Як вибрати тенісну ракетку

6-18-2020

 

Як підібрати тенісну ракетку для великого тенісу?

  • ручка (рукоятка);
  • шийка (ділянка між рукояткою і ободом);
  • головка (обід або струнна поверхню).

Щоб правильно вибрати тенісну ракетку, необхідно звернути увагу на наступні аспекти.

  • Рукоятка тенісної ракетки має дві характеристики: товщину і довжину. Довжина повинна бути достатньою для удару зліва, якщо гравець лівша), тобто обхвату ракетки двома руками. Якщо ручка занадто довга, це може призвести до небажаних наслідків у вигляді надмірного навантаження або травми кисті. Товщина ручки визначається у відповідності з певною системою стандартів. Існують американська та європейська системи. Для спрощеного розуміння ці дані представлені в таблиці. Також хочемо вам порекомендувати кращі тенісні ракетки на сайті raketka.kiev.ua, за кращою ціною.

Європейський стандарт

1

2

3

4

5

6

7

Американський стандарт (дюйми)

4 1/8

4 1/4

4 3/8

4 1/2

45/8

4 3/4

4 7/8

Дані в сантиметрах

10,48

10,8

11,11

11,43

11,75

12,07

12,7

Призначення

тонка, дитяча

тонка, дитяча

середня, дитяча жіноча

середня, жіноча чоловіча

товста, чоловіча

товста, чоловіча

товста, чоловіча

  • Площа плями або струнної поверхні – дуже важливий показник. Із збільшенням площі плями посилюється удар, але при цьому втрачається можливість ефективного контролю м’яча. Тому ракетки з великою плямою підходять для любителів і новачків. Професійні тенісисти зупиняють свій вибір на ракетках з не більш ніж середньою площею струнної поверхні, так як при такому розкладі у спортсмена є шанс продемонструвати всі свої навички управління м’ячем.

Розмір головки ракетки

Площа в дюймах2

Площа в сантиметрах2

Середня

70 – 89

452 – 574

Вище середньої

90 – 105

580 – 677

Велика

110 – 115

710 – 742

Найбільша

116 – 135

748 – 871

  • Ширина обода ракетки варіюється від 1.8 см до 3 см. При цьому працює правило: чим більше товщина обода, тим сильніший удар по м’ячу.
  • Вага також відіграє важливу роль при виборі тенісної ракетки для великого тенісу. Легка ракетка простіше в обігу, але при цьому удари будуть значно слабкіше. Даний варіант підходить для юних і початківців спортсменів.
  • Матеріал, з якого виготовлена тенісна ракетка, надає їй унікальні неповторні властивості. Сьогодні провідні світові виробники впроваджують новітні технології виготовлення як струн, так і контуру ракетки. Для виробництва струн, наприклад, використовуються різні комбінації сучасних полімерних матеріалів. До складу конструкції обода ракетки можуть входити базальт, графен, аерогель. Всі ці технології активно випробовують на кортах професійні тенісисти, ну а для новачків і любителів нові функціональні можливості ракетки будуть, безсумнівно, корисні для подальшого вдосконалення своїх навичок.