Зміст статті:

 • З чого почати вивчення англійської мови (іноземної) мови
 • Методи вивчення іноземної мови
 • Курси Пимслера
 • Навчальні відео
 • Трохи про додатки для Android систем

Добрий день, дорогі читачі блогу самостійних бюджетних подорожей! Виконую давно обіцяне: ділюся методиками вивчення англійської мови з особистого досвіду.

І почну я не з теорії, ні! Почну я з такого поняття, як постановка мети та мотивація. Це ті речі, без яких навіть самий здібний до іноземних мов учень не зможе укласти в своїй голові і пари тисяч слів, а якщо і зможе, то ненадовго. Всі представлені методики я випробувала на собі, тому не варто вважати статтю голослівною, а корисні посилання після корисного тексту внизу, приємного навчання!

до змісту ↑

З чого почати вивчення англійської мови (іноземної) мови

Мене намагалися навчити англійської мови з дитинства, починаючи родичами і закінчуючи модними в той час курсами «поштою» (Єшко, наприклад) . Здавалося б, дитина краще засвоює матеріал, ніж доросла людина, так чому ж, пройшовши по одному і тому ж колу кілька разів, у мене так нічого й не залишилося в голові, крім пари простих фраз і кількох слів?

Я б не сказала, що у мене абсолютно не було бажання вивчити англійську, швидше навпаки, було, але ці бажання зводилися до чогось невизначеного типу «непогано б знати англійську, он Олена ж знає, а я що, руда?», «знання іноземної – це модно», або коли стала старшою «знання англійської мови потрібне при прийомі на роботу». Насправді це не цілі, думки такого роду не створюють наміри і початкового запалу вистачить хіба що на пару занять, які ви проміняєте на що-небудь більш привабливе при першій же можливості (телевізор, улюблені іграшки, прогулянки з друзями та інше).

Я перепробувала безліч всіляких методик і курсів, і можу сказати одне, якщо немає чіткої мотивації/цілі, для чого саме ви збираєтеся вивчати мову, то, навіть віддавши купу грошей на кращих вчителів, його не вивчити. Тобто, необхідно сісти, подумати і відповісти собі чітко, для чого я хочу знати іноземну. Подумали? І які думки прийшли в голову? Якщо щось схоже на те, що описано вище, то не варто витрачати час. Якщо ж це щось більш серйозне, то пробуємо.

Виникає чергове питання, а як зрозуміти серйозне воно чи ні. Відповідь проста: подумайте, чи зможете ви обійтися без іноземної мови, якщо так, значить мети поставлені не серйозні, якщо немає, можна працювати. На прикладах завжди наочніше, давайте розповім про особистому досвіді.

Свої поїздки я почала, практично не знаючи англійської, на перших парах вистачало і того, що можна перекинутися основними фразами з населенням, щоб вказали дорогу, знайти дах над головою або купити поїсти. Якщо зовсім туго, то висловлювалася жестами. Я б не сказала, що мені заважав мовний бар’єр, у будь-якому випадку я отримувала, що мені було потрібно, навіть не знаючи мови, тому сильної потреби в ньому не було, але з кожною поїздкою бажання вивчити англійську наростало.

Переломним моментом для мене стала М’янми, по дорозі туди я познайомилася з таким же любителем подорожей — Андрієм з Німеччини, який легко говорив на «буржуйському». Поки ми їздили по країні, він з легкістю спілкувався з іноземцями і місцевими, а я як любителька спілкування була в цьому обмежена, і могла тільки заздрити. Ось тут-то я остаточно вирішила, що візьмуся за вивчення англійської серйозно. Спочатку я почула про Пимслере, з нього і почалося моє справжнє навчання.

до змісту ↑

Методи вивчення іноземної мови

З усього того, що я «накопала» і «перелопатила», зробила висновок, що є 2 діючих методу вивчення будь-якої мови. Який з них вибрати, залежить від вашого складу розуму і посидючості.

1 спосіб. Я б назвала його дитини метод (або метод НЛП). Давайте згадаємо, як саме маленькі діти вчать мову? Вони не зазубрюють слова і взагалі не мають уявлення про те, як будувати речення, що посилено намагаються «впихати» в голови учнів у різних школах.

Маленька дитина просто дивиться за мамою з татом, за оточуючими людьми і намагається повторювати те, що вони роблять і говорять. В цьому випадку дуже добре підходить живе спілкування з носієм мови або з репетитором англійської мови по скайпу.

До речі, гарна пропозиція від EnglishDom — англійська по скайп з персональною програмою навчання, не виходячи з дому. Спеціально для читачів блогу діє промокод при оплаті 10 уроків — отримай 3 уроку в подарунок! А якщо оплатити пакет до 2 листопада 2018, то ви отримаєте знижку до 25%!

А якщо немає можливості поспілкуватися з якимось іноземцем? Тоді підійде перегляд фільмів. Природно фільм повинен бути не науково-популярний, мультики теж не підходять, оскільки там немає реальної міміки і рухів людського типу.

Кілька рекомендацій при виборі фільму:

 • бажано вибрати такий, який ви вже дивилися в російському перекладі,
 • хороша дикція акторів (фільми в перекладі не підходять, тільки оригінал),
 • максимальна емоційність дійових осіб.

Переглядаючи фільм іноземною мовою ми дивимося на емоції акторів, і в точності повторюємо їх діалоги разом з мімікою і рухами, при цьому бажано відключити мозок взагалі, просто повторюйте і всі, як діти. Такі тренування допомагають занести фрази і слова прямо в підсвідомість, а емоції в такому випадку послужать якорем для відновлення їх у пам’яті. Вже через якийсь проміжок часу зможете говорити не замислюючись.

