Як вибрати перфоратор

11-24-2021

Одним з незамінних інструментів при проведенні ремонтно-будівельних робіт є надійний і потужний перфоратор.  Цей інструмент прекрасно поєднує в собі якості електричного дриля і відбійного молотка. Сучасний будівельний ринок пропонує величезну кількість самих різних моделей і видів перфораторів. І перед тим як зробити вибір цього інструменту, необхідно ближче ознайомитися і визначитися з його технічними характеристиками і особливостями конструкції. Хочемо порекомендувати почитати про все перфораторы Бош на сайті , також тут Ви можете вибрати найкращі моделі .

Потужність (вимірюється в ватах) є одним з основних параметрів перфоратора. Показники сили удару характеризують роботу відбійника (вимірюється в джоулях). Чим краще показники, тим вище продуктивність даного агрегату. 

Підбір оптимального варіанту-це найголовніше питання при виборі перфоратора. Інструмент з потужними характеристиками буде необхідний при роботі з досить міцними матеріалами, наприклад, бетон-моноліт. Такий перфоратор значно збільшить швидкість виконуваної роботи. Але варто звернути свою увагу і на вагу інструменту. Так як вага дуже потужного перфоратора може досягати 20 кілограм, тому довгої роботи з таким інструментом не вийде.

Але для того, щоб вибрати перфоратор для будинку, не варто спиратися на такий показник як потужність. Вирішальним значенням при виборі має бути повна наявність всіх необхідних для вас функцій. Ціна на потужний перфоратор досить висока, тому варто подумати, чи є у вас потреба в такому інструменті для періодичного користування.

Особливості конструкції перфораторів

Зараз у продажу можна побачити перфоратори, в конструкцію яких входить електропневматичний або електромагнітний механізм. Електромагнітний перфоратор набагато простіше в експлуатації та й ціна нижче. Набагато ефективніше електропневматичний, потужність його може досягати двох кіловат, природно і ціна відповідна. Тому покупець при придбанні перфоратора повинен враховувати умови і обсяг майбутньої роботи, а так само оцінити, якою сумою він має в своєму розпорядженні.

Коли ви стоїте перед вибором перфоратора, то слід звернути свою увагу на те, якими режимами роботи він оснащений, і чи можна користуватися ним як звичайною дрилем. Не зовсім раціональним дією стане придбання окремо електродрилі і перфоратора. Важливим елементом стане наявність регулювання швидкості обертання і присутність реверсного режиму. Дані функції значно спрощують роботу з різними матеріалами.

Але не варто забувати про стопорі вимикача-обов’язкової функції, яка присутня в якісних перфораторах. Подібний елемент серйозно полегшує роботу при тривалому бурінні. Пускова кнопка фіксується, і після цього немає необхідності в її постійному натисканні. При виборі перфоратора не обходьте увагою комфортність і швидкість включення і виключення стопора.

Опція “м’який пуск” дозволить уникнути ривків безпосередньо після запуску інструменту. Виникнення ефекту тряски відбувається в зв’язку з інерцією корпусу, яку в свою чергу викликає робота двигуна. Інструмент практично вилітає з рук, що загрожує отриманням серйозних травм і каліцтв, пошкодженням поверхонь і поломкою свердла.

Зараз існують моделі перфораторів з електронними пристроями, які самостійно підбирають швидкість обертання свердла, контролюють оптимальність робочих режимів і т.д. Зовнішні умови роботи жодним чином не впливають на задані константної електронікою параметри.

Комплектація інструменту при виборі

Для свердління невеликого отвору (30 міліметрів в діаметрі максимум) використовують патрони sds-plus. В основному, такі патрони входять в комплект перфораторів, що важать до чотирьох кілограмів. На професійних перфораторах встановлюються sds-max патрони. Діаметр просвердлюваних з такими патронами отворів досягає 52 сантиметрів. А з недавніх пір увійшов в застосування патрон sds-top. Як вважають розробники, такий патрон дозволить досягати діаметра отвору в 25 міліметрів. Але дані патрони ще не мають широкого застосування, і, в основному, входять в комплектацію інструментів фірми bosch.

За формою перфоратори поділяються на прямі і l-подібні. Їх відмінність в розташуванні двигуна. У l-образних перфораторах двигун стоїть вертикально, завдяки цьому інструмент досить короткий і важкий. Він володіє великим ресурсом, при безперервній роботі відбувається хороше охолодження двигуна.

1. У комплектацію дорогого перфоратора часто входять запасні щітки для електродвигуна. При частому використанні перфоратора заміна ебудет проводитися досить часто. А наявність в комплектації спеціального патрона для свердління за допомогою звичайних свердел говорить про те, що перфоратор може виконувати роботу в режимі дрилі.

Виготовлені різними виробниками хвостовики бурів можуть мати відмінність. Тому при покупці перфоратора необхідно уточнити, що входить в асортимент бурів і чи є можливість їх застосування від інших виробників.

Деякі перфоратори, вартість яких вище бюджетних моделей, оснащені спеціальним (вбудованим) захистом, який запобігає потраплянню всередину пилу. А також, мають систему анти-вібрації, що значно збільшує експлуатаційний термін і надає комфортність управлінню. Обмежувач глибини свердління дозволяє свердлити отвори на необхідну глибину.