Зміст статті:

  • Нам допомогла любов до води.
  • Вечір у приємній компанії і млинці з шоколадом.
  • Ранковий пробіг по столиці.

Поки є можливість, продовжую писати. Зараз ми в Азербайджані, а точніше в Баку, де нам пощастило натрапити на дуже доброї людини з німбом над головою (як він сам висловився), в результаті чого на поточну ніч ми маємо безкоштовні апартаменти в центрі міста тільки для нас двох. Тому є можливість писати. І сьогоднішню статтю я присвячую красуні столиці Чорногорії Подгориці, а так само людям, які проживають поруч з містом, і з якими нам пощастило зустрітися в потрібний час.

до змісту ↑

Нам допомогла любов до води.

В Цетіньє добре, а в Подгориці… хм, навіть не знаю, що краще.

Загалом до передмістя столиці ми доїхали з неговірким дядечко на вантажівці. Неговіркий він виявився не тому, що зануда, а тому що мови російської не знав, і думав що ми його не розуміємо.

Всі, хто чув, що ми їдемо в столицю, робили здивовані очі і запитували, якого дідька ми там забули. Така реакція мені здалася дивною, і я подумав, що відвідати Подгоріцу варто неодмінно, хоч і знав, що місто особливими пам’ятками не виділяється.

Ще не доїхавши до перших заміських будинків Подгориці, ми з Милою попросили водія висадити нас недалеко від річки, так як примітили там непогане містечко на березі.

Поки ми намагалися пробратися туди, нам на шляху зустрівся чоловік у віці, який при вигляді туристів широко заусміхався і помахав рукою. Я вирішив уточнити у нього дорогу до річки, і не буде проблем, якщо ми станемо на невеликій ділянці трави.

Чоловік не говорив по-російськи зі школи (як втім і всі колишні югослави), так і на своїй мові я розумів його з працею. От є люди, яких я без мови не можу зрозуміти погано, а є такі, які і на рідному порозумітися не можуть. Я думаю, чоловік був з розряду останніх.

Дізнавшись, що ми росіяни, він запросив нас випити з ним кави, а потім ми можемо спокійно йти ставити намет, куди завгодно. До речі, так, чомусь у всіх балканських країнах п’ють турецьку каву, тоді як у самій Туреччині п’ють виключно чай (це я забіг трохи вперед) :).

У чоловіка був свій одноповерховий будинок, невелике господарство у вигляді курей і затишна тераса під виноградником біля будинку. Ось там ми сіли пити чай, познайомитися. Чоловіка, до речі, звуть Винемир і він був не сам, а з донькою Іван.

Перекинувшись основними фразами з Винемиром, на цьому наша розмова закінчилася і перетворився в тяжке мовчання. Я бачив, що чоловікові хотілося йти далі працювати, але він сидів з нами, тому що ми гості. Тоді при черговому появі Івани ми запитали, чи не говорить вона по-англійськи. На наше щастя вона говорила і чудово, ура!

Дівчина, схоже, теж зраділа, що ми можемо спілкуватися на одній мові, принесла нам черешні і ми перекинулися на розмову з нею. Чоловік тим часом, теж зрадів, що, нарешті, вирвався з обмежених зобов’язань гостинності, тихенько встав і пішов займатися своїми справами.

до змісту ↑

Вечір у приємній компанії і млинці з шоколадом.

З дівчиною було цікаво поговорити, вона була як раз на останньому курсі навчання в університеті, а на той момент, коли ми несподівано звалилися на голову, писала диплом.

Івана теж здивувалася, що ми хочемо дивитися в Подгориці, адже там нічого цікавого. Я їй пояснив, що ми дивимося всю Чорногорію, і проходити повз столиці країни як-то нерозумно, нехай навіть там немає захоплюючих місць.

Потім дівчина через інтернет показала нам пару цікавих місць у горах, про яких я не знав. Зізнатися, туди їхати надто далеко, і незрозуміло як вибиратися, але я подумував, як можна прокласти маршрут, щоб проїхати мимо.

А ще у Івани будинку жив білий пухнастий кролик в клітці. Вечорами вона випускала його побігати по галявині між фруктовими деревами. Але саме цікаве видовище, це коли вона сама потім бігає за кроликом, якого просто нереально зловити :).

Так ми просиділи за столом практично до темряви, поки я не запитав дозволу поставити намет біля їхнього будинку на галявині. В самому будинку було видно, що для гостей місця мало, тим більше крім Івани у Винемира було ще два сини, які на той момент поїхали на узбережжі в пошуках роботи і ось-ось повинні були повернутися. До того ж надворі стояла така спека, що господарі самі б поставили намет у себе в дворі :).

Нам дозволили. Перед сном ми таки спустилися до річки, і я був радий, що не стали ставитися поруч з нею, бо на вигляд річка хоч і була чиста, але на запах… краще не питайте :).

Пізніше до нашої тісній компанії приєднався сусід, повернулися брати з хорошими новинами, що їх взяли на роботу, і нас пригостили смачними млинцями з шоколадом і чаєм.

до змісту ↑

Ранковий пробіг по столиці.

Вставши раненько, і випивши по чашечці кави, ми з Милою попрямували в Подгоріцу, щоб її оглянути. Речі, звичайно, залишили у привітних господарів, прихопивши лише найцінніше.

Вранці весь місто спав, а спекотне сонце ще ховалося десь за горизонтом, тому прогулянка видалася дуже спокійною і приємною.

Спочатку ми завітали до християнської церкви, яку збудували зовсім недавно – 1993р.

Треба відзначити, що будівництво велося, схоже, до цих пір, тому що подекуди був розкиданий будівельний матеріал, а навколо церкви стояло кострубатий паркан з окопами. Але сама будівля мені здалося симпатичним, навіть не дивлячись на новобуд.

Самим цікавим місцем в місті виявився струмок з крижаною водою, по обидва боки якого збудували кафе. Зараз тут було порожньо, але я підозрюю, що до вечора народу підтягнеться стільки, що не буде куди сісти.

Струмок, що впадав у річку, де на березі грала вівчарка з господинею. Ми перейшли струмок босоніж і я мало не залишився без ніг, так вони оніміли від крижаної води :). Найзручніше посидіти на сходах і різних архітектурних виступах (оригінальна ідея інженера-будівельника).

І вже на виході я знайшов годинну вежу або вежу з годинником (не знаю вже як вірніше), побудовану в 1667году. Ці години знаменні тим, що вже тоді у них був вправлений металевий механізм. В даний час все замінено, звичайно, та й самі годинник показують зовсім не той час, який треба.

Здивувало, що циферблат розташований у бік будинків і стін, тоді як зазвичай його розгортають (або будують площа) обличчям до площі.

Ось і все, що ми подивилися в місті. Подгориця не надто велика, а вулички досить приємні, щоб витратити на них пару годин. Не знаю, чим столиця так не подобається чорногорцям.

Ми повернулися до будиночка на околиці, пожевали свіжозірваного овочів, якими пригостив нас господар, забрали речі і рушили далі в дорогу – до гірського монастиря Острог. Цього місця я хочу присвятити окрему статтю, так як воно дуже цікаве.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!