Зміст статті:

  • Національний музей Аль Балід з територією розкопок.
  • В центрі міста Салала.
  • Стародавнє місто Сумхуран.
  • Мальовничий Ваді Дарбат (Wadi Darbat) і верблюди.
  • У пошуках провалу (Sinkhole).
  • Завершення дня.

Отже, ми в Салале – зовсім на іншому кінці країни і попереду цілий день для вивчення цього “оазису” Омана. Я думаю, непогано б спочатку заглянути в місто, так як у нас закінчилися готівку. Заодно подивимося національний музей з розкопками Аль Балід, а потім покатаємось по околицях Салали, там повинно бути багато цікавого.

до змісту ↑

Національний музей Аль Балід з територією розкопок.

Я вже говорив, що в Омані не так багато місць, від яких би могло захопити дух досвідченого мандрівника. Однак, нам тут було просто приємно подорожувати, і потім, треба ж себе чимось розважати. Тому, після збору речей, ми з Милою попрямували відразу на трасу в бік міста Салала. Час було занадто раннє для обміну грошей, а в кишені всього півтора реала. Але я сподівався, що вже вхід в музей не повинен бути занадто дорогим.

У цей час багато оманци з передмістя їдуть в місто на роботу, що дуже вдало для автостопу. Перший автомобіль не змусив себе довго чекати. За кермом сидів літній араб, який ледве-ледве пов’язував три слова по англійськи. Я не знав, як йому пояснити, куди нам треба, тому подумав навіть змінити машину, але оманец дуже вже хотів нам допомогти.

Іноді, в Омані, у мене складалося враження, що всі місцеві нероби, тому що на нас у них завжди знаходився час, причому не тільки довезти до місця, але ще й покатати по визначних пам’ятках. В процесі їзди, абияк, не без допомоги “дзвінка другу” літній араб зрозумів, що нам потрібен музей Аль Балід.

Я думав він довезе нас туди і далі вирушить по своїх справах. Не тут-то було. Коли ми досягли мети, я зрозумів, що на вхід в музей нам не вистачає ще одного реала (вартість квитка 2 реала на будь-яку кількість осіб, так-так, хочеш один йди, а хочеш вп’ятьох). Я сказав охоронцеві, що у нас немає потрібної суми. Водій-араб відразу заметушився, але через обмеженість у спілкуванні, ми йому до пуття пояснити не змогли, що ще не встигли поміняти гроші. Охоронець же тільки посміювався. Зрештою, спільними зусиллями знайшли нам один реал. Араб ще хотів нас почекати, щоб довезти далі до міста, але охоронець повідомив йому, що на огляд музею та його території нам знадобиться не менше 2-х годин. Оманец засмучено зітхнув і поліз у машину.

Ми ж залишили рюкзаки на вході і вирушили досліджувати павільйони музею Аль Балід. Треба сказати, що будівля не маленьке, і на огляд лише першого залу у нас дійсно пішло не менше 40 хвилин. Я змушений визнати, що музей мені навіть сподобався.

У першій кімнаті ми знайшли все, що пов’язано з кораблебудуванням і морський навігацією. Тут навіть є величезний макет носа корабля, бажаючі можуть взяти :). Особисто мені сподобалася статуетка, яка дуже скидається на ті, що я бачив у музеях Єгипту (дивно, що у цій збереглася голова і кінцівки). І пара глобусів зі старою картою відомих земель тих часів і картою зоряного простору. До речі, я не сказав, що фотографувати всередині заборонено? Це так.

У другій кімнаті можна знайти багато інформації про місцеву життя ДО: кераміка, знаряддя праці, шматки будівель, макети фортів. Я для себе тільки в інформаційних листівках порився, раптом знайдеться цікаве місце для відвідування. І знову натрапив на вже знайомі томбы. На картинці вони виглядають зовсім не так, якими ми їх розглядали в Баті. Значить це не Бат, а якесь інше місце. У охоронця я уточнив, де і як можна знайти ці томбы. У відповідь отримав назву пункту Аль-Аїн, що ж будемо шукати.

