Якщо у рибалки є спінінгове вудилище легкого класу, а саме таким і потрібно приступати до оволодіння спінінгової риболовлі, то і відповідно котушку необхідно застосовувати невелику або середнього розміру. C загальновизнаною класифікацією безінерційні котушки бувають різної місткості, наприклад 1000, 2000, 3000. Наприклад, котушка 3000 вміщує на свою шпулю волосіні або плетінки 100 метрів діаметром 0.3 мм, 2000 — 100 метрів з перетином волосіні 0.2 мм.якщо рибалка ловить лайтовой снастю, то тоді найкраще буде віддати перевагу котушку до 2000. Рекомендуємо вибрати гарну котушку на сайті bitetime.com.ua

Хороша котушка просто зобов’язана відмінно укладати на шпулю волосінь, якщо намотування правильна, збільшиться дальність закидання приманки і не стануть утворюватися, намотуватися «бороди» з плетінки або волосіні. Початківцям спінінгістам дуже зручно в якості першої своєї спінінгової котушки, використовувати матчеві котушки. Такі котушки характерні тим, що вони чудово кладуть Волосінь і створені для служби з тонкими волосенями і мають не глибокою шпулею. Від того яку волосінь використовує рибалка, безпосередньо залежить скільки цієї волосіні мотати на шпулю. Наприклад, якщо ми застосовуємо м’яку, еластичну волосінь, яка не пружинить, то нею можна заповнювати шпулю котушки практично до верху бортика шпулі і «борід», заплутувань не буде.

Якщо використовувати більш жорстку волосінь, то в такому випадку слід не домативать до кінця борту шпулі приблизно 1-2 міліметра. Те ж стосується і до плетених волосіні, якщо використовується тонка плетінка, краще не домативать близько 1-го мм до краю бортика шпулі. Застосовувана волосінь для спінінга для лову різної риби спінінгом рибалці краще застосовувати найбільш м’які, пластичні монолески, тому що вони чудово рівно лягають на шпулю, не володіють схильністю до формування «бороди» і майже не закручуються. Якщо рибалка використовує плетінку, то в такому випадку все навпаки, чим використовується більш м’яка плетена волосінь, тим більше з нею буде різних проблем і природно, чим більше вона жорсткіше, тим набагато менше буде заплутувань.