Зміст статті:

  • Як дістатися з аеропорту Інчхон у місто Сеул.
  • Палац Кенбоккун (Gyeongbokgung).
  • Національний музей (National Folk museum) під відкритим небом.
  • Прогулянкова вулиця Інсадон (Insadong).
  • Будинок дипломата.

Вітаємо, любі наші читачі. Хто любить подорожувати, напевно знає, що буквально в цьому році, а точніше з січня 2014 року візу в Південну Корею для російських відмінили аж на 60 днів. Нерозумно втрачати такий випадок, якщо збираєшся їздити по Азіатським країнам.

Як раз зараз, перебуваючи в Південній Кореї і порозкинув думками на дозвіллі, ми з Милою прийшли до висновку, що інформації від самостійних мандрівників (особливо бюджетних) не так багато по даній країні. А яка є, далі Сеула і його околиць не поширюється. Тому ми подумали, що для кого-то буде дуже цікаво дізнатися, як подорожувати по Південній Кореї автостопом з наметом, та ще примудритися не витратити багато грошей. Отже, серія статей з Південної Кореї спеціально від блогу LiteTrip оголошується відкритою :)!

до змісту ↑

Як дістатися з аеропорту Інчхон у місто Сеул.

Аеропорт під назвою Инчхоннаходится аж в 100 км від столиці Південної Кореї. Вилітали ми з Філіппін, вночі, тому поспати вдалося тільки в літаку, пощастило знайти вільні ряди. Летіли AirAsia, у якій вдалося придбати квитки за 60$ кожен. Теж мрієте знайти дешевий переліт на цікавить напрям? Тоді вам сюди!

Сеул, як відомо, місто велике, тому мало сенс використовувати Couchsurfing. Нам відповів лише один чоловік, який за збігом обставин опинився філіппінцем по імені Дерік. Ми домовилися, що будемо чекати біля його під’їзду в 20:00. Однак, літак прилітав рано вранці, це означає, що доведеться вивчати столицю з рюкзаками на перевагу. Нам, звичайно, не вперше, але після майже безсонної ночі це було важкувато.

Перша проблема, з якою ми зіткнулися в аеропорту – це, як вибратися в місто. Можна було спробувати відразу ж автостоп, але ми вирішили не витрачати час.

Якщо ви теж любите економити час, то можна замовити таксі з аеропорту Інчхон в Сеул заздалегідь.

А ми вирішили скористатися послугами поїзда. На в’їзді в країну я завжди спочатку трохи грошей міняю в аеропорту, а далі вже дивлюся обмінники в місті, бо найчастіше (не завжди) курс там виявляється краще. Я не буду детально зупинятися на тому, як ми промучилися з терміналом з видачі проїзних карт, краще напишу наступного разу окрему статтю про транспорт в Південній Кореї.

Скажу тільки, що проїзд до міста нам обійшовся в 3500 вон (100 руб.) на людину, плюс депозит по 500 вон (з кожної карти), які після поїздки можна отримати назад при поверненні карт в спеціальному автоматі. Мені вся ця система відразу ж нагадала Дубай (ОАЕ).

до змісту ↑

Палац Кенбоккун (Gyeongbokgung).

Поїзд довіз нас зовсім не туди, куди я купив квитки, що здалося мені досить дивним. Ми вийшли на станції Seoul Station, і чесно кажучи в перші хвилини в підземці я не міг зорієнтуватися. Поки ми не вийшли на вулицю, де випадково зіткнулися з високим кришнаитом вже дуже схожий на росіянина. По факту це виявився хлопчина з Білорусі, проживає в Сеулі більше півроку. Він то і допоміг мені трохи привести думки в порядок, запропонувавши їхати до основних визначних пам’яток міста на автобусі.

Спочатку я вирішив послухатися його поради, але потім подумав, що це йому орієнтуватися легко, так як він живе тут давно, а для мене на перших парах метро було найкращим провідником, і ми знову полізли в “підземеллі”.

