Вже не раз на сторінках нашого блогу ви читали про Грузію, що там дешево, гостинні люди, непоганий клімат в різний час року. І сьогоднішній звіт від сімейної пари Дар’ї та Кирила з двома дітьми, для яких подорож стало повною мірою життям — чергове тому підтвердження. Читаємо.

Ще 15 років тому зважитися на подорож по Грузії міг тільки відважний турист. Країна бандитизму, злодіїв і розлучень – без ножа, а краще пістолета на вулицю не висовуйся. З приходом до влади Саакашвілі, ситуація в країні докорінно змінилася. Далеко не всі грузини його люблять, але посперечатися з головним його досягненням ніхто не може – в країні стало набагато безпечніше. І загалом, це головна причина, чому в країну хлинули натовпи туристів. І, що не дивно, вони завжди залишаються задоволені і хочуть ще повернутися. Так було і з нами.

Наша любов до Грузії почалася з каяк туру в Грузію в 2011-м В той раз ми просто захлинулися грузинською гостинністю і любов’ю «до подливанию вина в твій стакан». Загалом,…ми нічого толком не розглянули (не просихали від вина і холодних грузинських річок ), але зрозуміли, що Грузія це:

  • смачно;
  • весело;
  • красиво;
  • душевно.

Тоді і виникла ідея зробити свій тур по Грузії, і в цей раз побільше подорожувати по країні. І через рік ми відправилися відпочивати в Грузію вдесятьох ще й з немовлям. На автомобілі, через Військово-Грузинську дорогу ми приїхали в Тбілісі. Звідти – Уплісцихе, Вардзія, Боржомі, Батумі, Місце, Кутаїсі, Амбролаурі.

Грузія здивувала. На той момент ми вже багато де бували. Звичайно, ми зустрічали гостинних людей, але мовний бар’єр був серйозною перешкодою на шляху розуміння країни. У Грузії ж говорять по-російськи. І завжди вам раді. Пригадую, як ми втратили якийсь важливий болт в нашій машині, було це в горах Нижньої Сванетії, де туристи заходять нечасто. Так ми зупинилися біля першого магазину (власне, два будинки, автобусна зупинка і цей магазин – ось і все село), і нам швидко знайшли потрібну людину, який відвіз Кирила на секретну військову базу і дав йому потрібну деталь. А ще пам’ятаю, як, залишившись утрьох (наша група вже роз’їхалася), нас багато разів запрошували до себе ночувати за кілька днів зовсім незнайомі люди. Хто їздив автомобілем, той зрозуміє.

Для автостопщиків такі речі не дивина, адже у них достатньо часу, щоб розговоритися з людиною. Подорож в своєму авто зазвичай зводить такі ситуації до нуля. Але тільки не в Грузії. Тут люди просто люблять знайомитися, а за цим відразу «а у мене троюрідний брат моєї двоюрідної тітки теж у Києві живе, на медика вчиться – тому, брат, давай вип’ємо!». Загалом, у Грузії доводиться шукати привід, щоб НЕ ПРИЙМАТИ чиєсь запрошення заночувати у нього вдома.

Грузія зачарувала. Було прийнято рішення залишитися на зимівлю в Грузії.

Так-так, ось зараз модно на зимівлі в теплі країни їхати, а ми зимували в Гудаурі – самому крутому і головному гірськолижному курорті Грузії. Катали на сноубордах, відкрили свій хостел і приймали гостей. До речі, в Гудаурі було найдорожче житло в нашому житті. Місячна орендна плата за будинок – 1500$ і ще 500$ в місяць за газове опалення. Пояснюються такі ціни тим, що в Гудаурі дуже мало житла, ось місцеві і заламують. Якщо ти хочеш зняти елементарно ліжко (кімнату) в хостелі доведеться викласти не менше 300$ в місяць. Більше ніде таких цін Грузії немає – середня ціна по Грузії 150-200$ за квартиру в місяць. У Батумі і Тбілісі 150-250$.

Я говорила, що Грузія не відпускає? Сюди хочеться повертатися. Ось і ми повернулися, аби провести усе літо на узбережжі Чорного моря. Літній відпочинок в Грузії дуже різноманітний. Національні парки Аджарії, прогулянки на конях, сплав і джипінг – всі встигли спробувати.

Що і говорити, що ми закохані в Грузію, і зробили її нашим джерелом доходу: розвиваємо туристичний портал з Грузії і організовуємо тури. Запрошуємо вас відкрити для себе цю чудову країну. Чи приїдете ви самостійно чи шукаєте комплексний тур по Грузії, сподіваємося наш сайт вам допоможе.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!