Зміст статті:

 • Переваги покупки залізничних квитків через офіційний сайт РЖД:
 • Щоб купити квиток через інтернет, необхідно:
 • Процес купівлі залізничних квитків онлайн:
 • Поради з особистого досвіду щодо купівлі ж/д квитка:

Привіт усім мандрівникам, читачам нашого блогу LiteTrip і тим, хто збирається стати на шлях самостійної організації особистого відпочинку. Сьогоднішня тема буде цікава і корисна останнім. Розповім вам, як купити ж/д квиток на потяг через простори великого і жахливого Інтернету, повірте, ще не всі знають, як це робиться. Якщо ж серед читачів знайдуться експерти з даного питання, я прошу доповнювати мене в коментарях до статті.

Говорити про те, що придбати квитки на потяг можна двома способами: у залізничній касі і через інтернет, по моєму, вже немає сенсу. Хоча, якщо вдаритися в ностальгію… Згадайте, як раніше, прийдеш на вокзал, встанеш в чергу з 36 чоловік, так як відстоїш пару годин, поляпаєш нерви не тільки з тими, хто стоїть у цій же черзі, але ще і з касиром, ух! Згадали? Більше не хочеться? Тоді “велкам” на офіційний сайт РЖД!

до змісту ↑

Переваги покупки залізничних квитків через офіційний сайт РЖД:

 • Як я вже писала вище, позбавляємося від довжелезних черг, хоча тут теж є нюанс, про який я напишу нижче.
 • Вартість квитка така ж, якщо його придбати в касі вокзалу. Насправді сайтів з продажу квитків на потяг, а якщо бути вже зовсім точним, то посередників дуже багато. На жаль в Росії біля залізної дороги конкурентів немає, що дуже поширено у авіакомпаній. Тому не дивно, що компанії-посередники беруть комісію за свої послуги.
 • Сайт РЖД доступний 24 години на добу без перерв на обід і 15-хвилинні технічні перерви.
 • Квиток не загубиться. Максимум, які проблеми можуть виникнути – це забути ідентифікаційний номер або втратити папір, на якому він був записаний. У будь-якому випадку, якщо під рукою буде інтернет, то відновити його не складе труднощів.
 • Прозорість вартості квитка. Помітила одну дуже цікаву деталь в політиці продажу квитків через касу. Наприклад, я беру квиток до Москви і назад, за цей касир автоматично відбиває додатково до ціни квитка по 50 руб. в кожну сторону на добровільну страховку. Я спеціально виділила жирним слово “добровільна”, бо по суті я повинна сказати спочатку касира про своє бажання придбати її, і тільки після цього заплатити додатково. Але, на мій превеликий жаль, ні мене, ні вас, дорогі читачі про це не питають, а просто намагаються стягнути зайві гроші. В інтернеті ж ви самі вирішуєте, що включати у вартість квитка.
 • І раз вже ми заговорили про самостійність, то і місця у вагоні ви теж маєте можливість вибрати самі.
 • І все ж серед безлічі плюсів придбання залізничних квитків онлайн є невеликий недолік. Після оплати на сайті формується купон, який сам по собі не дійсний для проїзду на поїзді. І щоб таки потрапити в поїзд, потрібно отримати посадковий талон:

  • роздрукувавши в терміналі на вокзалі, для чого потрібен номер купона. Підійти можна в будь-який час після покупки квитка, але до відправлення поїзда.

  • в касі вокзалу, відстоявши в черзі (той самий нюанс, про який я писала вище). Підійти також можна в будь-який час до відправлення поїзда.
  • через електронну реєстрацію на сайті не пізніше, ніж за 1 годину до відправлення поїзда. Можна нічого не роздруковувати, а просто прийти на посадку з паспортом або іншим документом, на який оформлявся квиток. Однак і тут є недолік. Одного разу я скористалася цією послугою і прийшла до поїзда вчасно, але провідник спочатку посадив всіх тих, у кого були на руках квитки, і тільки в кінці – мене. Не дуже приємна процедура, якщо на вулиці мороз, приміром, або стоянка поїзда коротка.

  Виходячи з вищеописаного цей маленький недолік зовсім не істотний порівняно з перевагами онлайн бронювання і купівлі квитка на поїзд. Тоді перейдемо від слів до справи?

