Зміст статті:

  • Гірська дорога в Садх.
  • Мавзолей пророка Бін Алі.
  • Дивний оманец на ім’я Мохаммед.
  • Подарунки, оманську млинці, нічні вогні і пісні в машині.

На цьому вивчення околиць і самого міста Салала не закінчується. Адже це другий за величиною місто Оману, що вважається столицею південного регіону. Місто знаходиться на узбережжі Індійського океану в компанії бананових і кокосових плантацій. Однак, головним героєм цієї статті сьогодні буде не вона. Сьогодні ми познайомимося з дуже неординарною особистістю на ім’я Мохаммед. Поганий він, чи добрий і що з себе представляє, я хочу надати вам вирішувати. Просто не виділити для нього окрему статтю я не міг :).

Вчора ми непогано покаталися по околицях Салали, однак те, що ми встигли подивитися – це далеко не все. У моєму списку значилося ще кілька цікавих місць. Можливо, сьогодні вдасться їх відвідати, подивимося.

до змісту ↑

Гірська дорога в Садх.

В Салале чомусь було спекотніше, ніж у районі Маската, хоча місцеві і стверджували, що тут клімат м’якше і не такий спекотний. Можливо, в інший час року так воно і є, а зараз спалося дуже душно. Встали ми якраз на дорозі в сторону мавзолею Бен Алі, який ми хотіли подивитися наступним.

Однак, водій першої машини вирішив знову приділити нам свій час і запропонував з’їздити спочатку до села в горах під назвою Садх, а потім він нас підкине до мавзолею. Ми не пручалися, навіщо упускати випадок вивчити нове для себе місце.

Дорога до Садха була приголомшливо красивою, серпантином виляючи між червоних пагорбів і гір, колір яких плавно переходив від червоного до буро-коричневого.

Сам містечко не вдавав із себе нічого цікавого. Навіть горезвісний напіврозвалений форт неможливо було сфотографувати або як слід розглянути з-за великої кількості будівельних лісів.

Хосні, так звали водія, залишив нас поруч з фортом, а сам на 10 хвилин поїхав по своїх справах в місті. Поки його не було, ми купили по морозиву і просто сиділи в тіні, видивляючись, як прокидається місто.

Коли араб повернувся, ми скоріше заскочили в машину. На прощання з Садхом, Хосні вирішив відвезти нас в одне тільки йому відоме місце, звідки відкривається симпатичний вигляд.

Після чого по вже знайомому шляху, ми повернулися назад в Мірбат і зупинилися спочатку біля пристані, а потім завернули до мавзолею.

до змісту ↑

Мавзолей пророка Бін Алі.

На виїзді з невеликого містечка Мірбат знаходиться стародавнє арабське кладовищі.

Саме тут ми вийшли з машини Хосні, щоб заглянути в білосніжний мавзолей з куполами, який ховався серед безлічі кам’яних надгробних плит.

Мавзолей покоит у своїх стінах тіло мусульманського мудреця і пророка Моххамеда Бін Алі аль Алаві, який був нащадком зятя пророка Магомета. Всередину можна увійти тільки сповідують іслам. Але, через відсутність будь-якої охорони і з “дозволу” Хосні, ми з Милою змогли проникнути в невелику кімнатку з зеленими шторами, щоб поглянути на усипальницю-саркофаг пророка. Мабуть, крім цього, тут більше нічого не було, тому на огляд ми витратили не більше 15 хвилин.

Після цього Хосні вирішив взяти нас з собою в Салалу. З його “кривого” англійської я зрозумів, що він збирається на пікнік із друзями на місцевому пляжі і запрошував нас приєднатися. Це було привабливу пропозицію і ми дали згоду.

до змісту ↑

Дивний оманец на ім’я Мохаммед.

Автомобіль став біля торгових лавок вуличного ринку. Я вирішив, що Хосні хоче прикупити їжі для пікніка. Але, він вийшов з машини і покликав з собою. Утрьох ми увійшли до місцевої корчми, де розмістилися в дуже незвичайній кімнаті, більше нагадує туалетну кабінку або душову. На підлозі лежав килим, на нього Хосні і вказав з пропозицією сідати.

Після цього у шторках входу з’явився офіціант, який запитав, що ми будемо їсти. Я як міг намагався пояснити, що з нас досить чаю, але ні офіціант, ні Хосні не зрозуміли натяків і довелося замовити смажений рис з рибою, щоб не мучити людей.

Пройшло дуже довгий час у тяжкому мовчанні, а їжі нам так і не принесли. Хосні двічі виходив назовні, поки в результаті не запропонував посидіти на вулиці.

