Зміст статті:

  • Як дістатися до Жабляка.
  • Холодне місто Жабляк.
  • Як пройти безкоштовно в національний парк Дурмітор”.
  • Лісовими стежками або Зміїне озеро.
  • Чорне озеро.

Ви, напевно, помітили, що майже кожен раз я намагаюся назвати цю країну красунею. Це дійсно так, Чорногорія – це одна з найкрасивіших країн на Балканах. Нехай люди тут не надто душевні, як наприклад в Сербії, але з’їздити сюди варто заради природи.

На завершення нашої подорожі по “чорних горах, я хочу розповісти (і показати) про ще одному приголомшливому місці – Жабляк, де саме красиве Чорне озеро в національному парку “Дурмітор” і каньйон річки Тари. Ви знаєте, що я вже багато де побував, і в Тибеті, і в горах Індії, і на Алтаї, здавалося б повинен трохи охолонути до гірських красот, але природа Жабляка разючою, до неї не можна звикнути.

до змісту ↑

Як дістатися до Жабляка.

Оренда машини. Одним з найпопулярніших способів є оренда автомобіля. Це дуже зручно, якщо крім Жабляка ви збираєтеся добряче поїздити і по іншим не менш мальовничими місцями Чорногорії. Вартість оренди автомобіля починається приблизно від 20 євро. Звісно вартість залежить від часу, на який ви збираєтеся брати транспорт, від самого транспортного засобу та міста, де саме ви його берете. Всі ці питання і ціни можна подивитися на сайті оренди машин в Чорногорії, та ще і забронювати потрібну прямо з дому.

Автобус. Бюджетних мандрівників звичайно буде цікавити громадський транспорт, а саме автобуси. В Жабляк більша частина автобусів йде через (з) Подгоріцу (и) або Будву. Тому як не крути, а доведеться їхати з пересадкою, якщо ви не знаходитесь у вищезгаданих населених пунктах. Для спрощення життя туристам є дуже зручний сайт для покупки квитків на автобуси онлайн. Всі ціни і потрібні напрямки ви знайдете там.

до змісту ↑

Холодне місто Жабляк.

До Жабляка ми доїхали на декількох машинах. Так як місто знаходиться в горах, то тут не дивлячись на сонечко, було прохолодно, так що ми відразу натягнули кофти.

Першим ділом, потрібно було позбутися від важких рюкзаків. По дорозі на очі попалася “контора”, яка займається організацією рафтингу по каньйону Тари. Ось це вже цікаво, ми туди відразу й завернули.

Поговоривши з хлопцем, що сидів за столом (природно англійською), ми дізналися, що сплав по річці на одну людину буде коштувати 46$ за людину. Цікава цифра, не 45, не 50, а 46 :). Якщо б ціна була трохи нижчою хоча б баксів на 10-15, ми б обов’язково сплавилися по каньйону, висота якого становить 1300 м, але така цифра занадто звіряча. Тому ми просто попросили залишити наші заплічні мішки тут, щоб погуляти по національному парку Дурмітор.

Налегке я і Міла вирушили на дослідження міста. Перше, що відразу кинулося в очі – це архітектура будівель, дуже незвичайна, я такої ще ніде не бачив.

Десь у центрі міста, я знайшов безкоштовний Wi-Fi від кафе, і скориставшись нагодою, сповістив родичів про своє місцезнаходження.

До “Дурмитора” від міста було близько 1-1,5 км пішки по акуратному тротуару. Зрідка нам навіть траплялися туристи і ось така пішохідна карта (не знаю, наскільки для вас вона буде читабельна).

А поки йшли по тротуару, перед нами відкривалися просто неймовірні пейзажі річки, струмків, луків, лісів, і найкрасивіше далеко – гора Боботов Кук висотою 2525м.

до змісту ↑

Як пройти безкоштовно в національний парк Дурмітор”.

Я теж був дещо здивований, що в парк вхід виявився платним. Ми пройшли майже непримітний дерев’яний будиночок касира, коли почули за спиною стукіт у шибку і гучні вигуки, що вхід на територію парку коштує 3 євро. Чудово! І тут намагаються грошей здерти, хоча, я розумію, треба ж утримувати та охороняти природу, а це означає, що потрібно платити зарплату людям.

Повз нас з парку пройшла літня пара росіян, я наздогнав їх і запитав, перевіряють чи квиток далі в парку. І отримавши задовольняє мене відповідь “ні”, ми з Милою вирушили обхідним шляхом через ліс.

Великий плюс “Дурмитора” в тому, що тут дуже багато покажчиків, і майже через кожні 100 метрів на дереві або камені намальований кружечок, повідомляє подорожнього про вірному напрямку. Так що через 5 хвилин ми вийшли на одну з пішохідних стежок з покажчиками, де крім Чорного Езера (так воно звучить на сербському), я побачив ще масу цікавих місць.

