Зміст статті:

  • Згадуємо все про автостоп.
  • Велика мечеть Шейха Зайда (Shaikh Zayed).
  • На 34 поверсі.
  • Вечірні вогні Абу Дабі.

Не думав, що і Оман теж наш сайт подорожей буде недоступний. Доведеться вам, дорогі читачі насолоджуватися статтями Вірменії. Так, грішний, визнаю, давно пора змінити хостинг, але це вже технічні питання, які мало кому цікаві. Перенесемося знову в ОАЕ, де ми зараз?

Після того, як ми розпрощалися з Абі з Дубая, я попрямував прямо на дитячий майданчик у дворі одного з місцевих будинків, сподіваючись на те, що рано вранці там не буде дітей і на мене не будуть дивитися, як на придурка. Однак, зовсім не очікував побачити там “полісмена” явно незадоволений моєю справою. Шкода, таких дитячих атракціонів навіть мої діти ще не скоро побачать (якщо, звичайно, не будуть жити в Дубаї:))

до змісту ↑

Згадуємо все про автостоп.

Що ж сьогодні перший день автостопу, таке відчуття, що я геть забув як їм “користуватися”, але найскладніше завжди – це зробити перший крок. Місто Дубай занадто великий, тому за його межі ми поїдемо на метро, а заодно “заженемо” в мінус транспортну карту, бо обміняти її назад на гроші немає ніякої можливості, так хоч що-небудь повернемо (про те, як це зробити я писав у попередній статті).

Куди ж ми їдемо? З назви зрозуміло, що в перший за розміром емірат – Абу Дабі, де нас повинен чекати наступного каучсерфер з Фінляндії, але про це пізніше.

Отже, до останньої станції метро ми дісталися без пригод, але я не думав, що у нас можуть виникнути проблеми при виході з “надземки”. Тільки я заніс ногу над порогом, щоб вийти на світ божий, як мене зупиняє охоронець і запитує, куди це ми зібралися. Я природно пояснюю, що ми туристи, хочемо подивитися околиці. Той перегороджує шлях і пояснює, що тут знаходиться якийсь індустріальний завод, куди звичайним “роззявам” вхід заборонено.

Ми з Милою в подиві, ну завод і завод, пройдемо повз, нам він не потрібен, але охоронець не пускає і все тут. Приїхали, і що робити? Повертатися на станцію тому, у нас картка вже в мінусі, це означає витратити зайві 10 тугриків (80 руб.) за двох тільки тому, що нам заборонили подивитися на якийсь нудне будівля, марення.

Помозговав трохи осторонь, ми з Милою вирішили пояснити таки охоронцю, що ми піші туристи (навряд чи він знає, що таке автостоп), і просто хочемо пройти закривши очі повз стратегічно важливого будівлі.

Чоловік у формі довго вникав у суть питання, а потім, коли все ж до нього дійшло, що ми подорожуємо пішки, то відкрив нам двері з іншого боку. І тільки тут я зрозумів, у чому була проблема, перший вихід був обгороджений парканом, тобто там крім як на територію підприємства більше нікуди не вийти, ось чому він нас катував.

Для проформи ми пройшли з півкілометра, а потім зупинили першу у своїй подорожі машину з не дуже говірким водієм-пакистанцем. Їхав він не зовсім у Абу Дабі, але нам поки було по дорозі.

до змісту ↑

Велика мечеть Шейха Зайда (Shaikh Zayed).

Я ледве пояснив пакистанцю з кривим англійським де нам було б непогано вийти. Наступна машина не змусила довго чекати і до першої пам’ятки, яка була в планах з Абу Дабі, ми поїхали з уродженцем Тунісу. Господи, скільки ж тут приїжджих, Москва нервово курить в сторонці.

На цей раз водій нас добре розумів і відразу повіз куди потрібно. Чим мені сподобалися Емірати, якщо тебе посадили в машину, то обов’язково довезуть туди, куди ти сказав, нехай навіть це буде не зовсім по дорозі.

“Тунісець” знав про мечеть, але за 7 років, які прожив в ОАЕ ні разу там не був. Довелося чимало покружляти навколо величезного білого будови, щоб знайти вхід для смертних, то закрито, VIP-в’їзд. У підсумку, він так з нами і не пішов, висадивши в одного з чергового закритого в’їзду для легковиків. А ми з Милою, напнувши, рюкзаки, пішли всередину, оглядати величезна біла споруда.

Десь на підході знову причепитися охорона, що рюкзаки нам “тиснуть в колінах”, внутрішньо з ними не можна. Окей, ноу проблем, залишиться один з рюкзаками на вулиці, а другий походить по залах, і далі навпаки.

Першим пішов я, а Міла залишилася. Вже звідси мечеть вражала своїм розмахом, багатим оздобленням і чистотою територією. Туристів теж було чимало, причому частіше я чув рідну мову.

Думаю, араби замахнулися на те, щоб переплюнути Тадж Махал в Індії. Можливо, їм би це вдалося, якби не той факт, в який час було зведено то чудо архітектури і те, що я зараз бачив перед очима.

У будь-якому випадку, змушений визнати, мечеть шейха Зайда просто шалено красива. Що це за шейх такий, що в честь нього такі пам’ятники архітектури зводять?

