Зміст статті:

 • Як доїхати до Аругам-Бей (Поттувил).
 • Мертвий сезон в затоці Аругам-Бей.
 • У Поттувил (Pottuvil) за провіантом.
 • Серфінг в затоці Аругам-Бей на Шрі-Ланці.
 • Є в Поттувиле пам’ятки?

Всім приємних морозних вихідних. Як згадую спекотні дні на Шрі-Ланці, так відразу хочеться відчути теплий вітер і веселі сонячні промені на своєму обличчі. До того ж сьогодні ще тема-то яка: пляж, море, серфінг… ммм…саме воно розслаблятися. Отже, друзі, настав час заглянути на східне узбережжя країни, в залив Аругам-Бей (Arugam Bay), що в парі кілометрів від міста Поттувил (Pottuvil), щоб пару днів відпочити від активних переміщень на березі моря.

до змісту ↑

Як доїхати до Аругам-Бей (Поттувил).

Автобус:

 • Коломбо — 2 державних автобуса (№ 98, перший відправляється з центрального автовокзалу в 4:45) в день і 3 комерційних. Вартість квитка від 400-700 рупій, а час у дорозі 10 годин.
 • Ампара – 2 рази в день, ціна від 100 рупій, 3 години в дорозі.
 • Баттикалоа (Batticaloa) – кілька разів на день, ціна від 100 рупій, 5 годин в дорозі.
 • Монарагала (Monaragala) – щогодини у першій половині дня до 13:00, ціна від 100 рупій, 3 години в дорозі.
 • Панама – кілька разів на день, ціна від 30 рупій, 1 година в дорозі.

Поїзд:

 • до станції Баттикалоа (Batticaloa) і далі автобусом.
 • до станції Баддулле (Baddulla) і далі автобусом до Монарагала (Monaragala), а від Монарагала (Monaragala) також автобусом до Поттувил.

Автостоп:

Якесь дурнувате стан в той день мене накрило. Навіть щоденникові записи і фотографії того часу не надто прояснюють мою пам’ять про те, як ми добиралися до Поттувиля (Pottuvil). Це означає тільки одне, я всю дорогу провела в якихось внутрішніх роздумах «про своє, про жіноче».

Знаю тільки, що від Хапутале до полюбився серфінгістам міста Поттувил ми промчали буквально за півдня, 150 км. на декількох машинах. По дорозі спробували якийсь новий фрукт по зовнішньому вигляду нагадує грушу-мутанта з незвичайним йогуртово-кислим смаком. І милувалися непривабливими видами зруйновані ураганом, бушевавшим в тутешніх місцях кілька років тому, колись колишніх житлових будівель. Від цього на душі стало ще темніше.

до змісту ↑

Мертвий сезон в затоці Аругам-Бей.

Поттувил (Pottuvil) умовно можна розділити на дві частини: туристична в затоці Аругам-Бей (Arugam Bay) і міська в самому Поттувиле. Між цими двома точками всього якихось 2,5 км, а роздільником є міст, перекинутий через невеликий водний канал.

Спочатку ми думали помочити в море ноги, полежати на пісочку з півдня, та їхати далі. Але, Поттувил, точніше залив Аругам-Бей (Arugam Bay) – це «курорт серфінгу» , сезон якого відкривається в квітні, а закінчується в жовтні. Це означало, що ми потрапили в самий мертвий період, коли більшість готелів і бунгало пустувало і їх власники пропонували потворно низькі ціни. Правда, щастило тільки тим, хто вмів торгуватися. Ми змогли вмовити одного хитрого сингальца здати нам на пару днів найпростіший номер за 500 рупій, тобто за 2 дні ми заплатили 1000. У нашому «картонному» номері був душ, ліжко із сіткою і… все. Туалет був на вулиці. Втім, як я зрозуміла, для номерів вартістю вище були ті ж умови, тільки стіни «будиночка» цегляні. Що ще потрібно двом истосковавшимся з ліжка вільним мандрівникам?

Так ми застрягли в Поттувиле на пару днів. Природно, спочатку ми досліджували пустельний пляж і викупалися в морі. Хвилі на морі були невеликими, але навіть їх вистачало, щоб не надто комфортно почувати себе у воді, коли хвиля постійно намагається викинути моє тіло на берег, як рибку. Не дивлячись на не багатолюдність, було кілька новачків в серфінгу, які тільки-тільки освоювали дошку на хвилях. Ми провели на березі кілька годин до темряви, а вже ввечері вирушили на вивчення розцінок у вуличних кафе.

То ми були занадто далеко від центру туристичної зони затоки, то в не сезон тут економлять електрику, тільки коли ми вийшли за межі кімнати, я відчула себе сліпим кротом. Вуличне освітлення відсутнє геть. Доводилося орієнтуватися на слабке світло рідкісних працюючих лавочок та кафе. Трохи пізніше з’ясувалося, що в місті просто перебої з електрикою. На цей випадок деякі кафе мали особисті генератори.

Ціни на їжу були чисто туристичними, за порцію рису з овочами треба було викласти від 150 рупій, а то й більше. Тому було вирішено завтра вранці вирушити в міську частину Поттувиля, де жили місцеві, щоб запастися продуктами на пару днів вперед.