Для інформації! Карту метро і міста можна взяти абсолютно безкоштовно в будь-якому інформаційному центрі. Іноді “помічники” самі підходять до туристу на вулиці, якщо бачать його розгубленість.

Вийшли ми на Anguk Station, яка сама по собі вже була пам’яткою, так як тут можна було помилуватися роботами деяких вуличних художників.

Нас, звичайно ж, більше цікавив Палац Кенбоккун (Gyeongbokgung), в якому мешкала королівська родина династії Чосон.

Я думав спочатку загорнути до відкритого безкоштовного музею неподалік, а потім вже піти до Палацу, збудованого у 1394 році, але ми згорнули трохи не туди і вийшло зовсім навпаки.

Щоб отримати задоволення від перегляду, ми вирішили з Милою по черзі досліджувати Палац. Спочатку вона прогулялася по території, а потім я залишив її в компанії наших рюкзаків, а сам подався до воріт.

По ліву сторону відразу буде будка з квитками. Для відвідування палацу тільки слід заплатити 3000 вон (100 руб.), а для проходу в 4 подібних палаців Seoul є загальний квиток вартістю 10 000 вон (350 руб.). Причому по внутрішньому двору можна гуляти безкоштовно, що також відноситься і до поруч стоїть музею, оплачується тільки вхід безпосередньо в сам палац.

Я вирішив почати з музею, про що анітрохи не пошкодував. З усієї зібраної колекції я помітив незвичайні династичні вази і деякі традиційні вироби. Взагалі, я помітив, що музеї корейці вміють робити максимально цікавими в оригінальному стилі, так що кожен зможе знайти для себе щось примітне.

Вийшовши знову у внутрішній двір я почув дивні ударні звуки. Виявляється, мені невимовно пощастило, почалося час зміни варти королівської гвардії.

Кажуть, це одна з найбільш незабутніх видовищ. Чоловіки в національних шатах влаштували вихід під звуки “барабана” з показним бойовим поданням.

Щодо незабутнього, напевно, перебільшено, але в цілому мені сподобалося.

до змісту ↑

Національний музей (National Folk museum) під відкритим небом.

Недалеко від Палацу Кенбоккун, практично на цій же території, є можливість абсолютно безкоштовно прогулятися по національному музею Південної Кореї (National Folk museum of South Korea).

Частина його знаходиться під відкритим небом, представляємо кілька фото.

Друга частина, більш чутлива до природних явищ, розташована в будівлі.

Далі ми мали намір відвідати сад Хувон у Палаці Чхандоккун (Changdeokgung), який є одним з “П’яти великих палаців” династії Чосон, але трохи припізнилися, англомовні екскурсії туди вже закінчилися. Так-так, всередину самостійно не пройти, тільки в супроводі гіда. Сам же палац не сильно відрізняється від того, що ми бачили раніше, тому ми не вважали за потрібне витрачати на нього час. Так, чим довше подорожуєш, тим стаєш більш прискіпливим до пам’яток. Особливо коли вже бачив чимало подібних будов. Одна тільки природа ніколи не набридає.

Ну ладно, зате в одному з храмів міста нам вдалося знайти “засклену” стареньку пагоду.

до змісту ↑

Прогулянкова вулиця Інсадон (Insadong).

До того моменту, коли ми дійшли до Insadong Street, наші плечі значно втомилися, а шлунки спорожніли. Однак, знайти в Сеулі щось дешеве – дуже складно. Мінімальна ціна 1000 он, за які можна купити хіба що пачку 100 р. печива або корейська пиріжок з квасолею, приготований на пару. Ціни ж у кафе починаються від 3500 вон (120 руб.) за порцію, що на мій погляд після дешевої Південно-Східної Азії здається грабунком. Добре, що перед поїздкою в Корею, ми запаслися провіантом на Філіппінах.