А поки вирушаємо на вулицю. Знову моторошна спека, від такої погоди зовсім лінь рухатися. Територія музею зроблена у вигляді парку, і судячи по машинам далеко досі реконструюється. Між руїнами викладена кам’яна доріжка, нагадує жовту дорогу з цегли, як в книжці “Чарівник смарагдового міста”.

Насправді тут немає нічого цінного для очей, навіть з зеленими деревами поскупилися, а розкопки не представляють нічого, крім купи каміння.

Значить пора рухати в місто.

до змісту ↑

В центрі міста Салала.

До центру міста нас докинув індус, де я швидко знайшов обмінник. Ще думали знайти “МакДак”, все-таки в центрі міста. Але візуально я його не помітив, тому звернувся з цим питанням до першого ж арабу. Чоловік виявився з Йорданії і щоб довго не пояснювати, запропонував підкинути нас туди на його машині.

Вже сидячи в Молле ми з’їли з Милою по морозиву, остудились під кондиціонерами і випадково зіткнулися з перехожими по ТЦ хлопцями, віддалено вже дуже нагадують росіян. Я заговорив з ними, з’ясувалося, що це українські матроси, які зараз на кілька днів встали недалеко від Салали. До цього були Сама, стверджують, що Оман – це просто верх цивілізації після тих земель :).

до змісту ↑

Стародавнє місто Сумхуран.

Руїни стародавнього міста Сумхуран знаходяться в околицях Салали, куди ми легко дійшли автостопом. Висадили нас прямо біля воріт, я навіть не знав, що територія розкопок настільки велика, що всередину можна заїхати на машині. Однак, квиток потрібно було брати прямо тут.

Касир знав трохи англійську, тому я застосував метод “тиску на жалість” і через 5 хвилин вільний вхід нам був забезпечений. Кому цікаво, квиток коштує 2 реала за особу (80 руб.).

Щодо рюкзаків я теж домовився, до того часу нам в черговий раз повезло, тому що до каси під’їхав європеєць на автомобілі. Касир пожартував, що ми можемо поїхати з ним, явно натякаючи на те, що це неможливо. На що Міла цілком серйозно заявила, що так і буде.

Ми пішли вперед, і вирішили “зловити” європейця по дорозі. Це виявилося не складно, водій був з Швейцарії на ім’я Пол, він легко погодився підвезти нас до купи старовинних цеглин далеко.

Була ще друга дорога – до музею. Зараз я б порадив спочатку заглянути в музей, а потім їхати до залишків міста Сумхуран, буде більш зрозуміло, що це за місце.

По факту це звичайний портове місто, куди багато століть тому припливали торгові кораблі, повні різних товарів. Якщо порівнювати зі старими картинами, то зараз затока значно обмілів, так і кораблів не бачити.

Місто виявився дуже великим і не дуже цікавим. Ми разом з Підлогою заглянули всього в пару-трійку кутів, а потім вирушили до маленького музею.

По дорозі я довідався, що швейцарець збирається заїхати в Ваді Дарбат, який теж значився в наших сьогоднішніх планах. Тому я запитав Статі, чи ми можемо поїхати туди разом. Той схоже був тільки радий компанії і людині, який непогано розбирається в оманських дорогах :).

до змісту ↑

Мальовничий Ваді Дарбат (Wadi Darbat) і верблюди.

Розташоване недалеко від Салала (приблизно в 35-40 кілометрах). Має свій природний акацієвий парк. Розташоване по трасі Салала — Мірбат. Є вказівник коричневого кольору на трасі. Відмінна асфальтова дорога в гори, закінчується майданчиками для відпочинку. Панорамні види. Вода круглогодична, хоча і не по всьому руслу річки. У воді не купатися!! Місцеві попереджають, що у воді мікроскопічні личинки черв’яків, проникають під шкіру і відкладають личинок в сечостатевій системі. Але дуже гарно і спокійно.

Ні ми, ні Стать не знали, що з себе представляє цей Ваді Дарбат (Wadi Darbat), однак він у обох значився в путівниках і на карті, значить їдемо. Я краєм вуха чув, що це просто мальовниче місце, де варто прогулятися.

Як я говорив раніше, зараз Салале був не сезон, але від цього краса природи анітрохи не зіпсувалася. Ваді Дарбат розташований від Салали приблизно в 40 кілометрах по трасі на місто Мірбат.