І природно, не забуваємо про регулярність «тренувань», бажано щодня не менше години. На жаль, я малоусидчива, тому дана методика мені не підійшла.

2 спосіб. Другий скоріше не спосіб, а комплексний підхід. Тобто це використання методик для різних областей сприйняття, конкретніше – це самоизучение з використанням відповідного саме для вас курсу, уроку, плюс паралельне читання книг і перегляд фільмів. От про цьому методі ми поговоримо докладніше.

до змісту ↑

Курси Пимслера

Для початку мене дуже влаштував Пимслер – це поліглот, який розробив систему з вивчення різних іноземних мов. Курс підходить для того, що б вчити мову з нуля. Тим, хто вже щось знає, на перших етапах буде нудно, але не варто недооцінювати «ази». Мені теж хотілося швидше перестрибнути основи, так як я знала багато слова. Однак з складанням пропозицій у мене були проблеми, Пимслер як раз вчить і словами з азів і складання фраз при спілкуванні.

Курс складається з аудіодоріжок — 90 уроків по 30 хвилин, уроки складені з певною витримкою пауз, розрахованих для правильного запам’ятовування. Офіційно в Росії вийшла тільки I частина з 30 уроків, але завдяки ентузіастам, можна використовувати і інші 60 уроків, нехай не кращої якості.

Мінімум в день необхідно займатися 1 раз, а краще 2 (вранці і ввечері), проте 2 уроку поспіль слухати категорично заборонено. Кожен урок потрібно проходити стільки разів, поки не запам’ятаєте все (не менше двох разів). І не варто лінуватися, пропускати те, що ви «як би» знаєте.

Вже після 30 уроків ви зможете хоч якось спілкуватися з іноземцями, а після всього курсу будете почувати себе ще впевненіше. На жаль, цього буде замало, щоб вільно спілкуватися англійською.

до змісту ↑

Навчальні відео

Плюсом до курсу Пимслера я знайшла на просторах інтернету простенький серіал англійською. На перший погляд відео виглядає, як звичайний молодіжний серіал (типу «Елен і Хлопці», якщо пам’ятаєте такий), проте насправді це навчальна програма, складена таким чином, що багато слова і фрази можна зрозуміти чисто підсвідомо, так як герої дуже емоційні і часто вказують на предмети, про які говорять. Серії всього за 20 хвилин, можна дивитися щодня, крім того, він дуже смішний, рекомендую, називається Extra English.

Для підтягування граматики я б порадила ще один відеокурс, який вийшов на каналі «Культура» під назвою “Поліглот. Англійська за 16 годин”. Передача побудована по типу цього уроку: ведучий, як учитель з одного боку, і маловідомі актори в ролі учнів — з іншого.

Прямо на «уроці» даються різні граматичні завдання, і якщо що-небудь незрозуміло, тут же розбирається. Уроки по 40 хвилин, і так як на відпрацювання завдань ведучий-вчитель дає 2-3 дні, то їх легко поєднувати з фільмами типу описаного вище.

до змісту ↑

Трохи про додатки для Android систем

Я, розумію, все це виконувати змусити себе дуже складно, особливо якщо учитель «віртуальний» і не може поставити мені «двійку». Спеціально для таких «ледарів», як я, створили класне додаток для смартфонів і планшетів на ОС Android, називається точно так само «Поліглот». Кожен граматичний урок заснований в точності на завданнях відео уроків, так що повинно бути все зрозуміло.

Якщо доповнювати список програм, нарощування словникової бази є досить цікаве рішення, знову ж таки для щасливих володарів смартфонів, називається воно Generals of language. Програмка цікава тим, що дає можливість вивчати слова з аудіо супроводом і картинкою одночасно, а так само вручну доповнювати базу словника.

Все що описано вище можна вільно знайти і скачати в інтернеті, тільки програми для смартфонів на даний момент активно розвиваються і безкоштовно знайти актуальну версію складно, але для початку вистачить і перших уроків.

Вам теж здалося, що список вийшов значний? Хах, насправді це тільки здається. У всіх нас різне сприйняття і склад розуму, тому комусь вистачить і одного курсу зі списку, а комусь і перерахованого буде мало. Повторюся, не забувайте про мотивації, це важлива основа для вивчення чого завгодно, не тільки іноземних мов.

Посилання на курси та уроки:

 • Pimsleur. English for Russian Speakers.
 • Extra English.
 • Generals of language (скор Glanguage)
 • Поліглот. Англійська за 16 годин відеокурс+додаток
  • Додаток Поліглот для айфона.
  • Додаток Поліглот для андроїда.
  • Додаток Поліглот для вивчення слів.

  Мені також цікаво, які мови ви вивчаєте, якими методами користуєтеся або користувалися, що варто спробувати, а на що краще не витрачати час. Пишіть обов’язково (спам або явна реклама буде видалена).

  ДЕШЕВІ АВІАКВИТКИ

  Мультипоисковики Aviasales і Skyscanner шукають квитки по всім авіакомпаніям. Оптимально шукати на один і той же напрям у обох, а купувати там, де дешевше. Дізнайтеся також про секрети пошуку дешевих авіаквитків.

  ТУРИ ЗА ЦІНОЮ ПЕРЕЛЬОТУ?

  Це можливо! З пошукачем турпутівок level.travel. Гарячі пропозиції за всім туроператорам, легкий пошук і покупка.

  ЖИТЛО В ПОДОРОЖІ

  Roomguru — пошук кращих цін на готелі в усіх головних системах бронювання. Максимальна економія на житло. Дивіться також поради — як знайти недороге житло.

  ВИГІДНА СТРАХОВКА

  Cherehapa — порівняння і вибір кращих умов страхування своєї подорожі. Поліси за діючими тарифами найбільших страхових компаній і навіть дешевше!