Зміст статті:

 • Як дістатися до Генуезької фортеці
 • Екскурсії
 • Час роботи Генуезької фортеці. Вартість квитків
 • Що подивитися в Генуезької фортеці

Фортець у Криму багато, навіть назви Генуезька нам пару разів зустрічалося в інших населених пунктах. Але фортеця в Судаку, побудована на 157-метрової конусоподібної і неприступній горі площею 30 Га – одна. Так, сьогодні ми відвідаємо досить відому в Судаку Генуезьку фортецю.

до змісту ↑

Як дістатися до Генуезької фортеці

Дістатися до фортеці не складе труднощів, адже вона знаходиться в самому місті Судак. Можна просто прогулятися по набережній до мису Кріпосної гори, де на вершині вже на середині шляху будуть видні вежі Генуезької фортеці.

Корисно знати:

 • Як краще дістатися до Криму.
 • Як дістатися до Судака. Житло в Судаку
 • Оренда автомобіля в Криму

Генуезька фортеця на карті.

Саме так ми і вчинили, попутно милуючись новими видами на місто Судак.

до змісту ↑

Екскурсії

Групова екскурсія (з Алушти): Генуезька фортеця (Судак)+Новий Світ — 11 годин, до 30 чол (можна з дітьми)

Індивідуальна екскурсія (Судак): Генуезька фортеця+пам’ятки Нового Світла — 1 день, до 3-х осіб

до змісту ↑

Час роботи Генуезької фортеці. Вартість квитків

Фортеця по істині неприступна: з одного боку її прямовисна скеля і море, а з іншого глибокі природні балки будівельники легко перетворили в рів.

Загалом, повз каси не пройти. Так що давайте дізнаємося, скільки ж коштує квиток.

Вартість самостійного огляду Генуезької фортеці:

 • дорослий – 150 руб
 • дитячий (до 16 років) — безкоштовно
 • студенти, пенсіонери, місцеві жителі (Судакський р-н) – 75 руб
 • вхід за пригласительному квитком – 1 руб

Останній пункт мене потішив. Цікаво, де взяти ці самі запрошення і навіщо в такому разі їм мій рубль?

Вартість з екскурсією:

 • дорослий – 200 руб
 • дитячий (до 16 років) — 50 руб
 • студенти, пенсіонери, місцеві жителі (Судакський р-н) – 125 руб

Екскурсійні групи формуються через кожні 30 хв. Тривалість екскурсії — 40 хв.

Час роботи:

 • каса – з 8 до 19 без вихідних
 • музей-фортеця – з 8 до 20 без вихідних

Ми взяли квитки на самостійний огляд і вирушили до головних воріт.

до змісту ↑

Що подивитися в Генуезької фортеці

Всю фортецю можна розділити на два яруси.

Верхній — це Консульський замок з Дозорної вежею. Тут, як правило, жив правитель міста консул, який призначався генуезьким урядом на рік правління, а також обіймав посаду військового коменданта й управляв фінансами. зберігалися різні збройові і продовольчі запаси.

У разі прориву ворога в фортецю – верхній ярус ставав притулком для захисників. В ті часи Солдайя жила за “статутом генуезьких колоній”, тут все було підпорядковано захисту від ворогів.

Нижній – представлений у вигляді оборонної стіни з 14 веж і Головних воріт. З приходом темряви ворота фортеці замикалися, а міст через рів піднімався. Навіть у мирний час консул не мав права залишати фортецю, гарнізон в складі 37 воїнів повинен був перебувати в постійній бойовій готовності, а жителі після дзвону дзвони не могли вийти на вулицю. За порушення цих суворих правил стягувався великий штраф.

З нижнього ярусу ми і почнемо нашу прогулянку по фортеці.

1. Головні ворота Генуезької фортеці. На вході ми бачимо дві значних розмірів вежі, поруч з якими красується перед усіма зайшли лицар зовсім не старою кольчузі. Так, ви правильно подумали – це саме той самий лицар, який хоче грошей за фотографію з ним. Для тих, хто любить самотність, у кадрі тут же можна підібрати середньовічну одежину.

Місце перед брамою було так званої митницею, де з приїжджих торговців брали мито за ввезений товар. Так що з тих пір майже нічого не змінилося.

2. Місто. Пройшовши трохи вперед, нашому погляду відкрилася величезна майже порожня площа. Раніше на цьому місці було місто з 8-тисячним населенням, що для середніх віків чимало.

3. Башти фортеці. Ми рушили вздовж східної стіни фортеці, де через кожні 200 метрів виднілася якась башта висотою до 15 метрів.

Вежі носять імена консулів, під час правління яких вони будувалися. Про це свідчать плити з написами латиною, а для туристів – інформаційні таблички. Однак, якщо спочатку було 14 веж, то до наших днів дожила лише 8.

4. Мечеть. Так принаймні прийнято називати цю будівлю, тому що ніхто досі точно не знає, що спочатку воно було.

Зате на відміну від інших будівель відмінно збереглося, а всередині знаходиться невеличкий музейчик з фресками, геральдичними плитами, посудом і т. д.

До речі, перед музеєм є майданчик для огляду на місто зі стін фортеці. Треба визнати, звідси відкривається чудовий вид на Судак.

5. Консульський замок. Поступово-поступово, ось ми і дісталися до верхнього ярусу з Консульським замком і Дозорної вежею.

Замок складається з башт, сполучених між собою фортечною стіною, між якими знаходиться внутрішній двір. Двір цей невеликий, всього 9 на 15 метрів.

У середні століття Консульський замок був військовою резиденцією консула, тому тут є і житлові приміщення.

Ми заглянули в одну з веж. Десь на 3-му поверсі у вікно відкривається чудовий вид на фортечні стіни.

6. Дозорна (Дівоча) вежа. Дозорна башта знаходиться поруч з замком, ми пройшли туди через майданчик, а заодно помилувалися чудовою панорамою на Генуезьку фортецю.

Башта знаходиться досить високо, і не всі туристи ризикують підніматися до неї по крутій скелі зі слизькими навіть в суху погоду уступами. Ми піднялися трохи правіше, де було більш або менш полого.

Звідси відкривається черговий відмінний вигляд тепер вже на морі від мису Меганом до Аю-Дага.

Дозорні з вежі стежили за наближенням ворога, а під час поганої погоди тут розводили вогонь, що грає роль маяка для кораблів у море. Звідси і назва Дозорна, а дівочої її прозвали за те, що як і будь-яка інша башта ця теж має безліч легенд, героїнею яких є молода дівчина.

В саму вежу не забратися, до того ж це небезпечно. Зараз від неї залишилися всього 3 стіни, так як четверта впала в море.

7. Портова вежа. Після чудових видів на море, ми спустилися в Західну частину фортеці.

Тут на віддалі я помітила ще одну вежу з невеликим храмом Дванадцяти апостолів. Це башта фредеріко Астагвера, яка стоїть на захисті порту, тому їй дали другу назву – Портова. В середні віки ця вежа з’єднувалася стіною з кутовими вежами Генуезької фортеці. Зараз, щоб пройти до вежі, потрібно було виходити з головних воріт. Ми цього робити не стали, закарбувавши Портову вежу з храмом тільки на фотографії.

На цьому, дорогі друзі, я хочу завершити нашу подорож у Крим. І як завжди, в наступній статті вас чекає путівник з маршрутом і цінами на Кримській землі. Не пропустіть! До наступної зустрічі!

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!