Зміст статті:

  • Відпочинок на пляжі Магшал.
  • Хвилясті гейзери.

Пляж, на якому ми спали називається Магшал по імені села, що знаходиться поруч. У повній темряві це місце виглядає не так казково, коли він висвітлюється світанком. До того ж, десь зовсім поруч знаходяться гейзери, які можуть досягати у висоту 10 метрів (якщо пощастить, звичайно). Як вам така розвага на сьогоднішніх сторінках блогу легких подорожей?

до змісту ↑

Відпочинок на пляжі Магшал.

Нам довелося дуже рано піднятися, тому що якісь араби почали трясти намет і мало не лізти всередину. Ось вам і безпечний Оман. Зізнатися, я не очікував такого нахабства від оманцев. Все правильно, адже насправді трохи пізніше я з’ясував, що це зовсім не оманци, а єгиптяни. Товариші араби в 6 ранку приїхали на пляжний пікнік всією сім’єю і намагалися з’ясувати, чи довго ми будемо “лягати” поруч з альтанкою, де вони думали розташуватися. Сподіваюся, вони не розраховували, що я буду вибачатися за запізнілість нашого сну.

Загалом, довелося зібрати речі, тому що дурням закон не писаний. Ми з Милою перемістилися ближче до пляжу, щоб зустріти світанок, поснідавши смакотою, яка нам дісталася від Мохаммеда. Особливо гарний був ананас, від якого настрій відразу пішло в гору.

Тепер я явно бачив, у якому чудовому місці ми опинилися.

Не прогулятися по безлюдному пляжу, і не помочити хоча б ноги було просто злочином.

Тому близько години ми вітали сонце, викопували мушлі з мокрого піску і гуляли по теплих прибережних водах. Незабутнє місце…

до змісту ↑

Хвилясті гейзери.

Вийшовши на пустельну дорогу, ми простояли може близько півгодини раніше, ніж зловили мікро-автобус, в який пощастило залізти безкоштовно. Судячи по обличчях місцевих, їм було тільки в радість. Правда, пояснювати місце призначення водієві довелося за допомогою міміки. Мені вдалося це зробити, і вже через 20 хвилин ми стояли на шляху до гейзерів і так званої великої печері.

Печеру я як не шукав, знайти не зміг. Швидше за все під нею розуміють навісну скелю, під якою на лавках розташувалися місцеві жінки.

З пропозицією купити “тікет” до нас ніхто не підійшов, значить вхід безкоштовний. Втім, не так багато туристів, як місцевих, так і іноземців, тут можна знайти. Це і на краще, всі гейзери будуть наші. Спочатку їх треба знайти.

Ми пройшлися по території, обійшли кілька альтанок, залишили в одній з останніх важкі рюкзаки і тут я почув шум. Так, майже біля берега, я побачив двох дітлахів, які дуже веселилися, нам туди.

Тут справді був гейзер, тільки більше схожий не на потік води, а на потік повітря з водою. До того ж виходив потік не кожен раз, а через 5-6 підходів хвиль до берега. Причому тут хвилі? А при тому, що гейзер – це потік, що б’є прямо з природних отворів у камені. Хвилі підступає морської води під дією тиску входять в ці отвори і з шумом вириваються у вигляді гейзера вгору.

Найбільші дірки були закриті залізними гратами, саме на ній і дітлахи стояли, чекаючи на черговий потік.

Коли ми підійшли, діти з задоволенням поступилися нам місце. Першою вирішила спробувати Міла, анітрошки не піклуючись мокрим видом хлопчаки. Виглядало дуже весело. А от мені довелося пристойно чекати, щоб зловити гарну струмінь гейзера, ось тільки встати на решітку я побоявся, бо солона одяг – це не весело.

Тут я відчував себе дитиною, щоразу чекаючи нового потоку. Кажуть, часом вони досягають у висоту 10 метрів, напевно це залежить від висоти морських хвиль. Зараз же море було відносно спокійним і не у всіх дірках можна було спостерігати гейзер.

Я з задоволенням витратив тут більше години. Потім ми ще трохи посиділи в одній з альтанок, слухаючи традиційні пісні, що доносяться з боку жінок під скелею. Тут по справжньому красиві місця, навіть йти не хочеться.

Магшальские гейзери – останнє місце в околицях Салали, яке ми відвідали, далі необхідно було повертатися в бік Маската, адже, можливо, доведеться витратити не менше двох днів на дорогу. Але, мені б хотілося спочатку заїхати в ще одне містечко – невелика село по дорозі з Салали до Маската під назвою Шиср. Якщо чесно, я про це місце дізнався з листівок в музеї, тому не знав напевно, чи варто воно відвідування. Проте, раз у нас є час, значить має сенс перевірити на власній шкурі.

P. S. Трохи інформації з нашого поточного місцезнаходження. Ми все ще в Індонезії, в Макасаре. Вирішили залишилися 4 дні трохи повисіти у місцевого хлопця, з яким познайомилися через Couchsurfing. Я вже зрозумів, що в тривалій подорожі потрібні перепочинку, щоб все не приїдалося так швидко. Це не означає, що всі 4 дні ми будемо сидіти вдома, хоч будинок тут і великий, європейський. Приміром, завтра ми збираємося поїхати в традиційну село на човні (пам’ятаєте, як було на озері Інле) у компанії близько 10 осіб. Сподіваюся, буде весело :).

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!