Зміст статті:

  • Пагода Ботатунг (Botahtaung)
  • Як дістатися
  • Екскурсії
  • На пірсі біля річки Янгон
  • Вартість і час роботи Пагоди Ботатунг (Botahtaung)
  • Що подивитися

Заключна частина першого дня в Янгоні. В це місто ми ще повернемося в кінці поїздки, але до цього, ви, дорогі читачі, встигнете ще багато прочитати про нашу подорож по М’янмі. У програмі вечора залишалися тільки Пагода Ботатунг (Botahtaung) і дуже хотілося помилуватися нічним Шведагоном. Здавалося б, плани по мінімуму, навіщо мені було окрему статтю писати, але не дарма кажуть «ми припускаємо, а доля має»…

до змісту ↑

Пагода Ботатунг (Botahtaung)

Вирушаємо на берег річки Янгон — саме там знаходиться остання на сьогодні Пагода Ботатунг. Ніхто і подумати не міг, що поруч з пагодою є ще одне цікаве містечко.

до змісту ↑

Як дістатися

Пішки

Якщо зупинятися в центрі Янгона, де найбільше скупчення готелів та гест-хаусів (як це зробили ми), то до Пагоди Ботатунг легко дійти пішки. Для орієнтиру від Пагоди Сулі буде приблизно 2 км. Знаходиться вона на самому березі річки Янгон поблизу човнової пристані.

Таксі

Якщо потрібно їхати з якої-то іншої частини міста, то найпростіше скористатися послугами таксі. Вартість в районі 3000-4000 чат (залежно від відстані), не забуваємо торгуватися. Ми практично скрізь по місту каталися на таксі, бо нас було 3-е, і наш новий друг вмів добре торгуватися.

Автобус

На автобусі теж можна. Потрібна зупинка так і називається Botahtaung, вартість проїзду 100-200 чат. Підходьте на зупинку, показуєте місцевим на папірці/карті/фото, куди їхати, вас садять на потрібний транспорт.

до змісту ↑

Екскурсії

Відвідати Пагоду Ботатунг можливо з екскурсією. Якщо брати гіда на місці, швидше за все він буде говорити по англійськи (не завжди якісно і його треба буде ще знайти). Можна в інтернеті пошукати російськомовних. Як показала моя практика, таких не багато. А можна заздалегідь забронювати екскурсію з захопленням інших цікавих місць Янгона:

День в Янгоні — тривалість 10 годин, місце початку — ваш готель у Янгоні, мова англійська
Приватна екскурсія по Янгону на день — тривалість 1 день, місце початку — ваш готель у Янгоні, мова англійська
Всі екскурсії по Янгону

до змісту ↑

На пірсі біля річки Янгон

Час хилилося до вечора, а у нас в роті ще ні крихти не було. Фрукти, куплені ще вчора ввечері, рятували, але ненадовго. Висадившись неподалік від Пагоди Ботатунг (Botahtaung), наша трійця попрямувала прямо до вуличних наметах стоять на березі річки Янгон. Є хотілося настільки, що коверзувати щодо холодної температури страв ніхто не став.

Після тарілочки локшини, було вирішено прогулятися по пірсу. Тут було дуже багато човнів, барж і….чайок! В житті стільки чайок не бачила. Хіба що качок в парку Кірова, відгодували їх городяни, можна вже ферму організовувати.

Тут сиділи кілька торговців, у яких на тряпице були розкладені в тарілках і просто в пакетиках якісь «кульки», що нагадують кукурудзяні палички. Андрюха з голодухи запитав, чи можна спробувати одну штучку. Торговець ще слова не встиг сказати, як «кулька» був з’їдений. Тільки після цього наш друг почув пояснення продавця, що корм не для людей, а для птахів, тобто для чайок. Треба було бачити обличчя Андрія. Але, його запевнили, що він не отруїться.

Як туристи, ми одразу ж привернули увагу місцевих перехожих і просто гуляють мьянмарцев. Деякі нишком намагалися зняти нас на камери своїх телефонів, а хтось вирішив для показухи купити мішечок корми і показати іноземцям, як годують чайок. Корм кидають у повітря, а моторні чайки ловлять його дзьобом прямо на льоту. Треба сказати, заняття захоплює. Я сама попросила у чоловіка парочку «кульок» і вирішила погодувати птахів з руки. Трюк не вдався, не дивлячись на те, що чайок було занадто багато, ближче ніж на 30 см вони не підлітали.

Провели ми тут досить довго, зібрали не тільки величезну зграю чайок, але і купу народу на радість торговцям.

Так що, якщо вирішите відвідати Пагоду Ботатунг, то обов’язково загляньте на пірс, згадайте дитинство.