Не встигли ми перебратися за вуличний столик, як на столі відразу з’явилося все те, що ми замовили, а бонусом до всього до нас з широкою посмішкою підійшов араб, який представився, як Моххамед – один Хосні. Зізнатися, я думав, друзів буде більше. Крім того, на відміну від скромного мовчазної водія, у Моххамеда рот просто не закривався. Він дуже швидко щось торохтів англійською, змішуючи це з росіянами, невідомо звідки вивченими, матами. Одночасно з цим з його бездонної торби на столі з’являлися нові частування.

Якби я не знав, що Хосні когось чекає, я б вирішив, що це торгаш. Мохаммед просто не давав рота розкрити, в підсумку я просто робив вигляд, що слухаю, щось мугикав і зайнявся своїм обідом. Мені цей товариш нагадував відомого американського актора Едді Мерфі, така ж широка посмішка, темна шкіра і торохтить всяку нісенітницю без кінця.

Милі зі спокійним обідом пощастило менше, тому що на дні пакету у Мохаммеда був ще один сюрприз оранжевого кольору. Я не знаю, де він це дістав, але на світ Божий з’явилося жіноче національне сукня, хустка і чорна маска. Мохаммед просто наполягав, щоб Міла все це негайно приміряла. Виглядало все це дуже смішно, особливо для місцевих “глядачів”, яких біля “крикуна” утворилося чимало.

З того, що Мохаммед намагався до нас донести в своїй швидкісний мови, я зрозумів, ніби нам невимовно пощастило зустріти цю людину, бо перед нами сидів просто “вері вері вері гуд мен”, що допомагає всім і кожному. Причому про те, що він хороший він повторював мало не через пропозицію, що відразу змусила мене засумніватися в істинності сказаного. До всього іншого він розповідав, що він вільний (не бажає бути одруженим і мати дітей), дуже багата й тому допомагає людям, зокрема туристам (дуже дивна вибірка).

Ми просто мовчали і чекали, коли цей потік слів закінчиться. Однак, Мохаммед був невблаганний, до всього іншого він вирішив допомогти і нам, тому розробив план спільного відпочинку на кілька днів вперед (природно за свій рахунок). Дуже шкода було розчаровувати хлопчину і говорити, що ми керуємося тільки особистими планами. Однак, я таки промовчав і вислухав все те, що Мохаммед пропонував.

Сьогоднішній день він вирішив витратити на поїздку по місту і традиційну оманського кухню. А через пару днів, якщо у нього буде можливість, він би повіз нас на своєму катері в бухту, де водяться справжні кити.

Маючи досвід спілкування з базіками, я звик довіряти вчинків, тому просто чекав, коли дійде до справи. В цей час до кафе підійшла ще одна пара туристів і Мохаммед відразу переключився на них. Схоже, цей хлопець знав за декілька слів з кожної мови, таким чином намагаючись завоювати увагу до своєї персони. Спочатку це напружувало, потім я вирішив, що це навіть забавно, він вів себе як маленька дитина, причому тільки з туристами.

Нарешті, ми встали з-за столу, Хосні попрощався, і ми залишилися наодинці з Мохаммедом. Той відразу потягнув нас до машини, точніше це було таксі, саме натуральне. Араб відвіз нас на ньому до готелю на березі, дійсно не взявши грошей, домовився з адміністратором, що ми можемо посидіти в холі, покористуватися Wi-Fi, випити чашечку кави. А поки він змушений нас покинути на годину по справах.

У нас було зайвий час, тому ми могли собі дозволити зробити вигляд, ніби дійсно дуже потребуємо допомоги Мохаммеда і подивитися, що буде далі. Такого дивного араба-мусульманина я ще не бачив.

до змісту ↑

Подарунки, оманську млинці, нічні вогні і пісні в машині.

Через годину Мохаммед повернувся і привіз нам навіщо-те купу сувенірів. Ми не відразу зрозуміли, що сталося, тому що в цей же момент до нього підійшла п’яна європейка і почала на нього кричати, навіщо він дарує подарунки іншим іноземцям. Один з сувенірів їй вдалося вихопити і забрати, інші Моххамед ледве-ледве встиг сунути нам у руки.

Загалом, дивна життя у цього хлопця. Після цього він замовив нам кави і почав розповідати, як він за цей час встиг допомогти черговим туристам, які не заплатили за звичайною таксою за машину, а мало не в 5 разів менше.

Я не розумів цього людини. Якщо він реально такий хороший, навіщо про це тріпатися? У будь-якому випадку сувенірами нас не купиш. А потім раптом Моххамед заявив, що хоче, щоб ми йому допомогли з подорожжю по Росії. Я спочатку не зрозумів, він пояснив, що в червні-липні у нього є вільний час і він хоче подорожувати по європейським країнам, але боїться, бо в нього інший колір шкіри і як відреагують місцеві, він не знає. Тому йому потрібна допомога, якщо ми будемо з ним, то він буде почувати себе в безпеці. Сказав, що за все платить і навіть готовий купити квиток знову до ОАЕ, щоб ми його зустріли.