Шейх Зайд є засновником або, як його називають місцеві, батьком ОАЕ, який свого часу об’єднав бідні бедуїнські райони в одну багату країну. Забігаючи трохи вперед скажу, що шейх особисто роз’їжджав по селах і арабським сім’ям, питаючи добре чи ті живуть. А за кожного вподобаного верблюда, який був в господарстві він міг подарувати шикарну машину. Добряк був цей шейх, за що його народ і любить. Крім того, тепер всі визначні пам’ятки, пов’язані з його ім’ям безкоштовні. Не вірите, перевірте самі, проте вхід в мечеть нам нічого не коштував.

Отже, трохи фоток. Спочатку можна пройтися по довгих коридорах, прикрашеним “квітковим” орнаментом від колон до підлоги.

Зробити пару фотографій на тлі внутрішніх куполів та мінаретів.

Не забудьте заглянути в туалет, щоб порадувати око мармуровими умивальниками :).

Дів… на найсмачніше обов’язково пройти в самий кінець лівого коридору, зняти вуличне взуття і потоптатися по м’яких килимах всередині мечеті, щоб побачити 10-метрову люстру, оздоблену самоцвітами.

З цього залу можна гуляти нескінченно. Тільки не товчетеся у двері, від захоплення намагаючись зробити 20 фото, попереду буде ще безліч можливостей для цього.

Поки ми з вами гуляли наикрасивейшей великої мечеті, Міла встигла познайомитися з туркменами, яких якимось дивом занесло в ОАЕ. Дивно, що коли сиджу в самоті, зі мною майже ніхто не взаємодіє, а її постійно просять побути фотографом, то поговорити зупиняться місцеві або як зараз, туристи з іншої країни, забавно.

Перед тим, як відправитися в нову країну, я вивчив деякі закони ОАЕ. Наприклад в список входить заборона на “обід на вулиці”, тобто не можна їсти у всіх на виду, якщо це не спеціально відведене місце в кафе або пікнік на природі. Дуже тупо, особливо коли хочеться їсти. Насправді в Еміратах купа різних заборон, але в більшості випадків їх не дотримуються. Принаймні в інших містах, крім Дубая.

Але на всякий випадок після огляду мечеті зсередини, ми з Милою пройшлися в найдальший безлюдний кут, засіли там в кущах і влаштували собі міні-пікнік.

до змісту ↑

На 34 поверсі.

Тепер можна було вирушати в саме місто і пошукати адреса фінна по імені Юка, який погодився прихистити нас на пару ночей у себе вдома все через той же Couchsurfing. Докинув нас туди молодий араб, який розповів, що далеко не всі місцеві тут шейхи, а звичайні люди і так само живуть працюючи для життя і сім’ї. Дочекатися Юка ми вирішили в міському парку, там же попросили місцевого скористатися стільниковим щоб подзвонити йому.

Виявилося, він живе зовсім недалеко і знову крутущая висотка.

Юка вже чекав нас внизу, а ми навіть його не впізнали. Фінн виявився дуже приємним співрозмовником і великим любителем подорожей, який побував у 62 країнах, 7 з яких він жив. До речі, в Росії теж пару років тому, що ще пам’ятав деякі слова. На жаль, відсутність практики спілкування призводить до забудькуватості.

Він живе на 34 поверсі, звідки з вікна на всю стіну відкривається неймовірний вид на Абу Дабі. Круть!!!

Я провів у скла не менше 20 хвилин точно, потім господар квартири вибачився, що йому необхідно піти по справах, і сказав, що ми можемо відчувати себе як вдома. Я був навіть радий і трохи здивований тому, що він нам настільки довіряє, залишаючи одних.

Чудовий читач напевно подумає, що господар такої квартири безмірно багатий, але я вас запевняю, це не так. Юка лише вчитель англійської та математики початкових класів і такі апартаменти йому просто не по кишені. У Фінляндії у них частенько проходять програми такого роду, що можна “виграти путівку в життя” куди-небудь за кордон. За житло при цьому він не платить ні копійки, їздить на уживаної машини і може дозволити собі короткочасні подорожі по світу.

до змісту ↑

Вечірні вогні Абу Дабі.

Поки господар квартири був відсутній, ми теж час не втрачали і вирішили прогулятися по набережній до Fishmarket.

До того часу сонце якраз село і на будинках запалилися мої улюблені міські вогні. Обожнюю гуляти по нічному місту.

Спочатку ми пройшлися до оригінального фонтану,

а потім спустилися в підземний перехід. Тут теж були фонтани, напевно, в жарку погоду – це рятівні острівці прохолоди.

До “фишмаркета” пішки може близько півгодини, але по правді, там немає нічого цікавого крім великої кількості човнів і сильного запаху риби. На прилавках можна побачити всі різновиди морських мешканців, для любителів звичайно ж.

Абу Дабі хоч і є окремим еміратом, він так само вважається столицею ОАЕ. Перші враження від нього досить суперечливі. Не дивлячись на те, що він трохи менше Дубая, без особливого шуму і суєти, міська холодність тут відчувається більше. Думаю, на сьогодні вистачить а завтра Юка після роботи обіцяв покатати нас по місту на машині, але на ранок ми думали самі вирушимо до другого примітному місці – готель Emirates Palace.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!