Зміст статті:

  • Як дістатися до гори Попа
  • З Багана
  • Карта маршруту з Багана
  • Дорога до гори Попа
  • Попутні майстерні
  • View Point на гору Попа з монастирем
  • Мала гора Поупа (Popa Taungkalat Monastery Mount)
  • Стежки бірманського лісу
  • Повернення в Баган

У Багане у нас був в запасі ще один день. Храмів ми надивилися на цілий рік вперед, тому вирішили покататися по околицях. У плані був згаслий вулкан М’янми, точніше місце паломництва поруч — гора Попа (Popa Taungkalat Monastery Mount). У чому різниця між вулканом і горою, на якій знаходиться монастир я розповім в статті. Я і не припускала, що популярне туристичне місце може виявитися карколомним (в прямому сенсі) місцем сили.

до змісту ↑

Як дістатися до гори Попа

Гора Попа розташована в 60 км від Багана, тому більшість туристів їдуть саме звідти. Звичайно, можна доїхати до колишнього вулкана і з Інших великих міст, але великого сенсу не бачу.

до змісту ↑

З Багана

На автобусі: автобуси до гори Попа або Поупа (Popa Taungkalat Monastery Mount) ходять зі старої автостанції Ньянг-У (Naung-U, Баган) з пересадкою в Krauk Pradang, в дорозі 1,5 години, вартість 3000 чат і весь день у гори ваш.

На таксі: можна замовити в готелі або в агентстві автомобіль на 4 осіб за 40 000 чат. Включено: 2,5 години на горі Поупа, водій, трансфер від готелю і назад, додатковий час оплачується водію окремо.

На мікроавтобусі (через агентство/готель): також на вулиці є безліч контор, в яких можна придбати квиток на міжміський автобус, а заодно і замовити екскурсійний. Приміром, до гори Попа вартість 1 місця – 10 000 чат. Включено: трансфер від готелю і назад, 1,5 години на горі Попа, попутні зупинки у 1-2 майстерень (з виробництва алкоголю з кокоса з дегустацією та/або солодощів із тростинного цукру), а також на оглядовому майданчику з дороги, звідки відкривається вид на гору Попа. Це був наш варіант подорожі, тому подробиці читайте нижче.

до змісту ↑

Карта маршруту з Багана

до змісту ↑

Дорога до гори Попа

Взагалі є дві гори:

Велика гора Попа (Mother hill) – той самий згаслий вулкан в 1,5 км заввишки.
Мала гора Попа (Popa Taungkalat Monastery Mount) — з монастирем на вершині і куди ми прямували

Між двома цими горами близько 3-4 годин пішого ходу. Тому, якщо ви візьмете тур-автобус, то до гори чисто по часу не дістатися. Бажаючі піднятися на Велику Гору можуть поїхати громадським транспортом. Однак, дуже раджу вибирати підходящу суху погоду для цього, щоб не було димки і розмитих доріг. Для нас вистачить і малої гір

Нам знову пощастило (я вже не дивуюся). Водій, який вранці приїхав за Андрюхою, запропонував послуги свого брата, має мікроавтобус до Попи. Вартість 8000 чат/місце, хто б відмовився. Після сніданку автобус чекав нас біля воріт готелю. В салоні вже сиділо кілька туристів, порожніми були тільки два наші місця.

Сподобалося, що ми не тупо їхали 60 км до гори, а зупинялися у невеликих місцях розім’яти ноги і подивитися всякі місцеві «виробництва».

до змісту ↑

Попутні майстерні

Перша зупинка була біля похилою хатини, де поруч якийсь мужик разом з биком, яка йде по колу, мололи кокоси, щоб отримати щось схоже на борошно. Потім з цього порошку робили настоянки, і навіть цукерки, які бажають туристи могли придбати тут же. Спиртним ми не захоплюємося, а цукерки спробували. Смак незвичайний, кисло-солодкий.

Так як мікроавтобус включає в себе тільки водія без гіда, в цьому є певний мінус. Не знаю, як у інших мандрівників, але наш водій дуже погано розумів англійську, тому зупинки були «сюрпризом» для всіх і носили чисто візуально-ознайомлювальний характер. На всяк випадок раджу підготуватися інформативно будинку.

до змісту ↑

View Point на гору Попа з монастирем

В черговий раз ми вийшли з автобуса біля якогось невеличкого храму. Звідси вузькою стежкою пройшли метрів 200, коли вдалині я побачила монастир на горі Попа.

В інтернеті повно красивих фоток з цієї міні-версією гори Попа. Але зняти так красиво поблизу її нереально, всі знімки робляться як раз з Великої Гори. Або на худий кінець з цієї точки, де ми перебували.

В цей же час на «оглядовому майданчику» під’їхав ще один автобус з туристами, звідки вилізла парочка молодих людей. Я відразу зрозуміла, що це росіяни чисто по одязі. Дівчина була з Росії, а от її «залицяльник», схоже, німець. Ми з хлопцями втекли вперед всіх, щоб встигнути зробити фото без чиєї-небудь яскравою футболки, і без «черг».

На зворотному шляху до автобуса за нами ув’язалася ціла «змійка» дітлахів з якимись «гримучими» камінням. Ми повертели в руках дивний сувенір. На дотик ніби справжній камінь, а всередині порожній і щось гримить при трясці. Мало не купили, але в останній момент відмовилися.

