Перше, що приходить в голову, коли мова йде про подорожі – це значні суми грошей, які доводиться витрачати. Але, виявляється, людей, які подорожують і заробляють на цьому гроші, з кожним роком стає все більше. Але що можна робити такого, що приносив би стабільний, нехай і перший час невеликий, дохід?

Фотографія. Мова, звичайно, не про «селфи» в ліфтах та інших хітах соціальних мереж, а про якісні знімки з претензією на професіоналізм. Припустимо, ви вирушили в якусь екзотичну країну з фотоапаратом, зробили багато гарних кадрів про життя місцевих «аборигенів», відобразили природу і рукотворні пам’ятки. Все це можна продати якомусь журналу або видання, що спеціалізується на туризмі і подорожах. Якщо фотографії якісні і оригінальні, будьте впевнені – ними зацікавляться.

Ведення блогу. Дуже популярний останнім часом спосіб заробітку для людей, котрі вміють гарно писати, розповідати про нових місцях, ділитися враженнями. Блог може бути виключно в текстовому вигляді, а може писатися на відео, і розміщуватися на сайтах, які платять за кількість переглядів. До того ж, ніхто не скасовує приховану рекламу, яку ви можете розмістити в тексті блогу, розповідаючи про переваги і недоліки тієї чи іншої готелю або способі подорожі з однієї країни в іншу.

Послуги гіда. Якщо ви не перший раз подорожуєте в конкретну країну, знаєте всі «злачні» туристичні місця, можете розповісти про появу тієї чи іншої пам’ятки – спробуйте себе в ролі екскурсовода. Багато турфірми знаходяться в постійному пошуку гідів, готових працювати з російськомовним контингентом мандрівників. Оплата по більшій частині гідна, плюс, ви завжди зможете трохи заробити, надаючи туристам додаткові послуги за окрему оплату.

Програми типу «Work & Travel». Підходять, в основному, тільки для студентів, але система розвивається, і з кожним роком з’являється все більше варіантів працювати і подорожувати одночасно. На жаль, найчастіше ця робота – не найпрестижніший працю, не вимагає великої кваліфікації, але багатьом молодим людям навіть цікаво попрацювати рикшею в азіатському мегаполісі або надіти костюм талісмана великої фінансової компанії. Зрештою – за це їм платять хороші гроші.

Рукоділля. Як не дивно, але освоївши деякі екзотичні ремесла в чужій країні, на цьому багато хто, в тому числі і наші співвітчизники, починають непогано заробляти. Наприклад, виготовлення прикрас з морських черепашок завжди буде затребувана в високий курортний сезон, а маючи на руках ліцензію на торгівлю, можна відкрити невелику сувенірну лавку і влаштовувати хороші знижки російськомовним туристам.

Дрібне підприємництво. Назвемо це так, хоча подібних діячів у нашій країні звикли називати, то човниками, то спекулянтами. Купити закордонний товар і продати його на батьківщині тим, хто хоче ексклюзивну річ – елементарна схема для тих, хто багато років займається реалізацією приватної богемського скла, індонезійських масок і грецького оливкового масла. Варто лише пам’ятати про митні декларації та правила ввезення в Росію тих чи інших товарів. Ну, і про податкових відрахуваннях з угод теж забувати не варто.

Робота на фермі. Напевно багато хто бачив оголошення про те, що у сезон збору врожаю на плантації, виноградники та інші угіддя потрібні робітники. Це цілком офіційний спосіб заробітку, коли укладається трудовий договір, а сам працівник зобов’язується виконувати денну або добову норму. Підходить для фізично міцних і витривалих туристів, а також для тих, що має великий досвід у сільськогосподарських роботах. Іншим радити такий спосіб заробітку не варто – це насправді важка праця.

Послуги няні та доглядальниці. Завжди можна заробити грошей, відгукнувшись на прохання туристів з сусіднього номера посидіти з їх маленькою дитиною. Ступінь недовіри наших батьків до закордонним няням відома, і якщо з дитиною залишиться російськомовна дівчина, яка не має планів на вечір, це влаштує обидві сторони. Особливо, якщо ціна на послуги буде набагато нижче, ніж офіційні розцінки готелю.

Робота в сфері послуг. Часто це стосується програми «Work & Travel», але деякі наші туристи шукають оголошення про пошук офіціантів, покоївок і навіть адміністраторів хостелів самостійно. Робота ця специфічна і підходить далеко не кожному, але попит на неї можна назвати стабільним.

Гра в казино. Так, саме таким чином багато наші співвітчизники заробляють чималі гроші, що дозволяють, навіть з вирахуванням податків, подорожувати по всьому світу. Певний ризик тут присутній, але якщо у туриста є досвід у грі в покер або будь-який інший азартній грі – чому б не скористатися цим собі на благо?

Викладання. Багато заможні туристи, подорожуючи з дітьми, шукають для них вчителів, репетиторів і інших вихователів з різних дисциплін. Що це буде – мови, мистецтво, спорт або музика – залежить від замовників. Але в будь-якому випадку – заробіток за цією спеціальністю за кордоном дуже непоганий.

Стаття підготовлена спеціально для блогу нашим партнером — www.vipgeo.ru

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!