Зміст статті:

  • Сквер Аміра Тимура.
  • Площа Чорсу. Медресе “Кукелдош” східний базар.

Вже стало традицією для блогу самостійних подорожей у завершувати розмову про країну оглядом її столиці. Тобто сьогодні ми вирушимо в Ташкент – столицю Узбекистану.

А поки ми завершуємо наш сніданок у гостинній родині Норбека в Самарканді. Після чого до шосе нас підкинув молодий хлопчина на легковику, а наступні 50 км ще двоє хлопців. І відрізок до Ташкента ми пролетіли знову з таксистом (безкоштовно, звичайно). У місцевих з’ясувавши, як добратися в центр міста, ми віддали 1300 сум за квиток (20 руб) за автобус, який доставив нас до метро. Уявіть, я сам дуже здивувався, що воно є в місті.

до змісту ↑

Сквер Аміра Тимура.

Однак, перш ніж поринути в темні підземні тунелі метро, ми з Милою пройшлися центром столиці. А самий її центр – це сквер Аміра Тимура, видатного діяча і полководця. Власне, а ось і пам’ятник йому самому.

Сквер являє собою радіально-кільцеву систему планування: 8 алей, що розходяться від пам’ятника, дають початок 8 вулицях і далі перетинаються з кільцевими вулицями.

Навколо скверу можна побачити палац форумів “Узбекистан”,

Державний музей історії Темурідов,

два корпуси Юридичного університету,

готель і куранти.

Треба сказати, що після побачених чудес в Хіві і Самарканді, Ташкент явно блякне на їх фоні. Однак, спускатися в метро і їдемо до станції “Чорсу” всього за 800 сум (12 руб.) за персону.

до змісту ↑

Площа Чорсу. Медресе “Кукелдош” східний базар.

Я, звичайно, не сумніваюся у тому, що в столиці Узбекистану безліч визначних пам’яток, проте особисто у мене якось зовсім не виникло бажання їх все оглядати. Що там говорити, столиця є столиця.

Завернувши за черговий кут ми вперлися в медресе під назвою “Кукелдош”. Назване воно так на прізвисько візира, який звів дане релігійно-навчальний заклад в 1569 році.

За свою багатовікову історію медресе побачив багато чого, він встояв після 2-х землетрусів, був використаний в якості фортеці, готелі, і тільки тепер служить для тієї мети, яка йому була призначена 4 століття тому. До того ж, як і раніше, медресе “Кукелдош” залишається центром “старого міста”.

Зовсім недалеко звідси знаходиться східний базар Чорсу. Офіційно його називають “Ескі Жува” (стара вежа), але в розмовній мові закріпилося “чорсу” (чотири потоку), тому що він знаходиться на перехресті чотирьох торгових вулиць.

Для нас він був цікавий своїм виглядом, тобто куполоподібної спорудою. Правда, я не знав, що на той момент будівля закрито на реставрацію, і до нього ніяк не підступитися. У будь-якому випадку, навколо теж вистачало торгових лавок з фруктами, східними солодощами та узбецькими сувенірами.

На цьому ми з Милою і зупинили нашу прогулянку по місту, вирішивши, що навряд чи побачимо в Ташкенті щось більш красиве, ніж в інших узбецьких містах. Тому пішки, попутно знайомлячись з місцевим товаром на торгових лавках, ми вирушили на вихід з міста.

Час хилилося до вечора, коли нас на дорозі підібрав черговий таксист (я вже перестав дивуватися) і разом з ним ми проїхали кілька десятків кілометрів у бік кордону з Таджикистаном. Добродушного водія звали Равшан, що само по собі викликало посмішку. І як всі поважаючі себе узбеки, він вирішив проявити гостинність по відношенню до гостей країни і запросив нас до себе додому, уточнивши, що сьогодні якраз день народження його сина. А ось це було цікаво, як же святкують подібні свята в Середній Азії. Природно, ми дали згоду.

День народження – свято родинне.

Будинок Равшана відрізнявся від звичного нами поняття “будинок”, скоріше це був двір з декількома будівлями про периметру. Нам виділили одне з невеликих будівель поряд з в’їздом, всередині більше нагадує спальню. Там ми й кинули наші речі.

А поки збиралися гості на звану вечерю, нас встигли познайомити з деякими членами родини – це дві дочки Равшана, дружина і зяті. Равшан попросив мене з’їздити з одним з його синів і допомогти з мішками борошна, що я і зробив.

На нашу прибуттю, стіл був накритий і вся сім’я була в зборі. Так, на день народження прийшли тільки родичі з дітьми. Ніколи не думав, що в сімейному колі буває так затишно і весело. Але найбільше мене здивував порядок страв, які з’являлися на столі.

Спочатку нам принесли свіжоспечену самсу з м’ясом і чаєм. Природно, зрадівши, я заповнив нею половину живота. Міла досі була обережна з їжею, тому пила тільки чай. За самсою на столі з’явилося холодне – салат. За салатом через деякий час пішов торт і я вирішив, що на цьому все закінчиться. Тому що у нас зазвичай в Росії саме так і відбувається. Однак, коли після торта принесли гарячу картоплю з м’ясом, моєму здивуванню не було меж, а в шлунку вже не було місця. Загалом, ми з Милою дуже довго сміялися такого дивного порядку.

На жаль, для Міли це свято не пройшов так просто. Вона все ж не втрималася і спробувала щось зі страв, на що живіт зовсім неадекватно відреагував і всю ніч його мучила температура і забіги до вуличного туалету. Тоді я зрозумів, що без таблеток нам не обійтися…

На наступне ж ранку я розповів про все Равшану, та він і сам бачив, що Міла ледве на ногах тримається від слабкості. Він посадив нас з речами в машину і повіз до лікаря. Завдяки знайомствам, нас прийняли без паперової рутини і виписали антибіотик.

Равшан виявився настільки добрий, що купив таблетки за свій рахунок, хоч я і намагався дати йому грошей. Одну з таблеток Міла прийняла відразу, і ми з вдячністю попрощавшись з душевним узбеком, вирушили у бік кордону з Таджикистаном.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!