,5 євро).

На поїзді. Добираєтеся до Північного вокзалу (Nord Gara A), з цієї станції до Брашова інтервал поїздів 1-2 години, час у дорозі 2-3 години в залежності від поїзда. Вартість квитків залежить від типу вагона. Найдешевший вагон 2 класу — 48 лей (повна вартість). Якщо купувати квитки без броні, буде в 2 рази дешевше — 24 лей. З розкладом і цінами можна ознайомитися на сайті Румунських ЗАЛІЗНИЦЬ.

На машині. Простіше і швидше дістатися на машині, яку можна орендувати в Бухаресті (від 8000 руб/тиждень). Якщо, звичайно, є водійські права.

до змісту ↑

Брашов-Ришнов-замок Бран

На автобусі. Ришнов знаходиться в 20 км від Брашова, далі по цій дорозі ще через 8 км буде замок Бран. Можна спершу доїхати до Рышнова, потім до замку Дракули або навпаки. У Брашові є 2 автовокзалу, і від обох ходять автобуси. Перший знаходиться поряд з ж/д вокзалом, але звідти дуже мало транспорту в бік Брана. Краще дістатися до другого (Аutogara 2), там автобуси ходять частіше.

Від ж/д вокзалу до автовокзалу (Autogari 2) можна доїхати на автобусі №23 (інтервал — 15 хв, у дорозі — 15 хв)

 • Брашов-Ришнов: інтервал — 15 хв, в дорозі — 25 хв., вартість проїзду — 4 лей
 • Брашов — Бран: інтервал — 1 година, у дорозі — 50 хв., вартість проїзду 7 лей, зупинка Castelul Bran
 • Ришнов — Бран: інтервал — 0,5-1 година, у дорозі — 20 хв

На таксі.

 • Брашов — Ришнов: близько 40-50 лей
 • Брашов — Бран: близько 70 лей
 • Бран-Ришнов: близько 20-30 лей

до змісту ↑

Екскурсії

Індивідуальна екскурсія Замок Бран+Рышновская фортеця — до 10 чол, точка початку — Брашов, тривалість 3,5 години, російською мовою

до змісту ↑

Будинок графа Дракули – замок Бран

Замок Бран знаходиться в ущелині Карпатських гір і відомий тим, що є домом героя Брема Стокера – графа Дракули.

Чому саме в Брані, адже трансільванських замків повним повно? Можливо тому, що опис автором замку дуже вже схожий на той, що ви бачите нижче на фото.

А можливо тому, що він має безліч кімнат і лабіринтів, які надають йому більш зловісний вигляд.

до змісту ↑

Вартість і час роботи (2018)

Вартість квитка у замок:

 • 40 лей/дорослий (старше 14 років)
 • 30 лей/пенсіонери (старше 65 років)
 • 25 лей/студенти (при пред’явленні документа)
 • 10 лей/школярі (при пред’явленні документів)
 • 10 лей/аудіогід (російською)
 • безкоштовно/діти (до 7 років)
 • фото та відео зйомка безкоштовно
 • вартість квитків на хелловін буде дорожче практично в 2 рази

Вартість квитка в кімнату тортур (купується тільки на касі):

 • 10 лей/дорослі
 • 6 лей/учні (при пред’явленні документа)

Час роботи замку Бран:

 • Високий сезон (1.04-30.09): 12:00-18:00 (ПН), 09:00-18:00 (ВТ-НД)
 • Низький сезон (1.10-31.03): 12:00-16:00 (ПН), 09:00-16:00 (ВТ-НД)

Насправді чіткої відповіді вам ніхто не дасть, але факт в тому, що саме тут найбільше скупчення туристів у всій Румунії. Ви не повірите, але я навіть росіян зустріла.

Дядько-охоронець до нашої радості погодився доглянути за важкими рюкзаками, які ми залишили біля входу, так що гуляємо без нічого, отримуємо задоволення.

Вгадайте, що перше ми побачили, ступивши на територію замку Бран? Саме натовп китайців, тільки що висадилися з автобуса. От блін! Доведеться умудрятися робити фотки без їх участі. Гаразд, йдемо на обгін.

Історія замку Бран

Замок був побудований силами жителів містечка Бран, за що вони були на дуже тривалий період звільнені від сплати податків в скарбницю.

Місце, де розташувався цей кам’яний красень теж обрано не випадково. В першу чергу основним його призначенням було – охорона важливого торгового шляху між Трансільванією та Валахією. Такий економічний вузол між Західною і Східною Європою.