до змісту ↑

Мала гора Поупа (Popa Taungkalat Monastery Mount)

Висота міні-гори Попа становить майже 750 м. На самій вершині знаходиться храм, куди паломники підіймаються на спеціально збудованій сходах. Втім, туристи теж змушені підніматися, бо ліфт тут не передбачено.

А ще тут безліч мавп, ніде в М’янмі стільки не бачила більше. Через свою численність і нахабства ці спритники виривають їжу прямо з рук.

Сходи хоч і довга, але підніматися по ній не складно. Тому, я була дуже здивована, коли ближче до вершини мені несподівано стало не добре. Не скажу, що тут сильний тиск або дуже високо, бувало забиралися і вище. Спочатку я подумала, що це слабкість організму після невеликих проблем з шлунком в Багане. Але, коли ми досягли вершини, мій друг теж відчув легку слабкість. Місце справді дуже сильна в плані енергетики, от уже не очікувала, з урахуванням того, що воно користується популярністю у туристів.

На території храму я не побачила нічого такого, чого не бачила в М’янмі. Хіба що огляд з гори приголомшливий, та «штырило» так, що голова йшла обертом. Я ледве на ногах стояла.

Якщо вірити місцевим легендам, гора Попа є місцем проживання 37 духів («нати» — так називаються ці духи бирмански). В одному із залів храму стоять їхні статуї. Все ж ми присіли на одній з храмових лавок хвилин на 30, щоб відчути місце. Тільки групи туристів періодично відволікали своїм «гучним» присутністю.

Спускалися з гори повільно, виляючи між зграйками «макак». Подолавши половинний кордон, мені раптом стало значно легше. Поки чекали інших учасників групи, ми купили пару варених кукурудз і влаштувалися за порожніми столиками місцевої кафешки.

Ось тут мого друга вистежила одна з хитрих «макак», мало не вирвавши з рук пакет з кукурудзою. Рятівником виявився чернець, який проходив повз, у нього на цей випадок була рогатка. А йому довелося підняти з землі камінь, та так стояти з ним в руці, поки ми жували. Макака, побачивши камінь, тут же помчала на іншу сторону дороги. Там вона стежила за кущів, часом, намагаючись підбиратися ближче. Легкий рух руки з каменем легко повертало її на місце. Око та око за ними тут, не люблю мавп.

до змісту ↑

Стежки бірманського лісу

В зворотний шлях ми рушили вже після обіду. І знову загадкова зупинка десь біля лісу. Ніхто толком не зміг пояснити, що саме тут дивитися. Я почула тільки однозначне «water fall» від водія і не більше того. Водоспад? Тут? Ну, підемо, подивимося.

Блукати все одно було ніде, стежка йшла строго до будиночка ченців, а потім йшла в глибину сухого лісу. Ніяким водоспадом тут і не пахло, тільки десь внизу ледве чутно шурхотів струмок.

На всякий випадок пройшли ще з півкілометра по лісових стежках, які часом перекривали великі валуни. Мабуть в дощовий сезон тут дійсно бувають водоспади і великі струмки, але зараз ліс був сухий. Під ногами з кожним кроком лунав хрускіт великих опалого листя.

Знайшли тільки ось таку нору павука.

Якщо придивитися, там навіть видно частину його чорного тіла і лапи. Жах, в Росії такими норами тільки миші можуть похвалитися.

до змісту ↑

Повернення в Баган

До відправлення вечірнього автобуса на Янгон залишалася пара годин. Їх ми вирішили витратити на місцевий масаж. За час перебування в Багане знайшлося два місця: у вигляді салону (6000 чат/чол), другий варіант…

А другий варіант вирішив спробувати мій супутник без мене. З-за свого незрозумілого стану вчора і сьогодні на горі, вирішила не ризикувати. Містечко знаходиться на “ресторанної” вулиці. Поруч зі старою ступою висить рукописна табличка із запрошенням на масаж. Трохи далі від основної дороги, праворуч стояла хатина на палях, з дверного отвору якої усміхнена бабуся покликала на сеанс розслаблення.

Від вихідних туристів на питання «як воно?», можна було досягти тільки «very strong». Цінник з початкового в 8000 чат легко опустився до 5000 чат/годину масажу всього тіла. Як годиться, видали одяг для перевдягання, і попросили лягти на підлогу хатинки на курячих… ой, дерев’яних ніжках.

При найменшому русі вся хата ходила ходором, то є безкоштовним бонусом до масажу мій друг отримав просторовий дисонанс з вібраціями. Бабуся сіла поруч і почала… масаж?!?!? Стоп?!?! Це масаж?!?! Рухи були схожі на полноохватывающие пощипування всією долонею з великою силою. Спочатку це потішило, ніби розігрів такий, а вже далі піде щось серйозне. Потім стало не дуже приємно і навіть боляче, а манера рухів не змінювалася. У підсумку «стадо гусей» пройшло по всьому тілу, м’язи на спині реально відпустило, а ноги і руки, у вигляді костлявости, нили від такого масажу. Згадалося “стронг”, на що мій друг додав би своє “треш!”. Загалом, масаж для любителів «садо-мазо». Після масажу бабуся вручила книгу відгуків, це вона даремно зробила. Це був перший відгук російською.

Мій супутник ледве дошкандибав до готелю, звідки ми відразу завантажилися в автобус до Янгона. Залишалася ще пара днів у М’янмі (Бірмі). Хотілося повалятися на пляжі – це єдине, що ми ще не випробували. Ось туди і поїдемо…

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!