Зміст статті:

  • Бішкек. Інформація про отримання візи в Китай.
  • Площа Ала-Тоо і підготовка до свята.

Вперше про населеному пункті Пишпек згадувалося в книзі «Опис військових дій в Заилийском краї в 1860 році і журнал облоги Хокандской фортеці Пишпек». Саме з цього моменту почалося зародження майбутнього селища, а тепер і столиці Киргизії Бішкеку. Як бачимо, не так багато років цьому місту. І треба ж було приїхати сюди саме в день святкування 135-річчя Бішкека, чудеса та й годі.

Місто Бішкек розташовується на півночі Киргизії, в Чуйській долині біля передгір’я Тянь-Шаню, на висоті 700-900 метрів над рівнем моря, в 25 кілометрах від кордону з Казахстаном. Нам же до його кордонів залишалося близько 60 км, так як вчора ми у зв’язку з потемками трохи не доїхали і залишилися ночувати в місті Кара-Балта.

до змісту ↑

Бішкек. Інформація про отримання візи в Китай.

До столиці нас довіз киргиз, який навіть хотів нам дати грошей, але ми чемно відмовилися. Не люблю брати гроші, коли вони у нас є. Виняток становлять ті випадки, коли пропонує незалежно від нашого бажання, просто суєт “портретні папірці” в кишеню рюкзака або куртки, або коли просто ми їх знаходимо на вулиці (таке теж буває).

Сучасна назва міста Бішкек перекладається з киргизького мови, як «мішалка для збивання кумису». Однак самі місцеві жителі називають столицю «Зелене місто». В одній з інтерпретацій це означає велику кількість вікових дубів і тополь, а в іншого – завдяки молодому духу міста і вируючої в ньому життя.

Першим ділом ми вирішили заглянути в найближче тур-агентство і дізнатися про отримання візи в Китай. Адже на вулиці початок осені, холоднішає, так що нами було вирішено після Киргизії їхати через Китай в Південно-Східну Азію. “Попутні новини” від далекобійників про те, що Китай закрив кордони на два тижні у зв’язку з якимись святами, почали мене дратувати. Тому знайшовши перше-ліпше агентство, ми зайшли всередину. Слава Богу відвідувачів не було, і ми змогли дізнатися всі новини.

Загалом “дорожні чутки виявилися вірними, Китай дійсно не сьогодні, так завтра збирався закрити кордони на два тижні у зв’язку з якимись святами врожаю. Протягом декількох днів після закриття вони ще випускають з країни іноземних громадян, а от в’їзд закритий. З цієї ж причини подання заяви на візу теж відкладається, а часовий проміжок очікування готовності останньої збільшується аж до 3 тижнів. І що ж нам робити? Сидіти в Киргизії 3 тижні? Навіть якщо тут за три тижні погода не сильно зміниться, то по Китаю на початку жовтня їхати вже холодно, а у нас теплих речей не багато.

Гаразд, погуляємо спочатку по столиці і поки подумаємо, що робити далі. До речі, кому цікаво, китайська віза в Бішкеку коштує 125$.

до змісту ↑

Площа Ала-Тоо і підготовка до свята.

Про те, що 28 вересня місто святкує 135-річчя ми дізналися тільки, коли вийшли до головної площі Ала-Тоо, що в дослівному перекладі означає “снігові гори”. Такий безрозмірною площі я ще ніде не бачив. Більше або менше її масштаби візуально зменшують різні пам’ятники і фонтани.

Наприклад, з тієї сторони, де ми увійшли, складно було не помітити і не сфотографуватися з оригінальним чорно-білим монументом в пам’ять про заворушення 2002 і 2010 року, що забрали життя десятків людей.

Прямо у центрі площі стоїть пам’ятник «Манас», що зображає легендарного киргизького героя на коні.

Цікаві будинок парламенту і Державний флагшток, біля якого щогодини з 7 ранку до 6 вечора відбувається зміна почесної варти. До речі, ззаду знаходиться Історичний музей, де зберігаються предмети побуту, які можна побачити в багатьох музеях світу: старовинні монети, національні костюми, прикраси, килими, вироби з глини і т. д. А любителі стародавніх артефактів можуть побачити в музеї наскальні малюнки городища Саймалуу-Таш і рунічні написи Таласа.

До речі, за національними костюмами і оселями не обов’язково йти в музей, цього в надлишку вистачало прямо на самій площі, прикрашеної для майбутнього святкування. По вулицях навіть зараз, в 21 столітті, розгулюють столітні старці в “калпаках” і квітчастих халатах, а крім улюбленого киргизького кумису, тут можна спробувати ще один напій під назвою “шоро” — газована на основі пшеничного борошна.

Про наявність різноманітних фонтанів я навіть говорити не буду.

Підійшовши до одного з перехожих, ми вирішили уточнити, яка буде святкова програма на сьогодні. Загалом, з ранку все як і в будь-якому російському місті — святковий концерт за участю зірок киргизької естради на площі Ала-Тоо. А на іподромі «Ак-Кула» пройдуть кінно-спортивні змагання, ще б знати, де цей іподром.

Зате увечері буде цікавішим, на стадіоні «Спартак» відбудеться великий концерт за участю киргизьких і зарубіжних артистів. І в 22.00 свято завершиться яскравим салютом. Звучить заманливо, але навряд чи ми досидить тут до вечора, інакше доведеться спати прямо в “святкової юрті”.

Тому, ми вирішили зайти в місцевий торговий центр, де знайшли інтернет. Я повторно пошукав інформацію по Китаю і зрозумів, що залишатися у Киргизії ще три тижні – це нереально. Тому було вирішено оглянути республіку за планом, а потім повернутися додому для відпочинку і лікування засмучених шлунків. Так, друзі, наше перше велике самостійне подорож з цього моменту підходить до кінця. Тепер ви розумієте, чому ми вирішили влаштувати собі тримісячний відпочинок перед другою тривалою поїздкою.

Я розумію, що у столиці ще є місця, які можна подивитися, але з цим Китаєм ми були вибиті з колії. До того ж значний час витратили на пошук додаткової інформації. Так що ближче до вечора було вирішено вибиратися з міста на автобусі, витративши 10 сом (7 руб.) за квиток.

Я чув, що в районі столиці є дуже незвичайне місце – Бурановская вежа. Майже як бурановские бабусі :). Ось туди і висунемо, може пощастить дістатися ще сьогодні.

ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

ВИГІДНА СТРАХОВКА

Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!