Зміст статті:

 • Безпека в CouchSurfing.
 • Особистий досвід безпеки в CouchSurfing. Рекомендації.

Всім привіт! І знову блог самостійних подорожей порадує вас черговий корисної статейкой. Останнім часом система CouchSurfing сильно розвивається і набирає все більшу популярність. Про те, що це за система така я писав в окремій статті “Як користуватися коучсерфингом”.

Пригадую, я тоді хотів окремо написати статтю з безпеки “вписок” таким ось чином, однак на той момент ми ще мало використовували CouchSurfing. Тепер же після півторарічної подорожі по світу, я і Міла встигли накопичити певний досвід, і сьогодні поділимося ним з вами.

Для початку хочу відразу сказати, що якщо ви подорожуєте по Росії і деяких країн СНД, то швидше і краще використовувати соціальні мережі (наприклад ВКонтакте) для пошуку “вписки” або безкоштовного житла. А ось якщо необхідно знайти нічліг за кордоном, для цього найкраще підійде соціальна система CouchSurfing.

Не дивлячись на те, що на самому сайті велика увага приділяється безпеці подорожуючих учасників, все одно існує шанс потрапити в яку-небудь історію або отримати частку негативу від брехунів, брехунів та інших шахраїв. Щоб мінімізувати відсоток виникнення таких ситуацій, давайте почнемо з того, які заходи безпеки передбачені самою адміністрацією сайту, а потім перейдемо до деяких рекомендацій при пошуку “вписки” від нас особисто.

до змісту ↑

Безпека в CouchSurfing.

Розсилка новин. Періодично адміністрація сайту, щоб проінформувати учасників, робить розсилку в особисті повідомлення про правила безпеки на сайті, а іноді і про виявлені шахраїв. Відбувається це не часто, тому на нерви не діє, а корисність несе.

Верифікація – підтвердження ідентифікації імені та адреси. Послуга платна (залежить від країни) і пропонується вже на стадії реєстрації в системі. Підтвердження проходить у кілька етапів.

 • етап – учасник реєструє своє ім’я і адресу в системі, при цьому блокується можливість зміни цих даних у подальшому.
 • етап – оплата послуги на рахунок системи Couchsurfing
 • етап – адміністрація надсилає листівку (наклейку) на вказану користувачем адресу, таким чином перевіряється і підтверджується його особистість.
 • Проходження кожного з етапів буде відображатися відповідним значком у профілі користувача. Після повного же проходження з’явиться “зелена галочка”, яка буде відображатися на аватарі (фото).

  Десь чув, що раніше можна було заплатити всього один раз і все, зараз верифікація дається на рік. Можливо це пов’язано з частою зміною адреси або імені учасників.

  Порука. За учасників можуть доручатися довірені особи. Спочатку такими особами були творці сайту, які могли поручитися за тих учасників, яких вони знають. Якщо за користувача поручилася 3 людини, то він автоматично стає довіреною особою, і в його профілі з’являється значок у вигляді чотирьох зчеплених рук (цифра поряд вказує на кількість поручитися). В результаті чого на даний момент утворилася ціла група довірених осіб, які можуть підтверджувати надійність інших.

  Логічно, що при пошуку претендентів на “вписку” найкраще віддавати пріоритет верифікованим учасникам або користувачам, за кого поручилися. Однак, це не обов’язково. Особисто у нас з Милою ні верифікації ні поручительств немає.

  Додавання в друзі з системою відгуків. Я вже розповідав, яким чином відбувається додавання в друзі, однак коротко повторюсь. При додаванні одного учасника до себе в друзі іншого учасника необхідно заповнити невелику анкету про те, де і за яких обставин сталося між ними знайомство з особистим відкликанням один про одного.

  Цю інформацію видно внизу в правій колонці на сторінках обох учасників. До речі, можна залишити відгук і просто так, без додавання в друзі. Позитивні будуть світитися зеленим, а негативні червоним.

  Це необхідно для більшої довіри до людини. Якщо ми бачимо велику кількість розгорнутих, я підкреслюю — розгорнутих відгуків з описом особистої думки про людину (а не типу “this is very good man”), і більшість з них позитивні, то це вже говорить про якусь довіру до користувачу.

  Особисті рекомендації:

  • звертайте увагу на відгуки, залишені тільки після особистого знайомства (значок чоловічків), а не в мережі (значок “комп’ютер”);

  • навіть якщо у цьому списку є один-два негативних відкликання, не поспішайте відразу ставити “хрест” на користувача, тому що під час вписок можуть траплятися і негативні ситуації, як наприклад вийшло з нами на Шрі-Ланці в Коломбо, коли один з тих, хто відповів на наш запит учасників виявився типовим готельним торгашем. Природно на його стіні від нашого обличчя залишився негативний відгук, щоб попередити інших учасників, а той в помсту написав негативний відгук на нашій стіні. Тому, якщо учасник вас зацікавив, але має один-два негативних відгуків, вивчіть їх обов’язково. Зазвичай, з тексту відразу видно, хто неправий.

  до змісту ↑

  Особистий досвід безпеки в CouchSurfing. Рекомендації.

  Тепер перейдемо до деяких порад, які ми помітили і перевірили на власному досвіді.