Досить перебратися через гору з відмінною асфальтовій дорозі, як опиняєшся в дуже тихому, мальовничому місці з повноводною річкою (до нашого здивування) по правому “борту”.

Кажуть, вода в руслі стоїть цілий рік, хоча і не по всій довжині річки. Ні в якому разі не купатися – попереджають місцеві таблички. Місцеві попереджають, що у воді водяться мікроскопічні личинки черв’яків.

Крім того, в цих місцях гуляло повно верблюдів. Взагалі стільки горбатих тварин, скільки я бачив у Салале, я ще ніде не зустрічав.

Ми зупинилися недалеко від річки і вирішили прогулятися до воді пішки. Головне бути обережним з “заминированными” стежками. Тут дійсно дуже красиво.

Можливо, якби не величезна кількість верблюдів, і маленький трафік в цих місцях, то ми б навіть розбили тут намет. Думаю, в сезон багато місцевих так і надходять.

до змісту ↑

У пошуках провалу (Sinkhole).

Програма Підлоги на сьогодні закінчилася, проте я мав ще пару тузів у рукаві”, точніше кілька козирних місць. Одне з них виявилося не так-то просто знайти. Пам’ятайте колодязь Бимма (Sinkhole)? Це місце повинно було бути щось схоже, тільки більш глибоким.

Плутали ми пристойно, я вже думав Підлогу скаже, що з нього вистачить цих непотрібних “покатушок” по селах, коли я таки знайшов потрібний поворот біля села Шихайт. Далі довелося скористатися допомогою місцевих. Один араб люб’язно погодився показати нам на машині дорогу, і ми рушили за ним.

Мда, без цього оманца і машини Статі, я б ніколи не знайшов цю “дірку”. Вся вона була обнесена парканом, а ворота замотані дротом. Але, хіба нас це зупинить? Я легко перестрибнув через паркан, протиснувся крізь сухий зарослий чагарник і обімлів, колодязь був настільки глибока, що навіть мені стало страшно. Колодязь Бимма по глибині “нервово курить в сторонці”.

Єдина відмінність – на дні замість води зелені дерева і безліч невідомих мені птахів, пісні яких луною розносяться по всьому провалу.

Слідом за мною переліз Підлогу, а потім і Міла. Вони взагалі боялися підходити близько до краю, і я їх розумію, тут реально небезпечно. Але видовище того варте.

На всякий випадок я обійшов по периметру всю дірку, вибрав хороший ракурс і зробив кілька фотографій, дух захоплює.

до змісту ↑

Завершення дня.

Завершальним акордом сьогоднішнього подорожі по околицях Салали стала традиційна фортеця-форт в містечку Аттаку. У Статі вона значиться, як замок. Довелося пояснювати швейцарцю, що для оманца фортеця, форт, замок – все одно.

Форт виявився закритий, тому ми задовольнилися лише видом на місто з верхньої платформи.

Прийшла пора роз’їжджатися “по домівках”. Природно Підлогу відправився в готель, а ми попросили його висадити нас на шляху до міста. В знак подяки за допомогу, Міла вручила іноземцю чоловічий парфум, який дістався нам у подарунок від арабського шейха ще в еміратах.

А потім ми попрямували в бік великих зелених крон дерев, видневшихся далеко. Як вам таке притулок для двох автостопників, що живуть в наметі?

Нам теж сподобалося. Правда, дерево якось дивно пахне, дуже тонкий дивний аромат, я навіть не зрозумів, приємний чи не дуже. У будь-якому випадку спали ми непогано, а це головне. На нові пригоди в Салале потрібні сили. До швидких зустрічей ;).

P. S. За традицією – пряме включення з Індонезії, а точніше з острова Сулавесі. Ви коли-небудь могли подумати, що ночувати можна на заправці? Зізнатися, я навіть не замислювався на цей рахунок. Якщо бути коротким, то завдяки моєму бажанню отримати гарну фотографію зі станції автозаправки, ми познайомилися з головним її менеджером, який надав нам цілу кімнату з кондиціонером, душем, туалетом і килимком :). Дві банки “коли” додаються. Завтра рухаємо до Макассар, друзі. Не забувайте підписуватися на оновлення блогу 😉

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!