Хоча, ось таке незвичайне морозиво, яким повністю заповнюють довгий вафельний ріжок, я б спробував. Коштує це задоволення 3000 геть, а для тих, хто любить побільше, та поизвилистее – 5000 вон.

Кажуть, тільки по неділях вулиця Інсадон доступна для піших прогулянок, так як її закривають для проїзду на будь-якому транспорті. Так що знову нам невимовно пощастило. Насправді, на цій вулиці, крім магазинів, торгових лавок і безлічі туристів ми більше нічого не знайшли, так що затримуватися не стали.

Так завершився наш “рюкзачный” тріп і ми повернулися до Палацу Кенбок, точніше вийшли на проспект, де у всій своїй величі на троні сидить король Сечжон Великий, ім’ям якого і названа центральна вулиця.

По обидва боки пішохідної частини проспекту течуть “пам’яті води”. Точніше це два струмки, що біжать поверх вибитих на плитах історичних дат основних подій, починаючи з 1394 року.

Пройшовши далі, ми помітили перших “моржів” – це були маленькі дітлахи, які з криками радості забігали в холодні води фонтану з 300 струменів. Дивно, що при температурі на вулиці +22С батьки цих дітлахів залишалися спокійні, як і адмірал Ю Сун Сін, грізно дивиться зверху.

Ми з Милою помітили, що корейці люблять дітей настільки, що дозволяють їм різні витівки. Приміром, бачили таку картину в метро: маленька дівчинка намагалася залізти по канату стоїть на поручень, заважаючи природно цим тим, хто за нього тримався. Так її батьки замість того, щоб розповісти дівчинці “що таке добре і що таке погано” ще й допомагали їй зачепитися вище. Досить забавне подання. І так, як би себе дитина вів, ми жодного разу не чули, щоб хтось його лаяв, а тим більше кричав. Скоріше діти у дорослих викликають сміх, ніж якийсь негатив.

до змісту ↑

Будинок дипломата.

Ми прогуляли майже весь день, пора було вирушати в сторону передбачуваного місцезнаходження Деріка – коучсерфера, у якого ми планували зупинитися на пару днів.

Його дім по опису знаходився десь в районі Seoul Station, по карті я вирішив, що це недалеко і ми пішли пішки. Тільки через годину пройшовши трохи більше половини шляху, я подумав, що поквапився з висновками, але брати метро на решту останню станцію вже не було сенсу.

Ми мало не спізнилися до призначеного часу, однак біля під’їзду стояв якийсь молодий чоловік. Виявилося, це був один Деріка, він сам зможе підійти тільки до 23:00. Так що все необхідне по дому нам показував його друг і кілька “каучеров”, які на той момент жили в його квартирі.

Треба сказати, що корейська квартира – це “ноухау” в останній інстанції. Щоб зайти додому, треба знати як мінімум два коду. У самій квартирі безліч кнопочок незрозумілого призначення по всьому периметру, включаючи унітаз. Одна “мусорка” з датчиком руху чого вартий.

Загалом, поки ми чекали господаря, встигли помитися вперше за 4,5 місяці в гарячій воді, випрати всю одяг і перезнайомитися з хлопцями з інших країн. Коли Дерік з’явився, то на розмови у нас вже не було сил. Однак, трохи ми з ним поспілкувалися.

Коротко я з’ясував, що він працює дипломатом в міністерстві закордонних справ, пожив в інших країнах, зокрема в Росії, захоплюється історією (сильно здивувався, коли вони з Милою завели суперечку про Сталіна) і дуже любить все, що пов’язано з couchsurfing-му, іноді навіть на шкоду особистого часу.

Звичайно, це далеко не все, що можна побачити в Сеулі. Якщо чесно, напевно, потрібно не менше тижня, щоб подивитися тут найголовніше і цікаве. І наші екскурсії по околицях столиці теж не закінчуються, про що ми обов’язково розповімо наступного разу. Так що не забувайте підписуватися на новини блогу і залишатися на зв’язку :).

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!