Зміст статті:

 • Готівкові гроші в подорожі
 • Пластикова карта
 • Системи Visa і MasterCard
 • Вибір карти для подорожі
 • Підводимо підсумки

Не зайвим буде поговорити про гроші, точніше про способи їх зберігання. Особливо питання актуальне, коли їдеш на дуже тривалий термін. І тоді дуже гостро постає питання, де і в якій формі зберігати гроші. Розглянемо два основні варіанти: готівкові і пластикові картки.

до змісту ↑

Готівкові гроші в подорожі

Я думаю, отже зрозуміло, що з великою кількістю готівки їздити небезпечно і незручно. На превеликий жаль, наш російський «дерев’яний» рубль ніде, крім Росії і ще пари сусідніх країн не приймають, доводиться міняти на долари або євро.

Мало того, що обмін здійснюється за місцем проживання, а після прибуття за кордон знову потрібно обміняти гроші на місцеву валюту, виходить якийсь відсоток втрат при подвійному обміні.

Спочатку рубль – долар/євро, втрачається від 1,5 до 3% плюсом від курсу ЦБ. Потім долар/євро – місцева валюта, втрачаємо ще від 1,5 до 5% (навіть 10% при обміні де-небудь на кордоні).

Таким чином, постає питання про те, щоб брати з собою пластикову карту, де-то для економії, а де-то для зручності зберігання великої суми грошей.

до змісту ↑

Пластикова карта

Системи Visa і MasterCard

У Росії однією з поширених систем є Visa.

Visa Electron — в основному використовується для зарплатних проектів з обмеженими можливостями. Я б не рекомендувала брати її в поїздки взагалі, так як у неї сильно обмежені можливості використання:

 • відсутня можливість зняття готівки у багатьох банкоматах,
 • слабка захист при транзакціях,
 • великий відсоток комісії при знятті не тільки в банкоматах сторонніх банків, але і в своїх за межами регіону.

Visa Classic – картка цієї системи приймається по всьому світу. Непоганий варіант, бо може бути відсутнім комісія при знятті грошей (залежить від умов банку), але доведеться заплатити за обслуговування.

MasterCard – ще одна міжнародна система, що має всі переваги Visa Classic, але внутрисистемная комісія за конвертацію менше — від 0,6%. В деяких випадках навіть обслуговування може бути безкоштовно. Різновидом цієї карти є система Maestro, яку розглядати не має сенсу, так як дуже рідко де зустрічається по світу.

Звичайно, найвигідніші варіанти — це Visa Gold і Platinum: комісії за операції часто відсутні, є захист від крадіжки грошей і самої карти, обслуговування поза чергою та інші бонуси, але й обслуговування таких карток недешеве. Це картки вищого класу і ними переважно користуються люди з достатком, такі в основі своїй не економлять.

до змісту ↑

Вибір карти для подорожі

Я, як завжди, провела невелике дослідження по інтернету і різних систем. Прийшла до висновку, що з собою треба обов’язково брати як мінімум 2 картки різних банків. Не виключений варіант, що десь не приймуть одну з них. Природно, краще, якщо карти будуть не тільки різних банків, але і різних платіжних систем (наприклад: MasterCard і Visa Classic). Отже, оптимальними в подорожі для мене стали наступні варіанти:

Кукурудза MasterCard від “Евросети”

 • легко отримати в будь-якому салоні майже безкоштовно (при придбанні картки Standart необхідно покласти 100 руб на рахунок)
 • за обслуговування і смс-інформування грошей не беруть
 • за покупки «безналом» нараховують бонуси, які можна використовувати на придбання чого-небудь ще
 • в банкоматах по світу мають найвигідніший курс конвертації ЦБ, без накруток. Тільки один нюанс: відбувається заморожування +5%, які пізніше повертають, так як списання йде не відразу
 • безкоштовне зняття готівки, у всіх банкоматах з логотипом Mastercard від 5 000 рублів за операцію (діє якщо підключена послуга «Відсотки на залишок», але не більше 50 000 руб в місяць. Якщо сума разового зняття буде менше 5000 руб або більше 50000 (в місяць), то буде стягуватися комісія 1% (хв. 100 руб.) від суми
 • при підключеній послузі «Відсотки на залишок» щомісячно нараховуються відсотки на залишок (від 1,5% до 6% річних в залежності від залишку)
 • поповнення безкоштовно: в будь-якому салоні “Евросеть” Зв’язковий (будь-яка сума), а також онлайн з будь-якої банківської карти в Інтернет-банку або додатку «Кукурудза» (не менше 3000 руб.)
 • на карті може зберігатися не більше 100 тис. руб, але можна завести не одну карту, а кілька

Tinkoff Black (рублева)

 • Зняття готівки з картки (висновок засобів) через інші банки: 0% (за зняття більше 3000 руб), 90 руб (за зняття менше 3000 руб), 2% (за зняття понад 150 000 руб)
 • Обслуговування рахунку безкоштовно: при наявності на вкладах не менше 50 000 руб. або кредиту готівкою або при незнижувальному залишку не менше 30 000 руб. за розрахунковий період. В інших випадках — 99 руб/місяць
 • Кэшбэк 1% від суми покупок
 • Відсоток на залишок 0,1% або 6% (в залежності від умов використання)
 • Поповнення безкоштовно до 300 000 руб.
 • СМС-оповіщення за операціями 59 руб/міс
 • є можливість зробити мультивалютного

до змісту ↑

Підводимо підсумки

Не варто забувати також, що карти (крім Кукурудзи) мають річне обслуговування, а більшість банків в світі беруть додаткову комісію за послуги (в цьому випадку висвічується попередження на дисплеї банкомату про суму, яка буде утримана за операцію, і зажадає вашої згоди або відмови). В середньому сума складе від 100 до 150 руб. Звідси ж випливає ще одне логічне висновок, що маленькі суми знімати не вигідно взагалі, так як мінімальна комісія фіксована.

І ще один важливий момент: перш ніж кудись поїхати, дізнайтеся, чи приймають карти. Є країни типу Ірану, де міжнародні системи не працюють взагалі!

Запропоновані варіанти – не аксіома, навпаки, якщо у вас є, що додати до списку, я буду невимовно рада.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!