  до змісту ↑

  Щоб купити квиток через інтернет, необхідно:

  • реєстрація на сайті РЖД;
  • посвідчення особи (військовий квиток, паспорт, закордонний паспорт і тд.);
  • пластикова картка (Visa або MasterCard), якою буде оплачуватися квиток. Обов’язково перевірте наявність коду на зворотній стороні картки (CVV2 або CVC2), без нього оплата не пройде.

  до змісту ↑

  Процес купівлі залізничних квитків онлайн:

  1. Реєстрація. Для початку на головній сторінці офіційного сайту РЖД в правому верхньому куті тиснемо Реєстрація. І потрапляємо у вікно наступного вигляду. Тиснемо кнопку внизу з тією ж назвою. На вказану Вами адресу ел. пошти відправлено лист з посиланням для активації профілю, дійсною протягом 24 годин. Перевіряємо пошту, переходимо по посиланню в листі і входимо в тільки що створену обліковий запис. Готове.

  2. Пошук квитків по заданому маршруту. Зліва в невелике вікно вводимо бажаний маршрут, натискаємо “Знайти” і чекаємо обробки запиту.

  Із запропонованих варіантів вибираємо потяги, які найбільше підходять, тиснемо “Далі” і теж саме з вагоном. Щоб подивитися наявність вільних місць, натисніть курсором на “Схема вагона”.

  Светленькие квадратики – це вільні місця. Зручніше запам’ятати, що всі непарні номери – це верхні полиці, а всі парні – нижні відповідно.

  3. Дані пасажира і оплата. Тепер діставайте своє посвідчення особи і вбивайте дані з’явиться вікно “Список пасажирів”. У самому низу є віконечко під назвою Бонус…

  Спеціально для тих, кого цікавить, як купити дешевий квиток на поїзд в Росії відповідаю – ніяк, бо РЖД – це монополія! АЛЕ! Якщо на офіційному сайті зареєструватися в спеціальній програмі РЖД бонус, то після кожної покупки квитків, будуть накопичуватися бали, на які в майбутньому можна взяти ще один квиток безкоштовно! Хто багато і часто переміщається — це великий плюс і ще одна перевага покупки залізничних квитків онлайн.

  Обов’язково перевіряємо правильність заповнених особистих даних! І сміливо тиснемо “Далі”. Все, справа за малим – оплата покупки за допомогою пластикової картки. Уважно вкажіть всі дані: строк дії картки, номер, код на зворотному боці, ім’я та прізвище латиницею.

  4. Купівля завершена. Ось і все, дорогі друзі. Після успішної оплати, зайдіть в особистий кабінет, де ви побачите купон, який можна роздрукувати чи достатньо записати його номер. Якщо буде доступна електронна реєстрація, можете пройти її, за бажанням.

  до змісту ↑

  Поради з особистого досвіду щодо купівлі ж/д квитка:

  • Якщо ви плануєте після поїзда пересісти в літак і поїхати за кордон, то краще на купівлю ж/д квитка вводити дані закордонного паспорта, щоб не тягати з собою два паспорти (російський і закордонний).
  • Якщо вам потрібен квиток на поїзд який-небудь пострадянської країни, наприклад, Казахстан (без перетину кордону!!!!), то раджу купити в самому Казахстані чи знайти їх сайт, тому що російські тарифи на ж/д дуже звірячі (у два-три, а то й чотири рази вище і доводиться купувати реально дешевий квиток за російськими мірками).
  • Якщо через інтернет куплено кілька квитків на різні паспорти, то по факту, за отримання посадкового талону достатньо пред’явити тільки один з них.
  • При купівлі ж/д квитків одразу туди-назад можлива знижка в 10%, але тільки на дуууже дорогі поїзди типу SapSan.
  • Після вибору місць у вагоні, система на 10 хвилин робить недоступними ці місця для інших.
  • Квитки онлайн на бажаний поїзд з’являються рівно за 45 днів до його відправлення. А якщо говорити про час появи, то, приміром поїзд йде в 11:00, то і квитки на нього з’являться за 45 днів рівно в 11:00.
  • Місця біля туалетів дешевше інших.
  • На жаль (а може, й на щастя) за раз більше 4-х квитків не купити, не скупіться!

  Щасливої дороги, дорогі мандрівники! Не забувайте ділитися корисними і потрібними статтями з друзями і тими, хто мріє відправитися в подорож, але не знає як зробити перший крок.

  ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

  Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

  ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

  Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

  ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

  Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

  ВИГІДНА СТРАХОВКА

  Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!