Але пора рухатися далі, сонце скоро сяде.

до змісту ↑

Вартість і час роботи Пагоди Ботатунг (Botahtaung)

Ціна квитка: якщо заходити з головного входу, то вартість буде 4000 чат, прохід через інші ворота буде безкоштовним (всі ми не перевіряли).

Час роботи: щодня з 06:00 до 22:00

Умови входу: без майок, спідниці до щиколоток (жінки), в шортах/штанях нижче коліна (чоловіки), босоніж

Андрюха, як німець, який вже півроку як подорожував, за вхід платити не хотів, тому вирішив знайти обхідний шлях. Паркан був залізним і дуже високим, тому «ламати ноги» ніхто не хотів. І тут ми примітили вхід, біля якого стояли ченці. Швидше за все, там були житлові приміщення при храмі. Туди-то наш невтомний шукач пригод і відправився.

Побачивши високого іноземця, монахів як вітром здуло. Він заглянув за ворота, праворуч був прохід до чернечих душових, де вони в даний момент здійснювали «обмивання». Андрюха рушив прямо туди. Доля винагородила його за безстрашність відкритими дверима прямо на територію Пагоди Ботатунг. Мій друг пішов за ним. Німець-кадр ще нахабно ченців пофоткать примудрився.

Складніше справи йшли зі мною. Ще свіжі були спогади про чернечому університеті, куди нас запросили молоді ченці (про цю пРоучительной історії можна прочитати в попередній статті). Природно, я вже не горіла бажанням пройти повз напівголих ченців, боячись збентежити їх своїм виглядом. Однак, мій супутник взяв мене за руку і провів через анітрохи не удивившихся ченців. Останні тільки сміялися наді мною. Ну і хто кого збентежив?

до змісту ↑

Що подивитися

Майданчик, на яку ми вийшли, виявилася майже безлюдною.

Трохи в стороні я помітила ще одну цікаву картину: два маленьких цуценя грали з кількома здоровими воронами в «квача». Бачили таке коли-небудь? Повеселилися, йдемо далі.

«Ботатунг» в перекладі означає «тисяча зверхників». Саме вони супроводжували два волоска Будди, принесених з Індії 2000 років тому, які зараз зберігаються в сорокаметрової ступі з порожніми проходами всередині. Проходи зроблені у вигляді восьмикутної зірки, в кожному кутку якої можна зустріти молиться ченця або звичайного віруючого.

В одному з проходів стовпилося вже дуже багато народу. Андрюха протиснувся через всіх до невеличкого віконця і «застряг» там з фотоапаратом. Позаду нього відразу ж вишикувалася черга. А ми з другом вирішили пройтися по колу, поки черга «розсмокчеться». Вся ступа всередині позолочена зі спеціальними скляними вставками, в щілини між яких примудрялися просовувати гроші. Грошей було море, але крім них тут були вітражі зі скульптурами Будди, каміння та інші раритетні речі. Цінність останніх, мабуть, настільки велика, що зберігалися вони за масивними теж позолоченими гратами. Повернувшись до реликту, мій друг з Андрюхою вже удвох залізли у віконце, щоб гарненько все розглянути і зробити фото.

Навколо пагоди можна побачити безліч невеликих майданчиків, молінь, будд, храмів.

В одному з останніх нас чекало чергове «розвага» для віруючих. За невеликим парканчиком крутився стіл з кількома чашками по краях. І щоб супроводжувала удача або щастя в сім’ї, необхідно потрапити монетою або паперовими грошима, згорнутої спеціальним способом в одну з чашок. До речі, прямо тут можна купити (!!!) вже згорнуті купюри. Як у парку атракціонів: кинь монетку – отримай щастя в подарунок.

Ну от, можна сказати, безкоштовний огляд пагоди вдався. Назад ми вийшли вже в головні ворота, про квитки нас так ніхто і не спитав.

Симпатичний «букетик» зустрівся на виході. Невідомо, що за квіти, але їх вішають при вході в Пагоду, а таксисти їх використовують замість освіжувача повітря на дзеркалі автомобіля. Вони дійсно мають приємний тонкий аромат.

Далі нас чекав вечірній Шведагон, але по дорозі до нас то й справа приставали вуличні міняйли. Вранці ми вже обміняли частину грошей у них, але зараз вийшла зовсім інша історія.

Викриття вуличних міняйлів Янгона або чому не варто міняти гроші на вулиці
Путівник по Янгону: транспорт, готелі, ціни та ін.

На цьому наша подорож по Янгону закінчується, їдемо далі — до Золотого Каменю.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!