Ось і настав той день, коли ми нарешті таки залишаємо околиці Ялти і саме місто. Останньою крапкою тут буде відвідування Нікітського ботанічного саду з зібраної колекцією рослин близько 28 тисяч найменувань. Значний список.

В минулому році, в Крим їздила моя подруга в липні. Вона теж відвідувала ботанічний сад, тому перед плануванням маршруту по Криму я поцікавилася, чи варто заїжджати в Нікітський сад? Відповідь була не однозначна, так що я вирішила перевірити все на своєму досвіді, до того ж далі по шляху у нас була Алушта, а Нікітський сад майже по дорозі туди.

На даний момент ми стояли на зупинці біля Ластівчиного гнізда. Природно я поцікавилась у місцевих, чи є прямий транспорт звідси до Алушти. Відповідь була негативною, що ще раз підтвердило наше намір з відвідуванням садка.

Як дістатися до Нікітського ботанічного саду.

Доїхавши до Ялти, зупинка “Речовий ринок”, ми прямо тут же пересіли на автобус під номером 34, який довелося почекати хвилин 30, не менше. Я рада, що замість маршрутки підійшов Пазік, тому що бажаючих їхати зібралося чимало, а стояти в зігнутому стані з рюкзаками всю дорогу було не радісно. За проїзд ми віддали 30 рублів на двох. і доїхали прямо до головних воріт Ботанічного саду.

Можна з цієї ж зупинки дістатися тролейбусом №2, який йде вище по головній трасі, але там би довелося пройтися пішки. До речі, зручніше дивитися кримські маршрути на сайті: www.eway.in.ua.

А з автовокзалу з Ялти ходять маршрути 53 і 29.

На особистому автотранспорті добираєтеся з Севастополя до Ялти по трасі М18 (Південнобережне шосе), проїжджаєте трохи далі до с. Микита , а далі звертаєте ліворуч до арки Нікітський ботанічний сад.

Автобус зупинився рівнесенько біля головного входу в Нікітський ботанічний сад. Ми підійшли до каси і дізналися, що вартість квитків у Арборетум (Верхній і Нижній парк) без екскурсії коштує 200 руб. на дорослого і 100 руб на дитину (6-14 років). Екскурсія окремо – 100 руб. за дорослого і 50 крб. за дитину.

Весь сад поділений на 4 умовні частини:

 • Верхній парк
 • Нижній парк
 • Приморський парк
 • Парк Монтедор.
 • Окрема плата за інші частини парку:

  • НБС Кактусова оранжерея – 100 руб. (дорослий), 50 руб. (дитина)
  • НБС Парк Пригод – 150 руб. (дорослий), 75 руб. (дитина)
  • НБС Вечірній сад (екскурсія + 3D подання) – 500 руб. (дорослий), 250 руб. (дитина)

  При вході зліва одразу ж можна побачити карту. Фотографуємо, щоб не заблукати.

  Я не хочу вантажити дорогого читача знаннями та історією ботанічного саду з Вікіпедії, краще вже просто самостійно прогулятися по тінистих алеях саду або серед дурманних запахом кущів шикарних троянд. Коротко скажу тільки, що засновником Нікітського ботанічного саду був ботанік Християн Стівен, який з 1812 року зумів зібрати 4500 одиниць рідкісних рослин, посадив 14 332 молодих дерев та привіз понад 400 видів екзотичних рослин. Що ж, підемо подивимося, чим нас може порадувати Ботанічний сад с. Микита на початку літа.

  Наша самостійна екскурсія розпочалася від адміністративного корпусу – це сіре не надто примітна будівля.

  Значно більше уваги привертає басейн в центрі з підфарбованою водою. За задумом блакитний колір води в басейні повинен нагадувати відпочиваючим про водах Чорного моря. Зізнатися, дивна задумка.

  З одного боку басейну розташована білосніжна колонада, тільки-тільки починає обвиватися плющем.

  А з іншого – до неба простягає бронзова красуня “Флора”.

  Якщо обійти адміністративна будівля колом, то прямо навпроти кафе ми побачимо двох молодих хлопців, які з допомогою садових ножиць надають якусь тільки їм зрозумілу форму зелених кущів. Не те серце, не то чиїсь вуха…. а ви що думаєте? 🙂

  Далі ми пішли вузькою стежкою, яка вивела нас до цілої оранжереї з троянд різних видів на відкритому повітрі. Боже, а який тут стояв аромат! Мабуть, я залишаюся тут 🙂

  В кінці заплутаних стежок між кусами троянд знаходиться невеликий ставок з квітучими лататтям і зеленуватою водою. В цьому є своя принадність.

  Для тих же, хто втомився, спеціально поставлені залізні каркаси, які в самий сезон обвиваються плющем і трояндами, утворюючи рятівну тінь. Зараз ці каркаси виглядають трохи сумно.

  Ледве-ледве змусила себе вийти з цього дурману рожевих ароматів, напевно кіл 5 навернула точно :). Наступна майданчик теж виявилася не до кінця засадженої трояндами, тільки біля сходів тіснилися різнокольорові іриси з черговими кущами троянд.

  Звідкись здалеку почувся зазывающий голос “Зелений лабіринт! Відвідайте зелений лабіринт!”. Логічно, що такий заклик передбачає додаткові фінансові витрати, тому ми просто пройшли повз, завернувши на одну з тінистих алей. Так, крім квітів, дерев тут теж вистачало: кипариси, кедри, секвої, дуби і далі-далі-далі.

  До речі, найстаршому кедру тут близько 170 років.

  Невелику бамбукову гай можна побачити в самій лівій частині Верхнього парку. Я б її і не помітила, якби ми не пройшлися там повторно.

  Звичайно, на початку сезону в Нікітському ботанічному саду ще не все посаджено, і деякі куточки виглядають зовсім нудно й сумно. Я уявляю, яке все пишне і зелене тут в сезон.

  З іншого боку, і відвідувачів не так багато, а одного аромату квітів достатньо, щоб затриматися тут на деякий час.

  Як я вже говорила, ми взяли квиток тільки у Верхній і Нижній парки. У Кактусову оранжерею не пішли. Але спеціально для вас я викладу пару фотографій з давньої поїздки Андрія:

  Я думаю, не має сенсу нагадувати про наявність в парку невеликих прудиков, фонтанчиків і живих арок.

  Загалом, якщо у вас в планах охопити весь масштаб ботанічного парку, то раджу приїхати сюди на весь день. Особисто нам вистачило 2-3 годин прогулянки, і ми рухаємося далі.

  Щоб вибратися на основну трасу, де б ми могли сісти на тролейбус до Алушти, нам довелося пройти пішки не менше пари кілометрів. Зате помилувалися в’їзний аркою, побудованої спеціально до сторіччя Нікітського саду.

  ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

  Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

  ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

  Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

  ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

  Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

  ВИГІДНА СТРАХОВКА

  Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!