Одне з них поставило нас з Милою в глухий кут і ми вирішили особисто перевірити, що ховається під назвою “босача”.

до змісту ↑

Лісовими стежками або Зміїне озеро.

В лісі було дуже чисто, тихо і взагалі гарно. Стежка була уторована, як говоритися, тому ми сильно не турбувалися, що можемо заблукати. Хвилин через 15 таки ми вийшли до тієї самої Bosaca. Виявилося, це всього лише місцева село, але яка! По дорозі ми пройшли трохи вглиб.

Я не буду описувати, просто подивіться самі.

Заради такої краси ми затрималися тут небагато, сівши на лаву біля узбіччя дороги, поки нас не дістали мухи, зраділи новим гостям.

На наступному покажчику ми знову побачили цікаву назву “GOLUBINJE”. І знову замість Чорного озера звернули вбік двозначною лісовий “пам’ятки”. І знову це виявилося зовсім не те, що ми припускали побачити, лише камінь-пам’ятник революціонерам.

І тут вже до Зміїного озера було рукою подати, гріх втрачати таку можливість помилуватися озерними зміями ;). Стежинка до озера вийшла такою ж звивистій і “слизькою”, як сама змія, тому ми мало не заблукали серед ялинок. На наше щастя в ту ж сторону йшли двоє – чоловік і жінка. Судячи по впевненості кроку, вони тут були не вперше, тому ми сміливо йшли за ними, поки не вийшли до зелених вод Зміїного озера.

Насправді я і Міла ніяких змій тут не побачили. Можливо озеро було названо так саме через зеленуватого відтінку, а може і з інших причин, хто знає.

На березі стояло кілька лавок, де ми витратили зайві 20 хвилин, милуючись іскристим озером і його прибережними мешканцями.

до змісту ↑

Чорне озеро.

Після довгих поневірянь по лісових стежках, пора було рухати в напрямку головної визначної пам’ятки національного парку – Чорного озера. Дуже вже було цікаво, що в ньому такого особливого.

Ми набрели на чергову карту місцевості, де я знайшов пунктирними лініями (чомусь) шлях до озера. Контрольною точкою даної стежки була цікавого виду млин, де ми з Милою влаштували “перекусочный” привал і спробували воду з джерела, смачно.

Трохи пізніше, продираючись крізь повалені стовбури дерев по ледве помітною стежкою, ми зрозуміли, що цей шлях вже не так часто використовується у зв’язку з тим що вимагає трудомісткої роботи в плані очищення території.

Однак, рятівні кружечки зробили свою справу і десь через 40 хвилин ми вибралися з хащі до озера, нехай і не з головного входу :).

Озеро дійсно чудово! З тієї сторони, де ми вийшли майже не було людей, тому ми спокійно пофотографувалися на маленькому містку і без особливих проблем вийшли до основного маршруту всіх туристів.

Якщо чесно мені шкода тих мандрівників, кого привозять сюди на автобусі. Вони навіть не можуть не те що по лісі походити, як ми з Милою, але і до водоспаду дійти їм часу не вистачає.

Вже не знаю, як “мотивує” їх гід, але вже після невеликого з’єднання між великим і малим озером, людей практично немає.

Щоб пройти до водоспаду теж доведеться трошки напружитися, так як є місця, до прикладу, де підйом викладений кривими (або розмитими водою) камінням.

Та й через сам водоспад йти небезпечно. Міла залишилася біля самого краю, а я знявши тапки, щоб не посковзнутися, попрямував на іншу сторону шумливого потоку, бо моя цікавість вічно не дає мені спокою :).

Вода просто крижана. На іншій стороні не було нічого особливого, ще один невеличкий водоспадик і все, так що мої ноги ледве пережили другий перехід по холодній воді.

У будь-якому випадку, я не пошкодував ні краплі. Думаю, якщо б ви бачили все це своїми очима, ви б мене зрозуміли :).

На зворотному шляху нам зустрілася група туристів, знову росіяни. Я зупинився, аби поцікавитися як це вони примудрилися так далеко залізти без нагляду гіда, і дізнався, що сім’я подорожує самостійно на машині. Ми попередили їх, щоб були обережнішими на водоспаді і потопали на вихід з парку.

Я думаю, і так зрозуміло, що повернулися ми тим шляхом, яким ходять всі “пристойні” туристи та відпочиваючі. Касир навіть не подивився в нашу сторону.

Забравши рюкзаки з рафтинговой контори, господар якої вже думав дзвонити в МНС, так як втратив нас, ми попрямували на виїзд з міста, щоб доїхати до каньйону річки Тари. Не дивно, адже в парку Дурмітор стільки гарних місць, не витратити на них хоча б день неможливо.

Продовження слідує…

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!