Зміст статті:

  • Найкрасивіше місто Македонії.
  • Охрід – місто церков.
  • Охридське озеро.
  • Фортеця царя Самуїла.
  • Амфітеатр.

Всім привіт. Ми ще у Туреччини, а я продовжую розповідь про подорож в Македонію. До речі, тут говорять на македонському, який дуже близький до сербського. Серби кажуть, що для них це дуже смішний мову.

Після спокійної ночі в ліжку, що буває не так часто, ми прощаємося з нашою українською знайомої і їдемо в Охрід.

до змісту ↑

Найкрасивіше місто Македонії.

Охрід по праву можна назвати найкрасивішим містом Македонії, хоча б тому що він побудований на березі Охридського озера. Правда до самого берега озера довелося пробиратися через безліч приватних будинків, по початку пляж ми взагалі не знайшли.

В одному з таких “приватних дворів” ми присіли, щоб пожувати черешні, зібраної по дорозі в місто. Бетонні плити з драбинами йшли прямо в воду. Ось тільки купатися при вигляді масової рослинності і п’явок як-то не хотілося. Ми з Милою тільки ноги помочили, а місцева дітвора анітрохи не соромилась пірнати прямо в масці.

Після півгодини релаксації, ми вирушили дивитися місто.

Дуже сподобалися вузькі вулички уздовж берега, по них ми і дісталися до церкви Светі Софії.

до змісту ↑

Охрід – місто церков.

Вважається, що в місті багато церков, так як античний Лихиндос, який був “прабатьком” Охрід, вважався одним з найбільш християнських міст. Особисто ми з Милою натрапили лише на одну з церков – найпопулярнішу Светі Софія.

Церква сама що ні на є християнська з безліччю стародавніх фресок. Вхід коштує 100 динар.

Заснована церква в 9 столітті, і не дивлячись на те, що в часи захоплення турками цих земель вона була перетворена в мечеть, багато фрески не стали знищувати на корені, а просто зафарбували. Тому при поверненні церкви в руки християн, вони змогли бути відновлені в первинному вигляді.

до змісту ↑

Охридське озеро.

Ми вирішили прогулятися по черзі, так як з важкими рюкзаками по жарі не дуже весело тягатися.

Після огляду церкви, я таки знайшов дерев’яну доріжку, що веде на пляж, де була просто тьма народу.

Можливо через малого розміру цього самого пляжу, тому про купанні ми з Милою навіть не хотіли думати.

І без запливу озеро було дуже гарним, тому ми просто прогулялися берегом, подихали прісним озерський повітрям :).

до змісту ↑

Фортеця царя Самуїла.

На що ж ще ми натрапили, прогулюючись вулицями Охрід? Звичайно ж фортеця! По правді сказати, майже у всіх містах колишньої Югославії є фортеця, тому вони трохи починали поднадоедать.

Фортеця Самуїла взагалі вважається невдалим, так як її не раз руйнували. До речі, Самуїл – це болгарський цар, який і поставив це творіння або, як кажуть по-сербськи “твердина”.

Насправді, як я і думав всередині не було нічого цікавого, зате відкривалися симпатичні види на місто та озеро.

Але навіть за це брали плату – 80 динар. Платити за таку нісенітницю не хотілося, тому я, дочекавшись, коли касир відійде, взяв трохи лівіше і по стінці забрався на фортецю. 5 хвилин мені вистачило по саме не хочу 🙂

до змісту ↑

Амфітеатр.

Римських руїн по всьому світу, мабуть більше, ніж в самому Римі. Охрід теж не залишився ображеним в цьому плані. Тут на зворотній дорозі від фортеці ми наткнулися ось на такі руїни, точніше амфітеатр.

Нічого особливого, якщо не враховувати, що він досі використовується міською владою для проведення будь-яких святкових заходів або уявлень.

Ось і все, що ми подивилися в Охриді. Це місто справді гарне, але більше скидається на курортне місто з невеликими отельчиками і ресторанами, яких ми вже надивилися, тому більше дня тут робити нічого, з яких половину можна витратити на купання в озері.

Я все ще переживав за реєстрацію протягом трьох днів в Македонії, тому було вирішено по можливості в цей же день (тобто сьогодні) вибратися в Албанію.

В цілому по Македонії можу сказати, що країна (якщо її можна такою назвати) дуже молода без будь-якого досвіду або давньої історії, тому на мій погляд на неї багато часу не потрібно. Чисто заскочити, подивитися одним оком на саму країну і людей. А так, що стосується людей, то я відчуваю тут якусь напруженість. Люди, що проходять повз намагаються щось з себе вибудувати, посвистуючи на ходу і оглядаючи нас зневажливим поглядом. Сказати по правді в плані обстановки мені було не комфортно.

Ну що ж, друзі. Яка за рахунком це вже країна, хто пам’ятає? А то я вже почав збиватися з рахунку, тим більше що ми поїхали трохи вперед 🙂

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!