Зараз же ми йшли по напівтемним вулицях і намагалися зловити безкоштовний Wi-Fi, щоб зв’язатися з родичами. Пощастило, біля самого галасливого кафе такий знайшовся. Поки я говорила з мамою, до нас підійшов молодий місцевий хлопчина в не зовсім тверезому стані, практично не володіє англійською, і намагався зав’язати знайомство з двома іноземцями, тобто нами. Так як я була зайнята розмовою, віддуватися довелося Андрієві. А коли прийшла черга зв’язуватися з родичами йому, то новий знайомий переключився на мене. Дещо як від нього відбулися і вирішили повернутися в будиночок.

до змісту ↑

У Поттувил (Pottuvil) за провіантом.

Вранці тільки пройшли кілька кілометрів пішки до іншої частини міста через міст, спостерігаючи за повсякденними справами місцевих. Не важко здогадатися, що основними джерелами доходу містечка на східному узбережжі Шрі-Ланки є туризм і прибережне рибальство. Однак, це не весь список, так як клімат в цій частині країни відмінно підходить для заняття сільським господарством.

Власне, на ринку в торгових рядах результати місцевих роботяг можна спостерігати на власні очі. Заради цього ми і пройшли великий шлях. Дійсно, буквально 2,5 кілометра і ціни на все те ж саме в два, а то і три рази нижче, ніж в затоці Аругам-Бей.

Останнім у списку відвіданих місць був магазин. Поки Андрій гуляв серед полиць з продукцією, з якої немає чого вибрати, я прохлаждалась на вулиці в тіні. І тут до мене підійшов наш вчорашній знайомий, тільки тепер він виглядав більш адекватним і тверезим. Ми поговорили з ним «ні про що», після чого він також зайшов в магазин.

Ближче до обіду спека набрала обертів, а нам ще тягнутися назад з повними сумками продуктів. Можна було, звичайно, взяти «тук-тук», але для таких «пішоходів» як ми – це було б смішно.

до змісту ↑

Серфінг в затоці Аругам-Бей на Шрі-Ланці.

З іншого боку, поки ми йшли пішки, вдалося роздобути трохи інформації про серфінг в цій частині країни. Не дивлячись на те, що в затоці Аругам-Бей (Arugam Bay) проводилися міжнародні змагання з серфінгу, дане місце складно віднести до 10-ці кращих місць для серфінгу в світі. Хоча, ми ж з вами розуміємо, що все відносно, і деякі серфери, так і місцеві жителі вважають затока одним з кращих місць для цього виду спорту.

Середня висота хвилі складає від 1 до 2 метрів, що ідеально підходить для початківців і серфінгістів середнього рівня. Основні місця для серфінгу це Pottovil Point, Crocodile Rock, Main Break, Elephant Rock і Peanut Farm.

Уздовж всього затоки можна знайти кілька центрів серфінгу, в нашому випадку це були в основному дерев’яні повітки 2 на 2 метри, в яких можна взяти дошку в оренду або записатися на навчання. Вартість дошки за добу від 500 до 1000 рупій, навчання – від 2000 рупій і більше, з урахуванням сезону. А якщо брати на більш тривалий період, то можна отримати знижку. Про її розмір, схоже, треба домовлятися з орендодавцем. Андрій навіть задумався, чи не спробувати постояти на дошці, але потім кинув цю затію.

Крім того, на деяких рифах Поттувиля (the Little Basses або the Great Basses) є досить найкрасивіших місць для дайвінгу. Не знаю, наскільки це краще Червоного моря в Єгипті, але для активного проведення часу теж непоганий варіант.

до змісту ↑

Є в Поттувиле пам’ятки?

Виявляється, так! Самим популярним місцем відвідування туристів є велика лагуна, заросла джунглями. Тур можна організувати собі самостійно, заплативши від 3000 рупій в місцевому турагентстві за двох. Унікальність його в тому, що двогодинна подорож буде проходити на каное, за час якого можна побачити крокодилів, слонів, всіляких птахів (сови, пелікан, морський орел та ін), а також безліч риб і креветок. На мій погляд непогана заміна поїздки на джипі по національному парку.

В 15 кілометрах на захід від міста Поттувил (Pottuvil), неподалік від містечка Lahugala, розташувалася ще одна визначна пам’ятка — ще стародавній буддійський храм Мухуду Маха Віхара (Muhudu Maha Vihara), де можна побачити сам монастир з 3-х метрової соящей статуєю Будди, а також руїни палацу. Історія цього храму починається з 516 по 526 рік н. е .. – час правління сингальської царя Dathusena.

Чесно зізнаюся, ми нікуди не їздили, так як нам потрібен звичайний “тюленячий відпочинок”. Залишок дня ми просто провалялися на пляжі, а увечері здійснили повторну прогулянку по темному затоки Аругам-Бей.

Так що у вас, дорогі читачі і мандрівники, є прекрасна можливість вивчити околиці Поттувиля і поділитися цією інформацією. Ми теж будемо продовжувати ділитися з вами новинами нашого туристичного блогу. Не перемикайтеся, бо наступна зупинка – місто культу самокатувань Катарагама.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!