Також на території замку постійно діяв військовий гарнізон, який стежив за ситуацією на території аж до Брашова. А ось ці обладунки прямий тому доказ.

Що подивитися

Крім “заліза” в будинку багато звичайних побутових сімейних речей, і одяг теж. Кімнат тут дійсно безліч, між якими переміщаєшся по скрипучим вузеньких східцях сходів. Всередині кожної зустрічається різна меблі та інші квартирні речі, в їх числі сімейні фото. Я навіть не бачила, чи є серед них фото Влада Цепеша.

Я думаю ні, тому що за фактом Влад ІІІ Цепеш, який вважається прототипом Дракули провів у цьому замку колись всього одну ніч.

Мандрівники кажуть, що справжній замок Дракули Поенари (Cetatea Poenari)

Ось так-то! Ну і нехай, і без Дракули замок Бран мені дуже сподобався. Хто не в курсі, його занесли до 10 найкрасивіших замків Європи, з цим складно сперечатися. Я б теж занесла його в особистий топ місць, які варто оглянути.

Всередині замку є невеликий дворик з колодязем і трояндами. Затишне місце, якби не ось такого виду ваги.

Що вони тут роблять? А давайте поглянемо на картину, що висить поруч на стіні. Судячи з усього, раніше цими вагами міряли вартість людського життя.

У загальній складності ми витратили на огляд помешкання Дракули близько 2 годин, якщо не більше. До нашого виходу звідти якраз зібралася гроза, тому ми наспіх подивилися ще невеликий двір біля підніжжя замку. Ставок, будинок з зеленим дахом…

Ех, якби не чорна хмара, точно б ще посиділа тут півгодини на лавці, йти зовсім не хотілося. Злива нагнав нас рівно на виході з воріт території, так що ще півтори години ми провели серед сувенірних крамничок, що розташувалися прямо перед замком Бран. Від дощу ховалися в місцевій торговельній лавці, розглядаючи сувеніри і бігають туди-сюди місцевих і промоклих туристів.

до змісту ↑

Ришнов

По дорозі на вихід з Брана за нами ув’язався в такій “перевертень” дивної поведінки.

Ми навіть не зрозуміли, де саме він за нами причепився. Судячи з того, що він не реагував на гавкання пустолаек, то був схожий на розумного пса. Якщо ми зупинялися на перепочинок, він слухняно і мовчки сидів поруч або вирушав на обстеження нової території. І так до тих пір, поки ми не вирушили до Рышнова.

Ришнов — невелике містечко, основною визначною пам’яткою якого є однойменна фортеця. Крім фортеці я раджу просто прогулятися старими міськими вуличками. Прогулянка приємна і не займе більше години. Для наочності нижче карта.

до змісту ↑

Фортеця Ришнов

Отже, фортеця. Бачите церква? Ось за нею починається дорога (праворуч) до Рышновской фортеці. Можна піти пішки по ній, огинаючи схил (близько 1,5 — 2 км), а можна піднятися від парковки по сходах, на паровозику або на фунікулері, який вишикувався зовсім недавно.

Вартість і час роботи (2018)

 • Фунікулер — вартість 12 лей в обидві сторони
 • Паровозик — 5 лей в одну сторону
 • По трасі чи драбині — буде безкоштовний мальовничий підйом

Час роботи цитаделі:

 • 09:00-19:00 з ПН по ПТ без вихідних

Вартість вхідного квитка:

 • 12 лей — дорослі і пенсіонери
 • 6 лей — студенти і діти
 • безкоштовно — діти до 3 років та інваліди

Фортеця Ришнов була побудована лицарями Тевтонського ордена в 1215 році і зведена на самій вершині гори.

Існує одна легенда, за якою фортеця була обложена дуже довгий час і жителям просто не вистачало води. Тоді двом в’язням обіцяли свободу, якщо ті вириють колодязь, де буде вода. Вважається, що на копання такого колодязя пішло 17 років, але після досягнення мети, бранці все одно було вбито. В центрі фортеці є яма, де при розкопках знайшли кістки двох осіб. Але легенда – це всього лише легенда.

На даний момент фортеця придбав багатий італієць, який проводить на її території розкопки.

Рышновская фортеця не дуже велика, пара будинків і церква. До недавніх пір фортеця ще була вільною для відвідування. По правді сказати відвідувачів тут не багато. Ми навернули пару кіл, зробили кілька фото з видом на місто. Мабуть це саме симпатичне, що я тут знайшла для себе, а далі ми попрямували в бік Брашова.

Так завершився один з активних днів у Румунії, завтра подивимося, що нам покаже Брашов.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!