Якщо чесно, я офігів від такої пропозиції і завис на пару хвилин. Потім Мохаммед вирішив, що може навіть круїз на пароплаві було б краще, щоб відразу кілька країн подивитися.

Я не знав, що думати, вірити, не вірити, тому просто запропонував йому написати мені листа ближче до літа. Якщо він дійсно хоче за свій рахунок з нами подивитися світ, я не проти, але “вранці гроші, ввечері стільці”.

Поки ми сиділи, цей “жук” встиг “підгорнути” ще кілька груп туристів. Судячи по його манері спілкування, що йому дійсно нічого особливо від людей не треба (я маю на увазі гроші), схоже Мохаммед обділений як мінімум увагою, а в цілому, він реально не звичайний. Принаймні я трохи розслабився.

Потім наш друг знову зник на півгодини, повернувшись, коли за вікном вже стемніло. Ми забрали рюкзаки і вирушили у невідомому напрямку з Мохаммедом на таксі. Спочатку він завіз нас в мега-маркет, накупив солодощів та фруктів.

Далі ми зупинилися біля наметових ларьків, де випили по зеленому кокосові, і Мохаммед спеціально для нас замовив пару національних млинців з сиром і медом, закінчивши трапезу маленьким шашликом з верблюжого м’яса. Загалом ми об’їлися від пуза.

Подальший шлях лежав до світної горі, звідки араб обіцяв незабутній вид на місто. По дорозі ми настільки розслабилися, що влаштували цілий концерт, підспівуючи пісень, що звучать по радіо. Тепер в голові ясно згадався момент з фільму “Час Пік” з Джекі Чаном і негром, де вони в машині співали і танцювали, смішно.

Гора виявилася високою, ми подолали весь шлях хвилин за 10 і перед нами постала Салала в вогнях. Тільки тут я помітив, що у Мохаммеда немає сланців на ногах, тобто він скрізь ходив босоніж. Чудик він все ж :).

Коли ми знову опинилися в машині, оманец з виглядом великої секретності дістав з-за пазухи традиційну скриньку з підписаним ім’ям і заявив, що хоче подарувати її одній парі співаків, які зазвичай виступають в одному з дорогих готелів. Тільки він хвилюється, бо написав ім’я і не знає, кому воно належить з цієї пари – співака або співачки. Я від душі посміявся, Мохаммед веселив мене все більше і більше. Ще він попросив записати для нього на папірець назва пісні у виконанні Ріанни, її він хоче віддати тій парі, адже ми прямуємо як раз в готель, щоб їх послухати і вручити подарунок.

Як я зрозумів, до готелю можуть пройти не все, тим більше обідранці нашого виду, але у нашого оманца все було на “мазі” і ми спокійно проникли в невелике кафе. Подарунок Мохаммед встиг вручити, а ось дочекатися пісню не зміг, тому що я мав необережність уточнити питання нашої ночівлі, все ж на дворі вже за північ.

Той відразу заметушився, наскільки я зрозумів, до себе додому він нас вести не збирався і взагалі надавати хоч якесь житло. Він вирішив, що ми хочемо відпочивати прямо зараз, і потягнув нас до виходу, так і не дочекавшись улюбленої пісні.

На вулиці я уточнив, який його план, він сказав, що може відвезти нас в Мірбат, що в 40 км звідси і зовсім нам не по дорозі, а завтра вранці він хоче ще з кимось зустрітися (тобто нам знову доведеться сидіти і чекати його появи замість того, щоб рухатися далі). Я відповів, що це невдала ідея і буде краще, якщо він відвезе нас по дорозі в сторону гейзерів Магшал, які ми розраховували побачити завтра, а по дорозі ми знайдемо місце для сну самі.

Мохаммед сів за кермо і поїхав, місце ми змогли знайти майже у самих гейзерів – це був пляж з альтанками. Я вибачився перед нашим другом і сказав, що ми не зможемо витратити на нього кілька днів, тому що у нас інші плани і немає часу. Так що він може залишити нас тут і їхати додому. Той відповів: “нічого страшного”, але замість того, щоб їхати, він заглушив мотор і сказав, що пару годинок поспить тут в машині, бо дуже втомився.

Ми попрощалися з ним, обмінялися контактами і вирушили ставити намет поруч з альтанкою.

Десь вночі, я вилазив з намету по малій нужді, в тому місці, де ми залишили машину, Мохаммеда вже не було. Я думаю, з ним буде все добре. Все одно він дуже дивний, але веселий оманец. Шкода, але мені так і не вдалося до кінця зрозуміти його, для цього потрібно більше часу. Може, цього літа, коли я виявлю в своїй поштовій скриньці лист, у мене ще випаде така можливість ;).

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!