  Повторення – мати навчання. По-перше, я помітив таку закономірність, що якщо ви подорожуєте парою (хлопчик і дівчинка) і дуже хочете швидко отримати відповідь на заявлені запити за короткий проміжок часу, то краще писати від особи дівчини. Це логічно, тому як з боку хлопців це викличе найбільший інтерес, а з боку жіночої статі буде більше довіри.

  Однак, тут же підвищується ризик нарватися на якогось стурбованого товариша або “кидалу”, дівчата ж вважаються “слабкою статтю”. Тому, коли ми створюємо запит, обов’язково в тексті потрібно написати, що нас двоє і ми чоловік і дружина, не забувши при цьому вказати посилання на профіль другого мандрівника. Я вас запевняю, що половина з тих, хто після цього надішле вам запрошення, все одно не побачать цю сходинку. Тому, обов’язково при відповіді на чиєсь запрошення повторно виділяйте цю інформацію.

  З нами не раз бували випадки, коли люди читають по діагоналі, а потім, коли практично про все домовилися, запрошуюча сторона раптом заявляє, що не може прийняти в себе дівчину або хлопця з релігійних чи ще якихось міркувань. Питається, яким місцем вони читали запит? Вірно, невідомо :).

  Уважність. Уважно читаємо запрошення самі, особливо від місцевих молодих хлопців. Якщо в тексті помічається величезна кількість виразів “мон шер”, “травень дарлін” , “травень лов” або “я покажу тобі весь світ, дитинко”. Відразу зрозуміло, що ця людина знову ж крім фотографії нічого не бачив і не читав, і навряд чи горить бажанням прихистити у себе двох мандрівників для обміну досвідом.

  Крім самого запрошення, так само уважно читаємо профіль запрошує. Особливо необхідно приділити увагу:

  • опису та умовами пропонованого ночівлі (у лівому стовпчику),
  • кількістю друзів – їх повинно бути не менше 2-3, якщо є з кого вибирати, звичайно,
  • відгуків від інших учасників, які вже залишалися у даної людини в гостях (враховуйте рекомендації, дані мною вище),
  • немає де-небудь на сторінці учасника натяків на оплату будь-яких послуг.

  На тему уважності з нами був смішний випадок. У Манілі (Філіппіни) нам прийшла відповідь на запит від одного з жителів столиці. Подивившись найбільш важливу інформацію, нас все влаштувало і ми дали згоду на зустріч. Добре, що запрошує вирішив уточнити, що він трансвестит. Це звичайно трохи ввело в ступор, але з-за малої кількості відповіли, а, напевно, більше з цікавості ми вирішили прийняти запрошення. Вийшло цікаво :).

  Вибираємо запрошуючу сторону. Якщо вам прийшло кілька запрошень від різних людей, різних національностей, статі і віку. Кому краще віддати перевагу, якщо начебто у всіх учасників профіль виглядає непогано? Почнемо з віку і статі. З наших особистих спостережень з’ясувалося, що найчастішими “кидалами” є молоді дівчата (рідше хлопці) від 18 років. Чому? Та тому що як правило вони ще живуть з батьками, тому повністю залежать від їхньої думки і не є повноправними господарями свого будинку. І ще, дівчата і жінки це щось таке непостійне, легке, вітряне… і нехай пробачать мене всі представниці прекрасної статі, але саме вони найчастіше передумують в самий останній момент. Наприклад ми про все домовилися, а за день до приїзду вона раптом повідомляє, що батьки їй не дозволили, що у неї раптом курси якісь чи подружки зібралися приїхати. А в деяких випадках взагалі запрошують до себе інших “коучів”, що дуже неприємно.

  З молодими хлопцями справа йде простіше, але теж не надто усміхнено, тому що молодь не надто відповідальна. Природно, я говорю не про всіх, і пару разів ми зупинялися у дуже класних молодих хлопців, а деяких навіть повторно їздили.

  Тепер поговоримо про національність. Логічно, що якщо вас запрошує місцевий, то краще відправитися до нього в гості, щоб подивитися побут, зануритися у місцевість так сказати. Проте, тут теж є свої нюанси, тому що якщо ми говоримо про не надто розвинених країнах, то багато місцевих таким ось чином шукають собі “білу” пару або просто хочуть хитрим способом заробити. Інше питання, якщо цей місцевий сам вже побував за бугром, подорожував, а краще якщо навіть пожив там, тоді більше або менше з ним можна контачить на різні теми і отримати частку розуміння до вас, як приїжджим європейцям, до того ж він із задоволенням покаже своє рідне місто.

  А якщо вам все одно на місцеве життя і ви просто хочете відпочити з дороги, то перевагу краще віддавати взагалі європейцям, які самі приїхали пожити в іншу країну. У таких випадках виникнення негативних ситуацій знижено до мінімуму.

  Отже, друзі. Ми поділилися з вами як завжди тільки особистим досвідом та розповіли тільки про своїх умовиводах. Нагадую, що всі ми з вами різні, тому і ситуації можуть складатися по-різному. Якщо виникли питання, ми чекаємо їх у коментарях до статті, а якщо немає, ми все одно раді, що приділили нам трішки уваги :). До швидких зустрічей, до нових корисних статей!

  ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

  Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

  ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

  Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

  ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

  Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

  ВИГІДНА СТРАХОВКА

  Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!